Seriály a filmy

15. března 2016 08:12

Martina Čerňanská

Drsný rozhovor v Prostřeno! Kdo klidně sní koně?

Těší se hosté do Těšan? V Těšanech, kam se vypravíme v úterý, bydlela skutečná Maryša, neblaze proslavená postava ze hry bratří Mrštíků. Doufejme, že Bohuslavovi hosté dopadnou při večeři lépe než starý Vávra. Nezapomeňte se dívat každý všední den v 17.50 na Prostřeno!

Bohouš nebo také Slávek se naučil vařit od paní, která tu provozovala restauraci, a občas jí u toho prý pomáhal. Docela si věří, i když přiznává, že ve své malé skromné kuchyňce netráví moc času. Aby si návštěva v hostitelově pětadvacetimetrovém pokoji měla kam sednout, nejprve se musí vystěhovat postel. Přesto tu Slávek zvládne uvařit chutnou zelňačku, upéct rolované vepřové kolínko i pomalu pečený bůček na salátu z červené čočky, což bude hlavní chod. Bůček by prý mohl být bez kůže, ale čočkový salát je osvěžující. K tomu jsou brambory, což je i hlavní surovina moučníku – rustikálních sladkých placek s mákem a rozpuštěným máslem. Slávek je dělá rovnou na plotýnce a poprvé, což je docela risk, jak tohle dopadne?

On už si poradí, přestože nemá peroutku nebo pokličku, zato pokrmy umí dobře dochutit. A s klidem zvládne i úkol týdne, což je po celý týden potěšujícím pravidlem. „Chci, abyste si bouchli do rozžhavenýho železa,“ slibuje Slávek hostům, když je pozve na zábavu do historické kovárny ještě před polévkou.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.