Nový týden v Prostřeno! bude ve znamení závodní kuchyně i konzumace hmyzu

V Pardubickém kraji se sejdou čtyři ženy a jeden muž, který uvaří ve finále. Na východě Čech to bude jako na houpačce, chvíli zábava, chvíli tvrdá kritika i slzy a chvílemi se diváci nebudou stačit divit. Tohle ještě v Prostřeno! opravdu neviděli…

Bydlení jako z pohádky a také docela slušný horor. Nebo domácnost, kde zabírají největší plochu terária, v nichž se ukrývá na třicet zvířat. A z těch by mohli mít arachnofobici také šok. Kdo se nechá vyfotit s hadem a se sklípkanem? Čím ještě šokuje Martin dámy? Je to docela podraz… Minule jsme se seznámili s technikou tempurování. V těstíčku se dá skrýt a usmažit leccos, i velcí australští šváby. Nevěříte? Tak vězte, že jedna ze soutěžících jde ještě dál a švába pozře i zasyrova – prý chtěla hmyz vždycky ochutnat. Osladí to drama úkol týdne – pardubický perníček? Prostřeno z Pardubicka prostě musíte vidět!

Pondělí: Budoucí maminka Kateřina (25) se těší, že se pětkrát týdně pořádně nají

„Momentálně se opravdu těším nejvíc na to, že se dobře najím,“ přiznává Kateřina, která je v pátém měsíci. Na výhru si moc nevěří, ale je ráda, že odvaří jako první a pak už si bude jenom užívat. Předkrmem je sýrová roláda ochucená česnekem, prý poněkud tuhá. V polévce plavou domácí nudle a játrové knedlíčky. Vnitřnosti nemusí nejmladší Míša, která vypadá starší a dost toho nejí, ale ochutná, i když babiččiny knedlíčky jsou prý lepší. Hostitelka se nežinýruje s dochucovadly a polévkovým kořením, i když někdo by si koření ještě přidal. Jak dopadne kuřecí roláda? „Je to taková závodka,“ prohlásí Martin a ještě několikrát to v průběhu týdne zopakuje.

Proč moc nechutnala?

„Sázela jsem na to, co znám, na jistotu,“ hájí hostitelka svůj hlavní chod s brambory. Originální je ale zábava. V pořadu o vaření si hosté vyzkouší, jak vypadalo shánění potravy v době kamenné.

A Martin si to užil: „Lovit by mě bavilo…“

Co se skrývá za moučníkem se záhadným názvem? Chvíli se na něj čekalo, a bavičem týdne se ukáže nejstarší a upovídaná Irena, která předvede, že se nebojí ničeho, ani ožehavých témat.

Úterý: Studentka Michaela (17) má tah na bránu a navzdory mládí u plotny docela zaválí

V úterý se k plotně postaví budoucí kadeřnice Michaela, která ještě nesmí alkohol. Nezletilá hostitelka to chce starším soupeřům ukázat. A Míša válí už od prvního sousta. Její moderní meníčko nabízí hodně barev a chutí. K hlavnímu chodu – lososu na másle a kuřecímu špízu – budou jako bonus dva dipy. K tomu Míša upeče plný pekáč pestré zeleniny včetně brambor ve slupce. Martinovi vadí, že ryba je obalená v mouce, pokládá to za zbytečné. „Je to takový český nešvar,“ míní. V úvodním salátu z pečené řepy bude rukola, mandlové lupínky, pomeranč i kozí sýr, jehož chuť zjemní med. „Všechno do sebe fakt sedlo, měla to dobrý.“ Jako polévka bude krém z mrkve, zahuštěný bramborem. Krém se zázvorem hosty tak rozparádil, že Irena dostane od hostitelka katalog kulturistů z 80. let, aby se pokochala vrstevníky. U stolu se totiž probírají idoly doby a ty se vzhledem ke složení soutěžících dost liší. Ani poslední smetanový pohár nevypadá vůbec zle. Dalším bonusem je prostředí hezkého domu se zahradou a bazénem, kde studentka Michaela žije s rodiči. A zahradu si všichni užijí při kuželkách… Hostitelka je spokojená a „narvaná jak taška do Chorvatska“. Míša chce vyhrát jako kdysi její maminka, vyjde jí to?

Středa: Pětinásobná maminka Jana (38) šokuje bydlením, které by potřebovalo pořádnou rekonstrukci

Zatím se všichni dobře baví a v úterý si navíc pošmákli, ve středu ale přijde studená sprcha. Hostitelka Jana nevěří, že by po tom, co předvedla Míša, mohla vyhrát. Je pesimistická a správně tuší, že příchozí budou kritizovat její bydlení. Jana proto maluje čerta na zeď, i když jako kuchařka si stále věří. Zvítězí kuchařská praxe zkušené maminky nebo hráčská dovednost, z níž ji podezírá Martin? Vyplní se hostitelčina temná předtucha? Spíš to druhé, i když úkol týdne jí zatím hraje do karet. Pak ale přijde šmejdění, kdy Míša je z plísně v ložnici v šoku natolik, že se jí u Jany ani nechce jíst. I Martin si myslí, že dům, který si žebrá o rekonstrukci, není vhodným prostředím pro podobný pořad. A pohled na kamna, dětskou postýlku z palet, ošoupané židle v pokojíčku zase zaujmou Katku a Irenu, která si ale uvědomuje, že je to „hodně o penězích“. A ty by právě Jana potřebovala. Jak zaboduje její jídlo? Předkrm ve stylu salátu caprese je moc jednoduchý, domácí pečivo hutné tak, že prý připomíná vánočku. Dusno u stolu vzrůstá, Martin Janu kritizuje, proč kouří, když válčí s penězi? Zachrání to brokolicová polévka? Tu překvapivě všichni chválí. Hosté jí ale dostanou málo, protože „kdyby jim nechutnala, alespoň zbyde nějaká dětem“. Hlavní chod – fettuccini s kuřetem a smetanovou omáčkou je pro Martina opět „závodka“. A k mdlému jídlu ostrá kritika Janina bydlení. Není divu, že hostitelka nemá chuť na zábavu. Připadá si ponížená jako ještě nikdy a pláče… Dostane od každého jen tři body, jak se obává? Nebo víc? Moučník je totiž výborný… A co si to Martin odnáší z její ložnice?

Čtvrtek: Pěstounka Irena (49) moc vařit neumí, ale všem se u ní líbí. Prý by mohla u vchodu vybírat vstupné

„Mně má skoro každý rád, kromě manžela,“ říká tolerantní Irena, která vše ochutná a nad ničím se moc nepohoršuje. Mnohem více než její kuchyně zaujme hosty její bydlení. Je to taková směs starých věcí, kýčů, pěkných kousků, prostě vintage styl. Zahrada je také plná růžových artefaktů a Martin si myslí, že by Irena klidně mohla při vstupu do té své pohádky vybírat vstupné. Šmejdění je zážitek, ke stolu se už hosté těší o něco méně, protože Irena o sobě nahlas říká, že vařit moc neumí, to zastane lépe její maminka. Ta dnes ale své rozevláté dceři může tak maximálně poradit, jenže Irena je osobnost a stejně si dělá, co chce. V jejím chaotickém halabala vaření je hodně improvizace. Protože nemá ráda polévky, vynechá ji a radši udělá dva dezerty. Posilněna svým milovaným červeným vínem zapeče na předkrm plněné cukety, kam dá všechno možné, na hlavní chod je žebírko po srbsku – pro Martina jen další „závodka“. Irena pepřem nešetří a do omáčky přijde lečo a dost kečupu, přílohou jsou brambory. Největší kritiku sklidí ovocné dezerty: „Překvapení v ananasu“ nemile překvapí nahnilými lístky. Jana, která přišla jako bohyně pomsty, ve čtvrtek nejí a kritizuje, přestože zrovna Irena k ní byla hodná. Ale včerejšek se jí hluboce dotknul a tohle jsou plody středeční večeře. Jana dokonce nenechá hostitelku ani dojíst a u jídla vede dost nevhodné řeči. Pečou se oplátky a o moc lépe nedopadne ani dort „Milovaná Šarlota“ s pudinkem, jahodami, piškoty a domácí šlehačkou, který se poněkud rozpadá. Co ale všechny nadchne? Zábava – ukázka break dance – a hostitelka má vzhledem ke své velkorysé povaze také zásluhu na tom, že se u ní ostatní cítili dobře, přestože ji kritizovali o sto šest.

Pátek: obchodní zástupce Martin (29) uspořádá americký večírek a do jídla vpašuje smažené šváby

Obchodní zástupce Martin si po včerejšku musí v moderní kuchyni svého řadového domku vést na výbornou, protože se chová jako mistr světa a hodně kritizuje. Dámy totiž už netrpělivě čekají, kam je pozve a co jim uvaří. Jana, zvědavá na jeho kuchyni i bydlení, se těší, Míša považuje Martina za největšího soupeře. Ženy ovšem netuší, že Martin má doma spoustu terárií a v nich hady, pavouky, chameleony a podobnou havěť. Jana proto zkritizuje, jak může v takovém prostředí vychovávat dítě – to už jí snad přijde lepší ta její plíseň! A hmyz bude v hlavní roli, konkrétně australští švábi. Hostitele totiž tak naštve vlažné přijetí jeho amerického menu, hamburgerů a kukuřičné polévky, že holkám usmaží šváby v těstíčku a vmíchá je do temperované zeleniny! Jejich reakce ho překvapí – myslí si snad, „že je to sranda“? Přinese důkaz a Irena překvapí ještě víc – sní syrového švába! To tu ještě nebylo… Pak už je trošku jedno, kdo chce jak udělané steaky, protože Martin si stejně myslí, že jídlo z prvotřídního masa nikdo neocení. Vtipálek Martin se vyrovná po svém i s úkolem týdne a zábavy se opět účastní jeho fauna. Kdo ochotně zapózuje při focení s hadem, chameleonem a sklípkany? Hádejte… A něco sladkého nakonec. Čí fondant s višněmi bude lepší – Janin, nebo Martinův? Jana se už určitě nikdy nepotká s Míšou, ty dvě si do oka vážně nepadly. Kolik bodů budou Martina nakonec stát jeho žertíky s praženým hmyzem? Dívejte se!

Uvidíte dosud nevídané i to, kdo v Prostřeno! z Pardubického kraje nakonec vyhraje 50 000 korun!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.