Seriály a filmy

29. března 2016 08:12

Martina Čerňanská

A je to tady! Muslimka Dania nejí vepřové a to je problém

Zkušená hostitelka Daniela se svěří se svým zajímavým životem a předvede své kuchařské umění. Nezapomeňte se dívat každý všední den v 17.50 na Prostřeno!

Včera se Pražáci sice docela pobavili, ale upřímně, moc se nenajedli – bude to dnes lepší? V úterý hosty ve svém suvenýry zaplněném bytě přivítá zcestovalá důchodkyně Daniela, babička čtyř vnoučat. Má ráda českou kuchyni a vsadila na své oblíbené recepty a rodinné speciality, jeden se dokonce ocitl i v kuchařce Jiřiny Bohdalové. Všichni si pochutnají, jen Dania si nedá uzenou hrachovku s krutony, protože nejí vepřové. Kuře na majoránce s petrželovými bramborami si dá, i když stejně se v jídle spíš jen tak porýpá, na rozdíl od „prince“ Bajaji. Tak všichni říkají Michalovi, který je opravdu vášnivý jedlík. A vychválí do nebe všechny chody včetně předkrmu, plněných rajčat s míchanými vajíčky a s domácími houstičkami. Závěrečné košíčky s ovocem a šlehačkou potěšily i Daniu – ta v úterý také poprvé ochutnala tatarku.

Domů si každý jako výslužku odveze úkol týdne – velikonoční nádivku, protože po té baště už do sebe nikdo nedostal ani kousek. Ještě že si paní Daniela naplánovala kreativní zábavu ustolu a nemuselo se nikam ven. A bylo si o čem povídat, Daniela je nejen pozorná, ale i zábavná hostitelka.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.