Seriály a filmy

19. září 2016 19:00

Pavel otevřeně přiznává, že by kvůli penězům dokázal někoho podrazit

Benjamínek týdne, číšník Pavel (19), si ukousl větší sousto, než na jaké stačil.

„Kvůli penězům bych dokázal někoho podrazit, nesměl bych ho ale znát dlouho,“ přiznává druhý hostitel Pavel. S hosty se zná teprve od včerejška, tak je klidně možné, že bude mlžit. Určitě pomlčí o úkolu týdne, který prostě nezvládne, neumí zadělat kynuté těsto. Z učebního oboru kuchař-číšník Pavel po roce zběhl, víc než kulinářství ho baví sprejování a tetování, ale doma prý vaří často, protože jeho otec kuchař, s nímž Pavel bydlí, si chce v jejich malém bytě od plotny odpočinout.

Těsto jde do koše

Pavel se každopádně nebojí, všechny chody prý dělá v úterý poprvé. Snese kritiku? Dovede si v každé situaci poradit jako s vajíčkem při přípravě dezertu? Zvládne svoji nervozitu? Při nalévání polévky se mu zřetelně klepou ruce… Slepičí vývar je z domácích zdrojů a Pavel spoléhá na to, že by hosté mohli uvítat polévku, která se zase na stole neocitne tak často. Ta je ale nakonec docela obyčejná a bez chuti, slánky jedou naplno. Předkrmový grilovaný chřest je trochu nepoživatelný, jen pomerančová majonéza je dobrá, a to se hostiteli tak úplně nepovedla. Ale v rámci taktiky mladičký hostitel své chyby neprozradí. „On mě dneska zabije,“ prorokuje nad úterním menu Martina, která nejí ryby a na hlavní chod, losos s omáčkou teriyaki, se vůbec netěší. Měla proto dostat kuře, ale toho se nedočká. Hostitel nestíhá. Losos je ale nejlepším jídlem menu, přestože se japonská omáčka teriyaki připálila, rybu s brambory až na Martinu všichni pochválí. Zábava – sprejování na papír – souvisí s Pavlovým koníčkem a jde hostiteli určitě lépe než vaření, prý je to zkrátka výtvarný talent.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.