V Prostřeno! budou vařit páry. A je jasné, že se to bez řečí neobejde

Valentýnský týden nás pozve do domácností tří zamilovaných, zatím nesezdaných dvojic a dvou manželských párů z Prahy a Středočeského kraje. Úkolem týdne bude příprava oblíbené pochoutky jednoho z páru jako překvapení od jeho protějšku. Sledujte na Primě Prostřeno! od pondělí do pátku vždy v 18 hod.

Věkově si budou soutěžící blízcí, tři svobodné páry tvoří lidé kolem třicítky a v manželských dvojicích půjde o mladé ženy po třicítce a o cca deset let starší partnery. Nicméně tam, kde spolu budou lidé delší dobu, už bude vidět nejenom zamilovanost, ale nadhled a humor, se kterými je nutné život, a především svůj protějšek, brát. Vyhraje 50 000 Kč tento týden zkušenost, rafinovanost, taktika nebo opravdu jen to nejlepší menu?

Pondělí: Petra (27) a Lukáš (26) jsou jedinými Moraváky mezi soutěžícími

Petra a Lukáš jsou krásný mladý pár, Petra nezapře své moravské kořeny v každé větě, kterou pronese, nicméně prostředí ostatních dvojic je přátelské a nikomu nebude za celý týden vadit ani Petřin moravský akcent, ani sem tam nějaké nářeční slůvko. Lukáš není tak upovídaný jako Petra, to spíš ona bude tou společenskou částí jejich páru, která se zapojí do rozhovorů, Lukáš jako by se styděl. Nicméně při vaření v kuchyni se ukáže, že to je on, kdo má v jejich mladém vztahu rozhodující slovo – co řekne, to platí, bez nějakých velkých diskuzí. Když prostě Lukáš řekne, že už je čas na orestovanou cibulku nalít vývar, tak to udělá, i když je Petra jiného názoru. První seznamování proběhne v přátelské atmosféře, Petra sice čekala spíš mladší soutěžící, ale všichni jí jsou sympatičtí. Předkrm se povede skvěle, nikdo nemá problém dokonce ani s kozím sýrem, hráškový krém také zachutná a po celém večeru se hosté shodnou, že Petra s Lukášem nasadili laťku celkem vysoko!

Podívejte se, jak Petra s Lukášem připravovali noky:

Úterý: Anna (29) a Ladislav (26) jsou spolu nejkratší dobu, nejčerstvěji zamilovaní

I druhý večer se odehraje na území Prahy, tentokrát v Holešovicích, kde bude hostit dvojice zamilovaných, kteří jsou spolu zatím nejkratší dobu. A tak to bude samá pusinka a polibek. Anna působí velmi tiše, i komentáře po celý týden bude za jejich pár vyslovovat především Ladislav, který je bezmezně do Aničky zamilován. Takže to bude i on, kdo připraví pro svou drahou polovičku úkol týdne – nejoblíbenější jídlo svého protějšku. A tak zatímco v pondělí připravovala Petra lívanečky Michalovi, v úterý udělá Láďa míchaná vajíčka a každému naservíruje malou porci ve tvaru srdíčka. Míchaná vajíčka proto, že Anička miluje snídani do postele a k ní jí Ladislav vaří právě míchaná vajíčka. Předkrm bude talíř domácího uzeného a klobásek, polévka bohužel příliš nikoho nenadchne, protože to bude studená rajčatová polévka, ale ocení, že mohli ochutnat něco nového. Steaky bude mít několik hostů hodně nepropečených, Anička malinko zklame. Ovšem velkým zážitkem večer bude tanec twerk, něco uvidíte!

Středa: Andrea (27) a David (27) uzavřou během vaření sázku!

Andrea a David jsou pohodový pár, na kterém se nezdá být patrná jakákoli nervozita, komunikují spolu i s ostatními otevřeně a s humorem. David je sebevědomý mladý muž, který při závěru úterního večera a při svém pozvání na středeční večer do Drahobudic, kde s Andreou žijí, v klidu pronese, že doufá, že jejich večer bude o chlup lepší než ten dnešní a že uvidí sami! Určitě to nemyslel tak, že by se chtěl úterních hostitelů dotknout, David je prostě rázný muž a stejně takovou má po svém boku partnerku. A pravda je, že jejich výkony v kuchyni, kde se prý společně nesnesou, nenechají nikoho na pochybách o tom, že o vaření něco vědí. A dojde na malou partnerskou výměnu názorů – jako dezert bude tvarohový dort s ovocnou redukcí. David chce polévat dort studenou omáčkou, protože tvrdí, že s teplou by se tvaroh roztekl. Andrea mu to rázně vysvětlí a nabídne Davidovi, že pokud se dort rozteče, uklidí vše po celé večeři ona. Pakliže se ale nerozteče, uklízí David. A jak to dopadlo? Jak zachutnala dýňová polévka, steaky už podruhé za sebou a onen tvarohový dort?

Čtvrtek: Veronika (32) a Jaromír (42) připraví steaky z pupku!

Ve čtvrtek pohostí ostatní dvojice ve svém rodinném domě první z manželských dvojic, daňová poradkyně Veronika a IT konzultant Jaromír. Nejprve navštíví specializovaný obchůdek s potravinami a je vidět, že večeři budou připravovat znalci dobrého jídla. Bohužel nálada ve čtvrtek tak nějak malinko povadne a nepřidá jí ani příliš dlouhé čekání na hlavní chod – Jaromír poučí hosty o přípravě flank steaku, tj. steaku z hovězího pupku, a Veronika teprve v tento moment začne připravovat gratinované brambory. A tak se čekání na hlavní chod opravdu velmi protáhne. A jak víme z našeho pořadu – příliš dlouhé čekání znamená body dolů. Navíc polévka minestrone, která byla podávaná jako zeleninový krém, nastolí otázku, zda může být minestrone krémové. Salát na předkrm neurazí, ale ani nenadchne a brownies jako dezert přijde ostatním jako příliš suchý moučník, navíc variantu se slanými nasekanými oříšky na povrchu neocení asi nikdo z hostů. Sympatický manželský pár s velkými ambicemi na výhru tedy v závěru večera pochopí, že jejich šance nejsou takové, jak si slibovali.

Pátek: Martina (32) a Zdeněk pobaví při servírování úkolu týdne!

Martina a Zdeněk, druhá z manželských dvojic (stejně tak jako Veronika s Jaromírem už mají děti) jsou velmi výraznými typy – Martina je krásná drobná blondýnka, Zdeněk pak holohlavý hromotluk, správný chlap, který se s ničím příliš nemaže. Obdivuje svou ženu, a i po letech jejich manželství, které netrvá pár měsíců – už mají pár let a životních zkoušek za sebou –, jsou jeho vyznání opravdu dojemná. O to více, že to činí svým typicky mužským způsobem, tak trochu neohrabaně, ale upřímně. V kuchyni bude Zdeněk zdatně Martině sekundovat a přiznává, že se jeho „bejvalky“ budou hodně divit, až ho uvidí kmitat v kuchyni. Martina se pochlubí, že si ho dobře vychovala. Připraví skvělou domácí paštiku s domácím chlebem, podávat se bude druhý studený předkrm, u kterého Michal – hostitelům za zády – pronese, že si to tím hodně usnadnili, ale hostitelé to uslyší! Nicméně salát nikoho příliš neosloví, vylepší to pak sice vepřová panenka na dvojí způsob (jeden z páru ji dostane s houbovou omáčkou a druhý s pečenou paprikou a česnekovým dipem), nicméně pro někoho bude panenka příliš propečená. Dezert se povede – suflé bude opravdu tekuté, a to bude poslední dezert valentýnského týdne! Ovšem tečku za pátečním večerem udělá Zdeněk, který jako úkol týdne připraví míchaný nápoj, který má Martina ráda, ta se při kmitání Zdeňka do kuchyně a zpátky pro nápoje jen elegantně opře o židli a bude tak vše pozorovat. A Zdeněk? Prohlásí něco v tomto smyslu: „To vůbec nevadí, že tady stojíš jako modelka, lásko, a já budu mít nohy jako konve!“

Máte se prostě celý týden nač těšit! A kdo si odnese 50 000 Kč? Bude jeden výherce nebo jich bude víc? Podělí se s ostatními? Dívejte se na valentýnský speciál pořadu Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.