Seriály a filmy

22. dubna 2020 06:00

Iva Kropáčková

Zjistěte, jestli jste pojištěni správně. Pomůže vám bezplatná aplikace

Prima rádce - Rixo

Kryjí vaše pojistné smlouvy vše, co je potřeba? Nejsou zbytečné předražené? Odborné odpovědi získáte velmi snadno...

/* */ window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-1010031482'); !function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '1419814188262150'); fbq('track', 'PageView');

Mít dobře nastavené pojištění je základ. Ať už řeší odpovědnost za škodu způsobenou provozem vozidla, život nebo riziko poškození nemovitosti. Pojištění si – už z principu – sjednáváte a pravidelně platíte pro případ nepříjemné události. Pokud ale smlouva neodráží vaši současnou situaci nebo nepojišťuje určité riziko, které hrozí více než jiné, může se stát, že dostanete také nižší pojistné plnění, než předpokládáte. Nebo dokonce nic. Chybně nastavenou smlouvu má přitom podle odborníků až 70 procent Čechů.

Online aplikace smlouvy zhodnotí

Nová bezplatná aplikace RIXO.cz nabízí možnost stav vašich pojistných smluv zkontrolovat bez nutnosti navštěvovat pobočku pojišťovny nebo si zvát pojišťovacího agenta domů. A případně najde výhodnější nabídky na trhu. „Pomáháme lidem vylepšit jejich pojistné smlouvy a udělat jim jednou pro vždy pořádek v pojištění. Zdarma zkontrolujeme smlouvy od jakékoliv pojišťovny,“ popisuje ředitel služby RIXO.cz Aleš Žárský. Jak vše funguje? Celý proces lze shrnout do 5 jednoduchých kroků:

1. Bezplatná registrace

Služba je dostupná z internetového prohlížeče nebo si ji můžete stáhnout jako aplikaci do mobilního telefonu. Nejprve je třeba se zaregistrovat pomocí vaší e-mailové adresy. Vše je pro klienty zdarma, služba totiž funguje díky provizím od pojišťoven.

2. Nahrání smlouvy

Pojistnou smlouvu či smlouvy (vámi ofocené nebo zaslané e-mailem od vaší pojišťovny) pak můžete nahrát. Intuitivní uživatelské rozhraní vás snadno navede. Celý proces vám zabere jen několik minut. Případně můžete dát pracovníkům služby plnou moc, a ti vaši smlouvu získají přímo od pojišťovny. Odpadne vám navíc i starost se skladováním smluv doma v šanonech.

3. Kontrola kvality smluv

Vyhodnocení, zda jsou smlouvy správně nastavené, jestli kryjí vše, co je potřeba nebo nejsou předražené, provádí chytrá technologie i proškolený odborník. „Do kontroly jsou zahrnuty stovky různých parametrů, jako jsou výluky, spoluúčasti či odlišné územní platnosti a rizika,“ popisuje Aleš Žárský. Systém pak vše ohodnotí na stupnici od 1 do 10 (10 je nejlepší) a barevně označí, která smlouva je výhodná, a kterou by bylo lepší vyměnit.

4. Návrh výhodnějšího řešení

„Vylepšení“ nemusí vždy znamenat jen získání levnější pojistky. Někdy může být výhodným řešením výrazné zlepšení kvality pojištění za stejnou cenu, kterou platíte. Někdy se ale podaří obojí najednou. S případnou výměnou či aktualizací stávající smlouvy vám pak aplikace může pomoci. „Rozhodnutí je ale zcela na vás, nikdo vás nebude k ničemu nutit,“ uklidňuje Žárský.

5. Pomoc i upozornění na důležitá data

Své smlouvy si také můžete kdykoliv stáhnout, smazat nebo požádat o pomoc při řešení pojistné události. U všech digitalizovaných smluv služba také hlídá důležité milníky. Včas vás například upozorní na blížící se datum, kdy je možno pojistku aktualizovat, vylepšit nebo úplně vyměnit.

>> Zkontrolujte si bezplatně pojistnou smlouvu na RIXO.cz

Advertorial

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.