Prostřeno! Večeřet se bude na smetišti!

Invalidní důchodkyně Lenka (51) je mistryní ve výrobě těsta. Šokuje svým bydlením a pobaví záchranářským kurzem.

I když se hosté těšili, že pojedou konečně do domečku, po příjezdu k Lence jsou v šoku. Je to staveniště a kolem je skoro smetiště. Hostitelka bydlí v domku, který potřebuje rekonstrukci jako sůl, se synem, vedle žije její bývalý přítel. Toho vyhodila a on jí teď dělá schválnosti, jak uvidíme. V místnosti, kde se bude večeře odehrávat, je ale čisto, chvílemi i teplo, topí se v kamnech a Vlado musí občas přiložit, když nechce mrznout. Zdravotní sestra Lenka je v invalidním důchodu, s její profesí souvisí i čtvrteční zábava. Zatím nejzábavnější – při kurzu první pomoci se nejvíce pobaví Vlado a Julija, kteří po sobě podle Lenky pokukují.

Staveniště

Čtvrté menu je tradičně české, ale ne vše se hostitelce, která je jinak rekordmankou při výrobě těst, povede. Co se jí ale podaří, to je úkol týdne, konečně opravdový hamburger! Uhněte těsto na domácí bulky k předkrmu, na kameru uválí domácí nudle, umíchá knedlíky a ještě upeče moravské koláče. A ty se jí prý opravdu moc povedou, ty už ale skoro nikdo nemůže. Špatně nedopadne jednoduchý předkrm, což je kuřecí salát s jablíčkem, jen by mohl být estetičtěji naservírovaný.

Nebojte se

Hovězí polévka je tentokrát i se zavářkou a hlavní chod chutná snad jen Juliji, ačkoliv ani ta není ctitelkou knedlíků. Vlado si dá ke španělským ptáčkům raději pečivo, které jako správný jižan konzumuje i k polévce, protože jako Chorvat prostě houskové knedlíky neocení. Omáčka mu připadá bez chuti a ani hovězí ptáčky mu nic neříkají, dokonce ani Vojtovi, tomu ale od jeho nepovedené večeře nechutná už skoro nic.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.