Seriály a filmy

13. října 2016 19:00

Drama v Prostřeno! Pro Hanu musí přijet záchranka!

Nejstarší hostitelka Jana (67) se na finále dobře připravila, ale její večeři naruší drama s nemocnou Hankou.

Páteční večeře u důchodkyně Jany proběhne netradičně a dost dramaticky. Jsme v Bohnicích, na areál léčebny hostitelka vidí ze svého balkonu, ale tam snad neskončí, i když ji čekají perné chvilky. Ve svém bytě plném obrázků a květin, který sdílí se svým dvacetiletým leguánem, uvaří nevšední menu ze zdravého pštrosího masa, které má skvělé dietetické účinky a připomíná hovězí. Pštros nebude snad jen v předkrmu, což je špenátová roláda, a samozřejmě ani v piškotovém dortíku s ovocem a šlehačkou.

Hana se třese!

Další děj předznamená bouřlivý výstřel špuntu od sektu, který hostitelku málem střelí do oka. Během předkrmu Hance, které není dobře, stoupne teplota na čtyřicítku, třese se a vypadá to, že zkolabuje. Je malátná a vzhledem k tomu, že je vážně nemocná, což ovšem soupeři až dosud nevěděli, hostitelka radši zavolá záchranku… Hanka jede do nemocnice, kdo ji zastoupí u stolu?

Kdo přijde jako náhradník?

Všichni jsou v šoku, ale večeře musí pokračovat dál! Maminku vystřídá dcera, která nejí maso a kvůli hodnocení musí znovu ochutnat špenátovou, možná až moc česnekovou roládu. Polévka ze pštrosa vypadá hezky, ale podle Evy to byla spíš jen „voda s masem“. Hlavní chod – „plněný pštros“ s opečenými bramborami – je chutný, ale kvůli sušené schwarzwaldské šunce přesolený. Klasický listový salát má „komunistickou zálivku“. A protože Jana učí děti výrobu keramiky, trochu plácání s hlínou dopřeje v rámci zábavy i svým hostům. Pro Jakuba to ale žádná zábava není… Přesto přese všechno je závěr večera, který Janě narušila Hančina indispozice, podle hostitelky nejzábavnější z celého týdne. U piškotového dortíku s ovocem a frappé už vládne uvolněná nálada.

Haně není dobře!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.