Troubův guláš, protože ho vařil nějaký trouba? Jak to je, to se dozvíte v Prostřeno!

Prostřeno! D2

Pracující vysokoškolačka a aktivistka Alžběta (25) prokáže nadhled a smysl pro humor. Umí ale také vařit? Dívejte se ve čtvrtek od 17:50 na Primě na Prostřeno!

V Berouně, v uklizeném podkrovním bytě u usměvavé Alžběty, se plně projeví Robinův humor a celkový nadhled celé středočeské party. Večer začne nevybíravou kritikou, co se to s naší dosud příjemnou partičkou stalo? Hostitelka i divák by mohli chvíli tápat a být zmateni, ale snad se zorientují.

A někteří z bývalých účinkujících se ve čtvrtek určitě poznají, protože večírek probíhá ve stylu improvizované parodie na týdny, kdy se až do absurdit rozebíralo, taktizovalo a kritizovalo jídlo. Soutěžící se upřímně baví a patrně se pobaví i diváci, protože něco takového tu ještě nebylo. A hostitelka se tak krásně zbaví nervozity. Alternativní Bětka, která o sobě sama říká, že je blázen (angažuje se v projektech na podporu handicapovaných a strávila čtvrt roku v Africe), by ráda vyhrála.

Co u Alžběty ostatní trochu zaskočí?

Má ušlechtilé motivy – výhru by věnovala na dobročinné konto pro Ugandu v Africe. Jaké šance má menu, jehož hlavní chod částečně kopíruje ten včerejší Robinův? Kdo bude mít lepší guláš? V něčem se liší, má to být „guláš troubový“. Není pro trouby a tudíž jednoduchý, jak vtipkuje Robin, ale je z trouby, která místy peče trochu víc, než by hostitelka chtěla.

Ke guláši nezbyde skoro žádná omáčka, což škoda, protože karlovarský knedlík je výborný. Další výtky jsou: pomazánka k domácímu chlebu je až moc česneková a čokoládový dortík poněkud sušší. Zábava je veselá, ale souvisí s vážným tématem, kterému se hostitelka věnuje. Jen ať si kolegové zkusí, co musí prožívat postižení, kteří se nemohou najíst rukama, nebo na jídlo nevidí a musí ho konzumovat potmě!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!