Seriály a filmy

17. května 2016 19:00

Mražená zelenina v polévce, lečo ze sklenice! Ilona se opravdu snažila..

Ilona (43) má nemocné děti, a vaří proto v kamarádčině bytě, který je další provensálskou oázou.

Maminka a také už babička Ilona připomene svůj tklivý osud. Její byt v Plané nad Lužnicí, který je hodně holý, poznáme, ale přesuneme se do romantického bytečku její nejlepší kamarádky, který dost připomíná Tomášovo sídlo. Ten dokonce zkonstatuje, že „přijeli z ghetta do pohádky“. Ilona je zkušená kuchařka, ale protože něco nedotáhne, překombinuje a naopak něco si ulehčí, soupeře nenadchne.

Předkrm, zapékané žampiony se šunkou a sýrem, je dobrý, ale houby mohly být čerstvější, konstatují soupeři. Ilona je z vaření v cizím bytě trochu nervózní a na chvíli se vyleká, protože neumí nastartovat moderní dotykový sporák. Snad ji to moc nezdrží… Srovnání s Tomášovým vývarem dopadne téměř nerozhodně, protože obě polévky jsou „stejně bez chuti“. Tomáše zaujmou malé a pravidelné kostičky zeleniny a pak zjistí, že v polévce plave mražená zelenina. Pochvaly se Ilona také nedočká za lečo ze sklenice, na němž se dělá její trochu překombinovaný hlavní chod – zapečené vepřové kotlety v těstíčku na zelenině. Ilona ale vnímá svůj večer jako zatím nejlepší z celého týdne. Pro ostatní je to však přes její kulinářské schopnosti spíš zklamání, hostitelka ve středu nepřesvědčí ani moučníkem a úkolem týdne – prý skoro nepoživatelně tvrdými bramborovými plackami.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.