Seriály a filmy

1. února 2017 19:00

Většího blázna jste v Prostřeno! ještě neviděli!

Jana (38) není dokonalá kuchařka ani hostitelka, ale má smysl pro nadsázku a dobré nervy.

Když se hosté sejdou, čtvrtá hostitelka projeví své básnické střevo – na všechny zrýmovala uvítací báseň, jeden z účastníků ale chybí. A opět je to Olda, na kterého se tentokrát čeká neobvykle dlouho. Jana uvaří moravskou polévku, kanadský hlavní chod a nebude chybět ani BBQ omáčka ke kuřecímu salátu se zeleninou, což je předkrm. A ještě před ním je svérázný úkol týdne: Jana byla v Praze už hodně dávno se školou a dala si tam kdysi párek v rohlíku – a ten také dostanou hosté jako pražskou specialitu.

Bruno se zbláznil

Jana, která je momentálně v domácnosti, vaří ráda a rychle. Co je ale BBQ dresink prý ani netuší, stejně jako neví, jak moc „kanadský“ je její hlavní chod podle receptu od sousedky. Každopádně je v něm hodně kečupu i cukru a je tudíž moc nasládlý, což většině hostů vadí. Šťouchané brambory jsou chutné, ale k tomuto jídlu by se asi víc hodila rýže, myslí si Jarmila. Kuřecím paličkám předchází vydatná moravská zelňačka, podle někoho spíš hustá bílá kyselica. Hostitelka měla zelí překrájet, protože polévka se skoro nedá jíst. Dezert s mascarpone a ovocem je odfláknutý, tenhle týden už Jihomoravané ochutnali chutnější sladké tečky. Olda dorazí až při předkrmu, tentokrát jako Bruno, pokreslený srdíčky a hned je po klidu. „Blázen dorazil a bylo po jídle,“ konstatuje suše paní Jarmila. A opravdu, tentokrát na hosty čeká bubnování do stolu a různé produkce vsedě i vestoje. Není toho už trochu moc? To už zábavnější je Janina školní hra zakončená panákem, které se účastní všichni, i výzva pro hostitelku, která má zatančit kozáčka. Vezme to s humorem a nadsázkou, Jana není žádná bačkora.

Dívejte se ve čtvrtek od 17:35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.