V Mikulášském Prostřeno! budou vařit dospěláci a jejich děti. Dívejte se!

Čas od času nastane v pořadu Prostřeno! změna a představí se vám trochu výjimečná pětice soutěžících – ať už jsou to známé osobnosti, nebo například – jako je tomu v případě předvánočního dílu vaší oblíbené kulinářské soutěže o 50 000 Kč – dvojice čtyř maminek a jejich dětí a jedné babičky a vnoučka

Pohybovat se budeme prostřednictvím našich zvídavých kamer po Praze a středních Čechách, a tak zavítáme do Dolních Chaber, do Sendražic u Kolína, Veleni, Petříkova a Jinočan. A jak zvládnou stres, roli hostitelů i samotné vaření děti? Jak jejich dospělé „asistentky“?

Dívejte se od pondělí do pátku vždy v 18 hodin na Prostřeno!

Už teď se ale podívejte, jak vůbec takové natáčení s dětmi probíhá?

A jak se s dětmi vaří?

Pondělí: Kateřina (35 let) se Simonkou (8 let) nadchnou zábavou!

Jako první se ostatním představí půvabná maminka Kateřina a její upovídaná dcerka Simonka, kterou bude muset její maminka usměrňovat právě v tom, aby tolik nepovídala a raději se více věnovala vaření – Simonka totiž rozhodně netrpí trémou, před kamerou je jako ryba ve vodě a je patrné, že tahle dívenka se v životě neztratí! Čeho nedosáhne svým šarmem, to si vybojuje svou prořízlou pusinkou! Nicméně pro maminku je to vydatná pomocnice, sama pro hosty připraví jako úkol týdne dvoje jednohubky, a to slané s olivou pro dospělé a sladké s čokoládou pro děti. Celé menu Kateřiny a Simči pak sklidí velký úspěch, nicméně zlatým hřebem večera bude zábava – recitování vtipných říkanek po nadýchnutí se helia. Všichni hosté se shodnou na tom, že tuhle zábavu ještě nezkoušeli, a výsledek bude opravdu velmi vtipný!

Hlavní položkou jejich menu bude roláda. Kde vzala Kateřina recept?

Ocenili roládu ostatní soutěžící?

Úterý: Jana (41 let) s Lukáškem (5,5 roku) zapojí v kuchyni i jeho staršího bratra

Lukášek je nejmladším hostitelem týdne, ovšem že by mu v jeho věku (nebo kvůli němu) chybělo sebevědomí a odvaha – to v žádném případě! Lukášek bude po celý týden elementem, který se svou ještě velmi dětskou bezprostředností postará o nepředstíranou a přirozenou zábavu všech u stolu. A jeho šišlání tomu dodá ještě o úroveň humornější nádech! Nicméně kromě toho, že je to správný kluk, je už i vydatným pomocníkem v kuchyni – a protože je jedním z jeho nejoblíbenějších jídel řízek, připraví pro své hosty právě tuto tradiční českou pochoutku! Překvapení pak bude skrývat zmrzlina, vykukovat z ní totiž budou marshmallow a další dobroty. A zábava? Vybarvování sádrových postaviček se všem zalíbí – určitě byla tato zábava zvolená skvěle! Úterní večer Jany a Lukáška bude určitě stát za to!

Středa: Milenin (65 let) vnuk Vítek (8 let) chce mít jednou svůj hotel

Milena je jediná babička tohoto týdne, která se ani do pořadu nepřihlásila sama, ale přihlásil ji sám její vnouček Vítek! Vítek je klidný, ale veselý kluk, který si zjevně už ve svém věku jde za svým snem – v budoucnosti chce mít svůj hotel, samozřejmě i s vybranou restaurací, a tak se vaření věnuje už odmala a nyní všem dokáže, že opravdu vařit umí! Zatímco totiž některým dětem maminky opravdu hodně pomáhají, ve dvojici Milena a Vítek je babička skutečně spíš rádcem a asistentem, Vítek zvládne víceméně sám připravit dokonce i drobenkový koláč! A vyjde mu i risk, a to hlavní chod – těstoviny mají sice všichni rádi, zato tuňáka nikoli, natož ještě děti! A přestože se některé holčičky nechají slyšet, že tuňáka opravdu rády nemají a jíst ho nebudou, nakonec těstoviny s tuňákem v té podobě, jak je připraví Vítek s babičkou, všem zachutnají! Želvičky z mletého masa příjemně překvapí a drobenkový koláč zachutná nejen dětem, ale i jejich maminkám. A že může být velká a nepředstíraná zábava i u společenské hry, o tom vás Vítek naprosto bez problémů přesvědčí!

Čtvrtek: Bára (42 let) a její dcera Leontýna (9 let) budou podávat jídlo formou rautu

Ve čtvrtek nás k sobě domů pozve temperamentní a stále usměvavá Bára – jejíž vtipné glosy a komentáře budou kořením celého týdne. Vařit bude se svou stejně pohodovou dcerkou Leontýnkou v útulném dřevěném domečku na venkově, kde mají nejenom spoustu zvířátek venku, ale i doma – děti si budou moci v rámci šmejdění prohlédnout například opravdickou piraňu! Vaření a celý večer se ponese v duchu pohody a dobré nálady, a to i tehdy, když bude mít zvídavé otázky Simonka – na ní bude celý týden spoleh, že se nezapomene optat na to, zda je domácí to či ono… – prostě všímavý host pořadu Prostřeno! v dětském vydání! Bára s Leontýnkou připraví druhou bramboračku tohoto týdne, po špízech se jen zapráší a dojde na to, že jídla mohlo být o něco více. Někomu se zase nebude úplně zdát servírování hlavního chodu formou rautu, ale nakonec se každý obslouží a spokojení budou určitě všichni.

Pátek: Karolina (31 let) a Kristýna (9 let) budou každý den à la mode a „in“!

Karolina a její Kristýnka se každý den představí krásně oblečené, sladěné a hezky učesané, a tak jsou nejenom jejich hosté, ale jistě i diváci velmi zvědaví na to, v jakém prostředí žijí – protože se dá očekávat krásný dům a moderní prostředí. A nikdo určitě zklamán nebude – Karolina s Kristýnkou přivítají ve svém krásném domově své hosty velmi mile, atypicky se bude nejdříve podávat polévka, a až pak bude šmejdění, to aby mohly hostitelky připravit hlavní chod a servírovat ho teplý. A celerové hranolky? Někdo by pokrm z této nepříliš oblíbené zeleniny ani nepoznal – rozhodně tedy stojí za vyzkoušení! Hamburger neboli „bombáč“ v názvosloví pátečních kuchařek zachutná a pochvalu sklidí i dezert, který v menu slibuje i překvapení…

Jaké to poslední sladké překvapení bude? A můžeme se těšit ještě na nějaké jiné překvapení, kterým tento výjimečný týden s dětmi a jejich nejbližšími skončí! Rozhodně ano, a nebude jen jedno! Těšte se na nečekané vítězství a stejně tak nečekanou návštěvu, která do domu pátečních hostitelek zavítá!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.