Seriály a filmy

25. ledna 2017 19:00

Těstový král Vlasta se přípravy těst opravdu nebojí!

Nejstarší soutěžící Vlastimil (56) umí překvapit a překvapuje celý týden.

Do pořadu Prostřeno! Vlastíka „ukecali“ kolegové, jak se přizná. Asi věděli, co dělají, protože Vlastimil umí vařit. A také překvapit. „Šťastně rozvedený“ stavitel krbů a zemědělec se o sebe umí postarat. Zaujal už v pondělí svým tanečním uměním, hrou na klávesy a ve čtvrtek hned při příchodu příjemně šokuje svým bydlením. Kdo ho už viděl v nějakém ponurém a zašlém venkovském stavení se staromódním zařízením, nestačí se divit. V jedné věci se ale mladší soupeři nemýlili. Tipovali ho na klasickou českou kuchyni, což je fakt a nakonec i docela příjemná změna.

Drožďové knedlíčky překvapily

V komfortně zařízené vkusné kuchyni hostitel rozehraje svůj kuchařský koncert. Vůbec se nebojí přípravy několika těst, a i když i jemu se občas nějaká chybička vloudí, dokáže si poradit. Jen úkol týdne neuhlídá, je skoro na uhel. Vlastimil vsadil zejména na kvalitní domácí suroviny. Domácí je smetanový sýr, vajíčková pomazánka i housky na předkrm, hovězí vývar má v sobě obávané drožďové knedlíčky, nakonec ale chutnají všem, na hlavní chod je španělský „bezděkovský“ ptáček z mladého býka s knedlíkem. Celou tu sytou hostinu korunují dva druhy závinů! Ty má Vlastík v malíku, prý je dělá často, a přestože mu došlo droždí, nahradí kvasnice práškem do pečiva. Vlasta prostě umí nejen u sporáku, ale hosté se u něj také dobře cítí. Najde se někdo, kdo to vidí jinak? Najde!

Sůl místo cukru

Prostřeno! od pondělí do pátku v 17.35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.