Seriály a filmy

7. února 2017 19:00

Pes olizuje dokonce i kuchyňské náčiní!

Kreativní Simona (48) vaří s pejskem a kočičkou. I když výsledek bude lepší, než kdyby vařili jen pejsek s kočičkou, Ondřejovi přistane na talíři krvavé maso.

Na Karlovo náměstí své soupeře pozve výtvarnice Simona, umělecká a tvořivá duše, která středeční menu zabalí do tajemných názvů. Při vaření jí pomáhají její čtyřnozí miláčci i maskoti. Hosté se bojí, aby je u stolu zase nečekala kachna, ale nemusí, na hlavní chod je sice drůbež, ale pro změnu libovější krůta nadivoko. U Simony doma je velmi útulno, hostům se v jejím bytě i ateliéru moc líbí. Při vaření se kuchařce vloudí chybička u přípravy „tvarohového koláče s cizími broskvemi“, kam zapomněla dát vejce, a to nad jejím moučníkem bděl i samotný Buddha.

Simona zapomněla na vajíčko!

Pozná někdo, že v koláči vejce chybí? Fence Matyldě sladká náplň chutná – a to je podle hostitelky prý dobré znamení. Předkrm má dvě varianty – plněné kloboučky žampionů jsou pro ty, co mají rádi houby, pro ty ostatní Simona udělá ve stejné úpravě lilek, který je chutí houbám podobný. Přílohou jsou vlastní, ale zmrazené houstičky. Hosté nebudou ve výsledku jídlem tak nadšení, jako je hostitelka, která je třeba na neobvyklou a svěží chuť své tomatové polévky se syrovou okurkou zvyklá. Největší slabinou jinak chutné a originální večeře je maso na hlavní chod, bohužel krůtí křídla jsou místy nedopečná, skoro růžová, Ondřej si požádá o jinou porci a dostane ji. Ale nebude se mluvit jen o jídle; rodinné fotky vyvolají i vzpomínky na citlivé téma dětství.

Ondra dostal krvavé maso!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.