Prostřeno! Vlastimil přivítá hosty jako Večerníček!

Večerníček - Prostřeno!

Obchodní zástupce je Vaškovým opakem. Slušňák Vlastimil (30) vsadí na českou klasiku a připraví téměř svatební menu.

Čtvrtý hostitel v kuchyni rád relaxuje a na jeho výkonu je znát, že určitě nevaří poprvé. V soutěži vsadí na českou kuchyni a hosty překvapí tím, jak dobře dokáže své jídlo dochutit a dotáhnout do konce. Včerejší hostitel Vašek ve čtvrtek mlčí skoro jako zařezaný, asi nechce hádkami s Josefínou pokazit Vlastimilovi jeho večer. Přesto náladu ovlivní nepřehlédnutelné napětí mezi Josefínou a Václavem.

Vašek mlčí

Sto lidí, sto chutí, samozřejmě ani Vlastík se úplně nezavděčí všem. Třeba Honzovi připadá předkrm – šunkové závitky s křenovou náplní poněkud předpotopní–, ale všichni kvitují, že jde o šťavnatou domácí šunku a křenová šlehačka je výborná. Mnohem lepší než v pondělí je také polévka – vývar s knedlíčky je silnější a dobře ochucený, hlavní svíčková se povedla, jen Vašek má nějaké výhrady, ale to je spíš formální výtka než vážná stížnost, protože šikovnému hostiteli se povedly i knedlíky. A z čeho jsou soupeři úplně vedle, to je závěrečný čokoládový fondant s malinovým coulis, na který se sice musí chvíli čekat, ale tady se čekání opravdu vyplatilo. S jídlem souvisí i zábava – kdo rozpozná během ochutnávky nejvíce pokrmů a koření? A Vlastimil neodflákl ani pracný úkol týdne, který ke svému poctivému menu ještě stačil připravit.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Vlastimilovi bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek