Ochutnali byste morek z kosti? V Prostřeno! byste měli šanci

Poloviční Italka Iveta (50) logicky ve čtvrtek vsadí na italské menu. Chudáci hosté se bohužel budou trochu "ztrácet v překladu". A pochutnají si vůbec na skutečných italských pokrmech? Dívejte se od 18 hodin na Prostřeno! s nádechem Apeninského poloostrova.

Paní Iveta, která prožila pětadvacet let v Itálii, kde se dvakrát provdala a porodila čtyři děti, má menu, co soupeři ani neumějí přečíst. Iveta zamíchá zajetým scénářem večírku a začne populárně-naučnou zábavou – prohlídkou petřvaldského muzea.

Teprve pak pozve hosty domů. Část jejího bytu tvoří šatna. Ale co by to bylo za Italku, kdyby neměla šatnu? „Hadry jsou druhý život Italů,“ uhodila Adina hřebíček na hlavičku. Hosty také zaujme Ivetina sbírka čarodějnic a modelů motorek, kterým holduje její třetí muž.

Co ale budou říkat na menu s lilky na parmský způsob, salát se sépiemi a milánský hlavní chod: telecí kolínko se šafránovým rizotem? Tiramisu nesmí chybět, ale bude to jeho letní verze s lesním ovocem.

Hostitelka chce, aby soupeři ochutnali různé pokrmy italské regionální kuchyně. Iveta si při vaření trochu popláče, protože se jí stýská po dětech, které zůstaly v Itálii.

Nálada je poněkud stísněná a Iveta udělá chybu. Zapomene opláchnout nasolené lilky. Předkrm byl hodně slaný, ale nebyl nepoživatelný, úvod to však není šťastný. A v jinak dobrém bramborovém salátu z Ligurie je bohužel poněkud gumová sépie.

„V salátu jím potvory poprvé,“ přizná Martin, který se jen utvrdí ve svém nelichotivém názoru na mořské plody. Žluťoučké šafránové rizoto a ossobuco je zatím nejlepší chod, ale v Itálii tak oblíbený morek někdo sice ochutná, ale láska z toho nebude.

Ochutnali byste ho vy?

Iveta bohužel nestihla úkol týdne. Kolik bodů ji to bude stát?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.