Seriály a filmy

18. listopadu 2019 17:10

Iva Kropáčková

Aby vám půjčka přinášela radost a ne starost

Rádce: Potřebujete si půjčit? Pečlivě nejprve zvažte všechny možnosti

Než si vezmete půjčku, dobře zvažte, zda ji skutečně potřebujete, zda budete mít na splátky, a raději se pojistěte.

Z televizních obrazovek, internetu, novin a časopisů – ze všech těchto médií na vás útočí reklamy se zaručeně výhodnou půjčkou. Na tom samozřejmě není nic špatného. Pokud se na jejich základě rozhodnete půjčit si, dodržte několik základních pravidel. Ty z vaší půjčky udělají dobrého pomocníka a přinesou vám, nebo vašim blízkým, radost. Konkrétně nás zaujala reklama Komerční banky, která aktuálně nabízí „bezstarostnou půjčku“.

Může být půjčka bezstarostná?

„Půjčka může být určitě bezstarostná. První věcí, kterou je potřeba důkladně zvážit, je účel půjčky. Pokud chcete koupit domácí spotřebiče, vyměnit kotel za úspornější, nahradit stará okna za nová s lepším tepelným indexem nebo nahradit staré auto za ekologičtější, dává půjčka smysl. Tou nejhorší variantou je, pokud si půjčíte peníze na něco, co velmi rychle ztrácí hodnotu. V tomto záporném žebříčku je na prvním místě dovolená,“ uvedl Petr Vonka, produktový manažer Komerční banky.

Souběžně s rozhodováním, na co si vezmete půjčku, je potřeba důkladně zvážit, zda budete schopni hradit měsíční splátky po celou dobu jejího trvání. To už nemusí být tak jednoduché, ale je to zásadní proto, abyste se v budoucnu nedostali do nepříjemností. Naše rada zní - zajděte se poradit na pobočku banky.

„Naši zaměstnanci dokážou velmi dobře posoudit, jaká je reálná finanční situace žadatele a zda je pro něj vhodné si půjčku vzít. Rozhodně nepřipustíme jeho předlužení, jak se to poměrně často děje u některých nebankovních společností,“ doplnil Petr Vonka.

Bezstarostná půjčka od Komerční banky je nyní bez jakýchkoli poplatků (sjednání půjčky online, správa, předčasné splacení). U půjček nad 400 tisíc korun lze získat rekordně nízkou úrokovou sazbu od 3,8 % p. a. Maximálně si lze půjčit 2,5 milionu Kč až na deset let. O půjčku si můžete požádat na kterékoliv ze skoro 350 poboček Komerční banky, večer z obýváku přes internetové bankovnictví, nebo třeba v metru z mobilu, až budete čekat na přestupu.

Podpořte bezstarostnost pojištěním

Nikdy nevíte, co život přinese. Stát se může cokoliv a je potřeba s tím počítat, ať už jde o propuštění z práce, úraz, vážnou nemoc nebo dokonce úmrtí. Proto je vhodné sjednat si ke každé půjčce i pojištění schopnosti splácet. Za pojištění zaplatíte navíc jen malou částku. V případě nečekaného výpadku příjmu ale máte jistotu, že splácení úvěru vaši rodinu finančně nezruinuje nebo dokonce nevtáhne do exekučního řízení.

Jak závěrem poznamenal Petr Vonka: „Kdykoliv se cokoliv stane, ať už se na to pojištění vztahuje nebo ne, společně vždy najdeme řešení. Důležité je, abyste s bankou komunikovali včas a nestrkali hlavu do písku.“

Komerční sdělení

Sdílejte článek