Seriály a filmy

17. října 2016 19:00

Radek se prý už aklimatizoval a pěkně kritizuje!

Obchodnice Irena (42) jídlu rozumí, pro každého má dobrou radu, je ale upřímná?

Druhou soutěžní večeři bude podávat ve svém příjemném bytě v Novém Jičíně velmi komunikativní Irena – na první pohled distingovaná dáma na úrovni. Úterní hostitelka má ráda dobré jídlo z kvalitních surovin, je usměvavá a dokonce se věnuje charitě – zdobení baretů pro dobré účely čeká i na její hosty. Je ale opravdu taková? Ne všichni Ireně tenhle obraz dokonalé ženy věří… Avšak Irena se v kuchyni dokáže otáčet, a tak vyšvihne velmi chutné menu plné čerstvých bylinek.

Jakou by si přál Radek manželku

Na úvod budou bylinkové kuřecí špalíčky v anglickém kabátku s domácími houstičkami a dipem s medvědím česnekem, s tím si dá paní Irena hodně práce, ale pak ho musí udělat ještě jednou, přežene to s bílým pepřem. Housky se povedou a předkrm hostům chutná. Zajímavá je uzená polévka v letní odlehčené verzi, kde tradiční kroupy nahradí bílé fazolky. Hosté si pochutnají také na vepřové panence ve schwarzwaldské šunce a parmazánu s rozmarýnovými bramborami a salátem tzatziki, bez kritických slov se ale ani toto chutné jídlo neobejde. Panenka je dost růžová a někomu se zdá málo propečená. Nejstarší Betty, která žila v Itálii, zase nesnáší naši zakysanou smetanu i tvaroh. Irena se o hosty dobře stará a nakonec jim nabídne tvarohový dortík s ovocem. A výborný je i její úkol týdne – krajové bramborové placky pagáče, které rovněž neodflákla.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.