Seriály a filmy

12. července 2016 19:00

Martina má celé menu s alkoholem! Co na to muslimka Ekatěrina?

REPRÍZA Mladá maminka Martina (25) má jídlo samý alkohol. Co na to muslimka Káťa?

Vdaná Martina, která si chce účinkováním v pořadu zpestřit stereotyp své mateřské, si dost věří. Vzhledem k tomu, že má ambiciózní francouzské kachní menu s indickou čočkovou polévkou, doufá, že má co nabídnout. „Určitě jsem dobrá kuchařka,“ tvrdí sebejistě. Nebude ale překážkou alkohol skoro v každém chodu? „Mám celé menu s chlastem,“ uvědomuje si se smíchem v dlani hostitelka. Jak tohle vyřeší? Co udělá portské v paštice, červené i bílé víno v kachních prsou se švestkami a panák rumu v čokoládové pěně s muslimkou Káťou? Odpaří se alkohol varem nebo změní kuchařka původní receptury? A opravdu budou ještě všichni v pohodě a tolerantní a pořád nebude nikomu nic vadit? Dá si Káťa nealkoholický sekt na společný přípitek?

Ovocné mámení... podívejte, co s holkami udělalo pouhé ovoce!

Každopádně hostům se v jejím přistavěném domečku na okraji Berouna líbí, poprvé také mají víc prostoru pro své šmejdění. Jídlo ale není stoprocentní. Předkrm má malou vadu na kráse, paštika nestačila dobře ztuhnout. Indická čočková polévka je chutná, zato „hlavní chod byl hrozný propadák,“ konstatuje sebekriticky hostitelka. „Marmeláda z cibule mě vůbec nezaujala, taková hromádka neštěstí,“ konstatuje Bob. Cibuli nemusí ani Káťa, a jaký je zbytek hlavního chodu? „Hlavní chod se měl vydávat asi o dvacet minut dříve,“ tvrdí největší kritik Bob, „trochu utekl a kachní prsa ztvrdla.“ To platí i o neochucených bramborových pusinkách. Pěkná je ale další zábava s kulinářskou tematikou – nakládání hermelínu, typicky české pochoutky. A nadchl i dezert – čokoládová pěna se šlehačkou a borůvkami, přestože v něm chyběl rum….

Tématem hovoru budou například nařízení EU ohledně marmelád.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.