Prostřeno! Yousef bude jíst polévku nožem!

Polévka nožem - Prostřeno!

Petra (28), mladá specialistka zákaznického centra, přivítá hosty v malém bytě a dá jim ochutnat něco z tradiční vánoční kuchyně.

Sympatická Petra pozve hosty do Říčan, kde žije se dvěma malými psy a směje se, protože sama je malá, dokonce by u kuchyňské linky potřebovala stát na podpatcích. A to se jí v průběhu večera dokonce na chvíli podaří, když se hodí „do gala“. Petra pochází z Moravy, proto má její menu i moravské prvky a hodně spoléhá na vlastní „vychytávky“. Stůl je prostřený bíle, pro někoho je to spíš svatební než vánoční tabule. Každopádně krásně upravená hostitelka se snaží, i když ne všechno bude podle představ hostů. Tak třeba už první chod je poněkud matoucí. Paštička není jen zdrobnělina paštiky, jak si většina hostů myslí, ale paštičky jsou i plněná kolečka z listového těsta. Náplní budou houby, které naštěstí všichni jedí, i když ve světě naši houbařskou vášeň všichni nesdílejí.

Smažený kapr

Po skromném prvním chodu přijde na řadu polévka. Ta není rybí, ale kuřecí a také trochu zvláštní, protože Petra do ní kromě mrkve zavařila taštičky plněné masem. Jsou velké, takže Pepino by na pohodlnou konzumaci prý potřeboval nůž. Na hlavní chod se nijak zvlášť netěší Američanka Lisa, které, jako většině cizinců, nechutná kapr. Ale bramborový salát, to je jiná! Vypadá to, že ten milují všichni. Jen Martin je překvapený, o vánočním salátu má jinou představu, než je Petřina odlehčená verze s hořčicí a koprem. Hostitelka je ale se svým výkonem spokojená. Zábava je kreativní a poslední perníkový koláč je obohacený višněmi a pudinkem - i to je hostitelčin vlastní nápad. A přestože se sešla parta veselá a večírek je příjemný, pocity z úterního menu jsou spíš rozpačité.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Petře bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Vánoce Prostřeno!