Seriály a filmy

4. dubna 2021 19:00

Aneta Gretzová

Velikonoční speciál Prostřeno! odstartuje na farmě Dáši Havlové

Pondělní hostitel Peter pracuje na farmě Košík. Jeho hosty v Prostřeno! přivítá také majitelka farmy Dagmar Havlová.

Speciální edice Prostřeno! se tento týden bude odehrávat na farmách a vinařství v Čechách i na Moravě. V pondělí bude vařit číšník Peter původem ze Slovenska. Peter se před lety přestěhoval do Prahy, kde v současné době pracuje pro paní Dagmar Havlovou. Nenechte se ale zmást jménem, řeč totiž není o Dagmar Havlové, známé herečce a ženě Václava Havla, nýbrž o jeho švagrové! Ta slavné příjmení přijala za své, když si vzala Ivana Havla, bratra našeho prvního porevolučního prezidenta.

Z paláce Lucerna mezi seno a hnůj

Paní Dagmar Havlová je rovněž majitelkou pražského paláce Lucerna, kde Peter pracoval ještě před vypuknutím koronavirové pandemie. Okolnosti ho pak zavedly na farmu do středních Čech, kde teď pomáhá například s výrobou různých bioproduktů. Jeho slovy má ale alergii na násady, takže s krumpáčem nebo motykou v ruce ho zde určitě neuvidíte.

Kromě spousty běžných domácích zvířat byste tu našli také jednoho nevšedního mazlíčka. Paní Havlová kdysi adoptovala zaběhnuté selátko divočáka a dnes je z něj pořádný kanec! „Spala som s nim v postieľke, chodila som s nim do prace, na Václaváku sme chodili na vodítku do reštaurácií, do banky, k právnikom…proste ma sprevádzal“ vzpomíná Dagmar na časy, kdy byl Chrochtík ještě malé prasátko.

Podívejte se, jak vypadá dnes už dvanáctiletý čuník:

Dívejte se každý všední den v 17:50 na Primě.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ON-LINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.