Pokazí záhadný kouř z trouby hostitelce v Prostřeno! večer?

Prostřeno! C bonus

V Ústeckém kraji k prostřenému stolu usednou tři ženy a dva muži. Byla by to veselá, genderově a věkově smíšená partička, ale řečeno obrazně – i v této „bedně“ se najde jedno zkažené jablko.

Smysl pro nadsázku, fair play a téměř žádný nadhled nemá bohužel Patrik, který si bůhvíproč myslí, že je ze všech nejlepší, zaslouží si zvítězit, prostě vůbec o sobě nepochybuje. Je tak sebestředný? Nebo mu chybí sebereflexe? Nebo je kritik týdne snad hloupý, jak se v pátek shodnou jeho soupeři? Kdo si myslí, že Rettigová je nějaká zpěvačka? Patrik je totiž takový brouk Pytlík – všude byl, všechno zná, ale ve výsledku je všem pro smích. A na soupeře má vlastně štěstí, protože kdyby narazil na někoho podobného, jako je on sám, nebo na nějakého tvrdého hráče, to by byla mela! A jaký úkol týdne soutěžící z Ústecka potrápí? Sladkého si prý ještě užijeme dosyta, tak mají Severočeši upéct něco malého, slaného, nějaké to posypané ďobání k pivu a vínu. Komu se slané pohoštění k pivu a vínu povede nejlépe? A kdo v Ústeckém kraji vyhraje 50 000 korun a stane se hostitelem týdne? Bude jeden vítěz, nebo se bude výhra dělit?

Dívejte se od pondělí do pátka od 17.50 na Primu!

Pondělí: Pavla (42) dobře uvaří a umí si udělat legraci sama ze sebe

První soutěžící, rozvedená zdravotnice Pavla, je příjemná žena s nadhledem. Přestože se prý musí vždycky chvíli „oťukat“, nálada je na první večer neobyčejně vřelá. Pavla je pozorná hostitelka a její večeře až na Patrika všem chutná. Je to taková domácká neošizená kuchyně, která začíná špenátovou roládou s lososem, což je asi nejslabší článek z celého řetězu následných dobrot. Jemná zeleninová polévka podle tchynina receptu hýří barvami a je v ní opečené polévkové kapání. Nejlepší asi bude kachna na pomerančích se šťouchanými bramborami, milovníkům citronových koláčů určitě zachutná fresh kyselý limetkový páj. A protože Pavla umí ruční práce a ráda kreslí, podobnou zábavu dopřeje i své návštěvě, které zbyde tričko s otisky dlaní jako vzpomínka na Prostřeno! Pavla si svůj večer užije a soupeři se u ní cítí jako doma. První hostitelka dokonce hezky zvládne a stihne úkol týdne, který všem přijde k chuti.

Úterý: Patrik (30) je jako brouk Pytlík i jako maxipes Fík. Všude byl, všechno zná, také je „mistrem ve skoku pro něco“

Patrik, který pracoval léta jako číšník a barman, má k pohostinství blízko a jeho kuchařské sebevědomí je značně vysoké. Oprávněně? Cítí se na výhru a přitom nemíní nízko bodovat. Jak dlouho mu toto přesvědčení vydrží? A jak dopadne jeho zamýšlená taktika, že se nebude bavit o jídle, ale spíš o vztazích? Vždyť Patrik je největší kritik, remcal a radílek týdne! Přestože si v kuchyni věří, přípravu na svojí večeři hrubě podcenil. Jen tak se dá vysvětlit, že celkem třikrát(!) musí opustit svůj panelákový byt ve Střekově a běžet „pro něco“. To samozřejmě jednomu nepřidá, hlavně mu to ubere cenný čas. Hostitel přiznává, že je cholerik, jak to nakonec všechno stihne? Patrikovým jídlům chybí koncovky, úhledné a nápadité servírování. Přesto začne celkem slibně, domácí pečivo, které zadělává v lavoru na zemi, je nadýchané. Brokolicový krém je průměrný, nejslabším místem hlavního chodu – vepřové panenky se šťouchanými brambory – je sýrová omáčka. Patrik miluje eidam a sýrové směsi, v omáčce jsou ale hrudky. Zábava je exkurzí do tiskárny, kde Patrik pracuje, a evidentně ho to baví; dokonce tak, že svým nadšením strhne aspoň dva z hostů, které vycházka do fabriky zaujme.

Středa: Maminka Linda (31) je živel a gastronomie je její velký koníček. Proč se jí ale kouří z trouby?

Energická Linda, která má zčásti ruský původ, je soutěživá jako správná Lvice. Díky pořadu si prý doma vymalovali a dodělali dveře, takže účast v Prostřeno! hovorná, zábavná a pohledná hostitelka všem doporučuje jako motivaci a impulz, pokud doma potřebují něco dotáhnout do konce. Protože Linda pobývala v cizině, všichni ji tipují na zahraniční kuchyni, čehož se i zčásti dočkají.

Na předkrm budou obložené tortilly, na hlavní chod boloňské lasagne se zeleninou a jako sladká tečka oblíbený čokoládový moučník. A proč by podle hostitelky mělo toto menu vyhrát? „Bude plné lásky, vitamínů, dobrých chutí a pestré mysli.“ Od stolu rozhodně nikdo neodejde hladový. „Vitaminové rolky“ jsou porce jako na hlavní chod, špenátová polévka je dobrá, jen mohla být o něco teplejší, hlavní chod se sice trochu spálil, ale kreativní Linda, kterou „jako na potvoru“ zlobí trouba, si s tím poradí.

Podívejte se na přípravu polévky:

Vyjde jí tahle malá lest? Pozná to někdo? A pokud ano, napraví to „Meldulindy dortík“, který mladá maminka poprvé připravovala pro svoji dceru? Jen Patrikovi se zase nezdá, že je to brownies, a začne se svými bizarními teoriemi. Dokonce se vsadí s Ludvíkem o původ špenátové polévky. Zábava je stylová: Kdo uhádne nejvíce jídle se zavázanýma očima, aby si mohl domů odvézt krásnou vzrostlou rozmarýnu?

Patrik se zase rozpovídá:

Čtvrtek: Maminka Monika (37) dělá „čínu“ po maďarsku a vaří podle Ládi Hrušky

Čtvrteční hostitelka Monika se zkraje svého vaření a pečení odvážně pustí do větrníku, co je docela těžké, jak uznávají i soupeři. Zato nad vývarem z krkovice všichni kroutí hlavou – vepřová polévka se moc nedělá, protože nemívá dobrou chuť. Tahle je se strouháním a krásně horká: „Na to, že to byla vepřová polévka, to zase nebylo tak strašidelný,“ vezme ji na milost nejstarší Ludvík, který se vyzná. Hlavní chod je trošku matoucí – domácký recept na „čínu“, kam přijde i kyselá okurka?! Čína po maďarsku? A k ní bude jasmínová rýže podle Ládi Hrušky. Toho má Monika, která prý neumí vařit pro více lidí, v oblibě. Připadá si jako ve školní jídelně – a výsledek tomu bohužel odpovídá. Děti by to asi také moc nechtěly, stejně jako hosté, když dorazí do Litvínova–Janova, kde si Monika po návratu z ciziny rekonstruovala byt. Čína podle maďarské kamarádky vypadá spíš jako lečo a nechutná ani hostitelce, která uzná, že to „pohnojila“. Co si o Moničině vaření myslí Linda? „Čínský peklo z Maďarska, jeden přešlap za druhým.“ Zábava je nevídaná a dojemná: dětské vystoupení, kde uvidíme i hostitelčinu dceru. Přesvědčí Monika soupeře aspoň svým mistrovským kouskem – větrníkem? Sice nevypadá jako větrník, je to koláč na plech, přesto nejlepší z celého menu. Pohodová Monika je ale stejně ráda, že „do toho šla“ a zpestřila si svoji mateřskou…

Pátek: Pohodový živnostník Ludvík (56), jeho skvělý králík a Patrikova pomsta

Tahoun zábavy Ludvík a dobrý duch celého týdne je i takovým skrytým finalistou v kuchyni. Všichni tuší, že umí dobře vařit a že to v pátek náležitě předvede. Předkrm se povedl, „poprvé se snědl celý,“ všímá si spokojený hostitel, který každému ještě nadplán přidal na talíř porci uzené panenky, co se vařila v polévce. Protože podle Ludvíka a Pavly „bez masa se vařit nedá“. I uzená polévka je dobrá a neošizená, Patrik by si dal radši mastnější z pořádné krkovice a s kroupami. Po králíkovi na zelenině a bílém víně se olizují všichni – až na Patrika samozřejmě, tomu se zdá hlavní chod suchý. O tom, že rád peče, přesvědčí hostitel také svým tvarohovým koláčem i neodfláknutým úkolem týdne. Soutěž v zatloukání hřebíků by mohla být trochu nebezpečná, hlavně pro Pavlu, která nemá brýle, a pro Patrika, v jehož srdci doutná pomsta. Ožení se vůbec? Když vyhraje, prý mu jeho přítelkyně řekla, že si ho vezme. Ovšem jeho soupeřky pochybují o tom, že i kdyby vyhrál, ke svatbě dojde, až nevěsta uvidí v televizi ústecké Prostřeno! a účinkování svého vyvoleného v něm. Každopádně při zatloukání hřebíků Patrik dopadl jako Pat s Matem dohromady a to si přitom představoval, že „hřebíky zatlouká do Moničiny hlavy“, takže to půjde jako po másle. Kdo nakonec neunese neúspěch? Schválně, můžete hádat… A kdo to díky tomu nakonec vyhraje?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.