Seriály a filmy

5. ledna 2017 19:00

Maria všem totálně zkazí večer!

REPRÍZA Důchodkyně Jarmila (71) moc nemluví, když ale něco řekne, tak to stojí za to.

Bezdětná vdova Jarmila z Hlučína je zvyklá na tvrdou práci, dokonce bourala maso. Místo bourání masa ale musí rozlousknout pořádný oříšek – urejpanou Mariu, se kterou si občas vyměňují drsné žerty v nářečí, kterému nebudou diváci asi ani rozumět. Dokáže Jarmila svou největší sokyni udržet na uzdě, nebo si od ní nechá zkazit celý večer? Maria přijde odhodlaná večer Jarmile narušit a nevěří tomu, že někdo nepřišel jen pro výhru jako ona. Uspěje Maria se svou taktikou?

Maruška se rozčiluje..

Také se pustí kvůli miminku do Adélky, až ji, chudinku, rozpláče. Co bude poslední hostitelka podávat? Vsadila na klasiku, i když její hlavní chod, vepřová plec na smetaně s domácím houskovým knedlíkem, není zase až tak frekventované jídlo. A na oplátku jí Maria zkritizuje knedlíky. Jarmila bude Marii konkurovat stejným předkrmem, sýrovou roládou, podobnou polévkou, tentokrát poctivým vývarem z hovězího žebra. A sladká tečka je také z rodných luhů a hájů – babiččina bábovka. Energii vloží i do úkolu týdne, rýžového pudinku – chce to jen nesplést si cukr a sůl… Jako zábavu si poslední hostitelka pro kolegy připraví hru na kytaru a písničky v podání svého kamaráda Petra.

Sůl místo cukru!

Sdílejte článek
Štítky emoce Prostřeno! kytara

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.