Seriály a filmy

13. května 2020 10:00

Iva Kropáčková

Investovat do zlata se vyplatí. Začít lze přitom s málem

Podle odborníků má smysl se zlatem počítat v investičním portfoliu. Zapomeňte ale na předsudek, že takto investují jenom majetní lidé. Dnes vám stačí jen 500 korun.

/* */ window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-1010031482'); !function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '1419814188262150'); fbq('track', 'PageView');

Investiční zlato si pořizuje stále více lidí. Důvod je jasný. Jeho hlavním rysem je minimální pravděpodobnost finanční ztráty, spíše lze vydělat. „Investice do zlata je z dlouhodobého hlediska velice efektivní a bezpečný způsob, jak zhodnotit své finanční prostředky. Když se podíváme zpět do historie, lidé vždy hledali způsob, jak uchovat hodnotu vytvořeného bohatství. Našli jej ve zlatě – právě díky jeho vzácnosti. A vyplatilo se. Za poslední dekádu jsme byli svědky hospodářské krize, devalvace měn či prudkého nárůstu cen nemovitostí. Cenu zlata ani takto náročné období nijak negativně neovlivnilo. Právě naopak. Cena unce zlata v korunách za tuto dobu vzrostla o 129 procent,“ říká marketingový manažer České mincovny Jaroslav Černý. Sice díky zlatu nevyděláte obrovskou sumu peněz okamžitě, z dlouhodobého hlediska se nicméně jedná o efektivní a bezpečný způsob, jak peníze zhodnotit a chránit je proti rizikům ekonomických krizí a inflaci.

Zlaté produkty

Investování do zlata je velice jednoduché. Koupit lze zlaté cihličky, destičky či mince, které se prodávají v různých provedeních, hmotnostech i ryzostech. Podle toho se odvíjí cena, kterou lze do zlata vložit. Pořídit lze mince či slitky od hodnoty jednoho tisíce korun po statisícové částky. Podrobně v článku Cena zlata roste, o nákup je zájem. 5 důležitých rad (nejen) pro začínající investory.

>> Náš tip: Hledáte originální dárek s přidanou hodnotou? K svatbě, narozeninám či právě narozenému miminku můžete věnovat „zlatý poklad“ ve formě mince nebo cihličky. Online přehled motivů i zpracování včetně hodnoty konkrétních produktů najdete zde.

Zlaté spoření aneb stačí začít s málem

Pokud ale nechcete nebo nemůžete najednou investovat celou sumu za vybraný „zlatý produkt“, můžete střádat i postupně. Umožňuje to Zlaté spoření od České mincovny. Na vybrané mince či cihličky stačí mít k dispozici jen 500 korun měsíčně. Máte-li ale možnost, spořit můžete i s vyšším pravidelným vkladem. Měsíční platby se pak postupně mění dle zvoleného zlatého investičního produktu. Zároveň jste odměňováni úroky a bonusy.

Kdy budete mít vybraný produkt u sebe?

Naspořené zlato existuje zároveň i fyzicky – můžete si na něj sáhnout, odnést si ho domů nebo ho nechat bezpečně uložené v trezoru České mincovny a vyzvednout si najednou po skončení spoření. Průběh spoření můžete sledovat online. V případě potřeby pak lze zase zlato prodat zpět.

Advertorial

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.