Seriály a filmy

8. srpna 2016 19:00

První hádka a uříznutý prst! Atmosféra houstne, dívejte se v úterý

REPRÍZA Na velkém sídlišti v Orlové vaří srandista Láďa, kterému se včera nelíbila Abiho urputnost. Budou obalované smažené tvarůžky jako úkol týdne? A komu budou překvapivě chutnat nejvíce?

Láďa má smysl pro humor: „Nejlepší je zapnout větrák, pak si to vychutná celý dům.“ A další srážka kultur nemine ani důchodce Láďu. Abi se rozčiluje už u četby menu. „Víte, co je to parmská šunka? To je nějaké vaření?“ Také ho rozhodí název hlavního chodu. „Co to je montrealské menu? Meníčko ukazuje, že to bude nějaká katastrofa.“ A katastrofou to začíná i končí – zmrzlina se dělá nadvakrát, protože do ní kuchař zapomněl dát cukr, a nakonec ani nezmrzne. Zatím ale Láďa stihne u vaření ještě dělat fórky. A co je vlastně ono záhadné „montrealské menu“? Lehce inovované vepřo-knedlo-zelo, které kdysi vařili naši kuchaři v Montrealu na Expu.

Láďa si uřízl kus prstu!

Ochutná Abi všechno, jak sliboval v pondělí? Kdepak, přes alkohol a vepřové vlak nejede. Abiho ochota končí tam, co mu zakazuje jeho víra. Bude v pondělí o hladu? Nebude, místo přípitku si dá vodu, a dojede se rohlíky se sýrem. Tak snad aspoň ta polévka, ale je bohužel prý přesolená a překořeněná dochucovadly. Zábavou bude první hlavolam týdne – opravdu záhadný. Kdo to rozluští? Místo zmrzliny je na konci večírku s průměrným hostitelem poněkud zamrzlejší nálada, hodně prostoru zabere hašteření u stolu.

První hádka!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.