Prostřeno! Vojtův manžel udělá ostudu už ve vchodu!

Vojtěch (24), jehož partner už v pořadu vařil, není na sváteční večeři vybavený a má vůbec smůlu.

Po včerejším příjemném, i když ještě oťukávacím večeru, se jde k Vojtěchovi, kterého do pořadu přihlásil manžel. A ten už v Prostřeno! vařil a byl to dost nezapomenutelný večer. To Vojtěch působí spíš jako nemluvný introvert a patrně nebude ani moc zdatný kuchař. Navíc, kluci se přestěhovali do hodně malého bytu ve Vokovicích a zařízení museli přestěhovat na balkon, aby se pětice lidí do bytečku vůbec vešla. V kuchyni chybí trouba, korpus na svůj moučník musí hostitel upéct u sousedky. Vojtovi padají věci z ruky, střepy létají po podlaze, má co napravovat a zametat. Už tak má málo nádobí a ani s úklidem to kluci nepřeháněli. A protože chovají dva pejsky, Julije najde v jídle chlupy, které pořádkumilovné dámě vadí. Ale vlasů na talířích bude během týdne ještě několik.

Pane, kam jdete?!

Vojtěch má podivné menu – jakoby dva dezerty a dva hlavní chody, navíc je bude podávat ve zpřeházeném pořadí. Ale úkol týdne bude, i když až na cestu. To možná někteří ocení, protože budou mít po jeho večeři ještě hlad. Jako předkrm mají být jablka v županu, ta jsou ale až druhá v pořadí – ve vlastním těstíčku a tvrdá. Večeře začne buřtgulášem avizovaným jako polévka. Kořeněná, dost mastná, ale poživatelná. A zahřeje, venku mrzne.

Manžel radí

Hlavní chod je spíš katastrofa, kuřecí kapsa s broskví a sýrem má k dokonalosti daleko. Příloha se vůbec nepovedla, místo kroket budou improvizované americké brambory, celé jídlo je přesolené a vyschlé. Konec dobrý, všechno dobré; nejlépe dopadne dezert. Míša řezy jsou sice díky absenci kakaa v obrácené barevnosti, ale chuť je dobrá a odpovídá receptu. Uf! Vojta si jistě v závěru večeře vydechl, i když večer byl díky jeho pohostinnosti a nekonfliktní povaze přátelský a zábavný. Svým hostům nakonec odvážně zazpíval; že by šlo hostiteli hlavně o toto?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.