Jsme teprve na začátku týdne a v Prostřeno! se už hádají a potečou i slzičky!

Prostřeno! B1

Tento týden zavítáme na západ Čech do Plzeňského kraje. Jak víme, jediný muž to mezi ženami nemívá jednoduché. „Tři blondýny si mají co říct,“ myslí si jediná bruneta u stolu, která si z toho dokáže ve finále udělat legraci. Většinu času se budeme nacházet v Plzni, konkrétně ve čtvrti na Slovanech.

A protože svět je malý, někteří se už někdy někde viděli. A časem uvidíme, že dokonce ani ne náhodou, ale v rámci pokusu o velkou taktiku, v níž se angažoval hlavně někdo třetí. Ti dva, kteří se měli „šábnout“ o výhru, jsou Marcel s Kristýnou a celý týden si nemohou přijít na jméno. Kristýna se dokonce pokusí vyhodit Marcela od stolu. Dokáže to? Je tu i nejeden návrh na smír, dojde k němu? Taktizovat bude i nejmladší Veronika. Kdo bude vítěz? Největší hráč, nebo naopak největší kliďas plzeňského týdne? A kdo se nejlépe popasuje s úkolem týdne, carvingem? Že nevíte, co to je? Tak se dívejte se na Prostřeno!

Pondělí: Marcel (37) docela zmatkoval, holky si musely prostřít samy a ukázalo se, že Plzeň je docela malá

Marcel nemá doma a ani u maminky, kde bude vařit, dost místa, proto se prostírá venku mezi paneláky na Slovanech! Počasí tomu přeje, bohužel i přesto jídlo rychle chladne a Marcel se naběhá. A dámy si budou muset samy vynést židle před dům. Tak to tu ještě nebylo, ale parta se při té fyzické námaze docela stmelí. Co si o tom Západočešky myslí? Sousedé mají natáčení Prostřeno! jako na dlani… Marcel je trochu zvláštní a byt i trouba jsou pro jeho velké plány příliš malé. Dokonce se pustí i do domácího chleba. Jediný muž dělá dvakrát žebra, jednou na zelenině, jednou pečená. Vynechal polévku, prvním předkrmem je salát ve stylu caprese, kde nebude jen mozzarella, ale i slaný jadel. Druhým předkrmem je candát s kaší. Lívance nebudou z tradičního kynutého těsta, ale z acidofilního mléka. Marcel sice nemá problém snést čtyři talíře po schodech jako zdatný číšník a zkontrolovat stůl a udělit holkám ještě malou lekci z prostírání. Ovšem jako hostitel má rezervy, nepřinese dolů ani na opakovanou výzvu bohužel sůl, na stole jsou špinavé příbory i sklenice. Ale sebechvála mu určitě nesmrdí. Naštěstí po sobě holky nemusejí uklízet a mohou se jít bavit… Kam? Do bowlingové herny. Prostě bowling a žebírka, vysloveně holčičí večírek…

Úterý: Mladá maminka Veronika (22) se pokusí uspět s vlastním receptem a musí čelit další konfrontaci u stolu

Benjamínek plzeňského týdne, mladá maminka Veronika, hosty pozve do útulného bytečku v podkroví. Vařit bude domácí recepty, polívku s knedlíčky podle babičky a vlastní masovou směs. Knedlíčky Veroniku docela zdržely, nakonec to jsou docela velké hroudy, ovšem prý výborné chuti. A vývar se obešel i bez kostky a nudlí. Z čeho bude hlavní chod? Z kuřecích prsou a vepřového karé, to je obojí docela suché maso. Ale do jídla ještě přijde majonéza a kečup, k tomu spousta cibule a grilovacího koření plus taveňák. Na teplou majonézu nejsme moc zvyklí, jaké to bude? Zdeněk Pohlreich by asi zaplakal, tady ale měli výhrady jen Martina a Marcel. Ten měl dokonce dojem, že hlavní chod „už někomu prošel žaludkem“. Bohužel ještě před moučníkem se rozhoří další dějství sporu a mezi Marcelem a Kristýnou. Kristýna se bojí, že ji budou holky podezírat, že jede s Marcelem napůl. Je na něj alergická a možná to trochu hraje na city.

Dokonce se bude muset jít uklidnit na cigaretu:

Náladu zklidní zdobení dortíčků, u jídla se rozebírají i vztahy mezi muži a ženami, nervy pomůže obalit hodně sladký dezert.

Středa: Klidná Martina (38) je dobrá hostitelka, nepotřebuje taktizovat a není nervózní

Příjemné, komfortní a vkusné bydlení jako by určilo celý průběh večera, který bude takovým ostrůvkem klidu uprostřed týdne, což nebývá ve středu, kdy většinou napětí stoupá, zvykem. Ale inteligentní a dobře připravená hostitelka to zvládne. Téměř bobříka mlčení si ve středu po včerejšku uložil i nezvykle pozitivní Marcel, ale i Kristýna, takže vzájemné animozity jsou zažehnány a u Kristýnina stolu se řeší jen jídlo a zvyky. Přestože od „zeleninového koláče“ nikdo moc neočekával, spíš se předkrmu všichni obávali, příjemně překvapil. Slaný koláč, který je někde mezi pizzou a quichem, možná mohl být když ne teplý, aspoň vlažný. Kuřecí vývar zase více ochucený, hlavním chodem je oblíbený rodinný recept na ražniči. Maso není na jehlách, ale jsou to upečené plátky vepřového se slaninou a cibulí, podávané se šťouchanými brambory, do oblohy hostitelka nenápadně umístila svůj pokus o úkol týdne. Všem se líbí i zábava, což je potisk triček, s nimiž pak hosté zasednou k moučníku, hodnoceném jako nejlepší chod z hostitelčina menu.

Čtvrtek: Vznětlivá hostitelka Kristýna (23) se nechá vyprovokovat a Marcela vyhodí od stolu

Jsme opět na Slovanech. Tahle plzeňská čtvrť se tento týden vrací stejně jako drůbeží vývary, i když ten dnešní bude trochu jiný, plave v něm brambor, nudle i rajče. Včera nastal mezi Kristýnou a Marcelem klid zbraní, šlo ale jen o ozbrojené příměří? Kristýna se bojí, že si ji ve čtvrtek Marcel vychutná. Mladá hostitelka žije ve své garsonce nejen s přítelem, ale i s devíti zvířátky, proto se mezi koťátky odehraje jen přípitek a pokračuje se v bytě u rodičů. V jejím menu převažuje kuřecí maso, na hlavní chod je kuře à la bažant. Na předkrm budou doma upečené rohlíky se slaninou, špenátem a sýrem. Kristýna kdysi pracovala v pekárně a odtamtud zná i poslední chod – linecké košíčky. Marcel dostane jako bonus džbán s pivem, tím ale dobrá vůle končí. Marcel to rozjíždí a Kristýna se nechá vytočit a občas mu úplně nahrává… Ale ani ostatní nejsou moc nadšení z „anglického rohlíku“ i celé večeře. Polévka je podle Marcela spíš jako krmení pro prasata… „Chci, abys odtud vypadl, zavolám policajty!“ vyhání ho hostitelka na chodbu. Jak tohle dopadne? Marcel ale dál pokračuje v kritice, ostatně brambory si to možná i zaslouží. Kristýna sebere zbytky sil a pozve soupeře na zábavu. A kolo štěstí nakonec překvapivě pobaví i ji samotnou. Co si asi Marcel vytočí?

Pátek: Kamila (31) má prý smysl pro černý a tragický humor, to by se jí mohlo hodit. Finále stojí opravdu za to, vítěz se o výhru podělí

Poslední večeře u Kamily začne dobře, uvnitř jejího venkovského domu vládne pohoda a harmonie. Hostitelka má dobrou náladu a doufá, že u stolu bude legrace. V tomto bodu spoléhá na vtipálka Marcela, který tomu včera nasadil korunu a dnes si ji dá aspoň na hlavu. „Abych zapadla do kolektivu, rozhodla jsem se, že si vezmu na hlavu blonďatou paruku. To už se Marcel z nás úplně zblázní.“ Jak to blondýnky a jediný muž ocení? „Je to vtipný, je to peklo,“ konstatuje Marcel. A jak si poslední hostitelka povede v kuchyni? Trochu zmatku a rozpaků zažila u přípravy dezertu, hrušky ve víně dělá totiž poprvé. Naložený hermelín ve tvaru srdíček je malá porce s brusinkami a domácím pečivem, stačil se za pár hodin sýr rozležet? Dobrou kuřecí polévku s nudlemi si hosté sami naservírují z polévkové mísy. A Marcel si nenechá ujít další příležitost k malé lekci v etiketě. Jak se poslední hostitelka zhostí úkolu týdne, na nějž by už měla být připravená? Vyřezávaný citron je součástí hlavního chodu, telecího řízku s brambory. Řízek je přesolený a trošku tužší, ale pohodářka Kamila nějakou tu kritiku snese a umí se tomu sama zasmát. Kdo se nebojí a projede se na koni Králíkovi? A jak dopadne premiéra dezertu – Kamila nemusí sladké a toto je docela experiment…. Dívejte se, ve finále padne i jedno osudové rozhodnutí!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.