Seriály a filmy

25. dubna 2020 06:00

Iva Kropáčková

Levnější nebo s lepším krytím? Způsob, jak snadno získat výhodnější pojistku dle vašich priorit

Chybně nastavenou smlouvu má podle odborníků až 70 procent klientů pojišťoven...

/* */ window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-1010031482'); !function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '1419814188262150'); fbq('track', 'PageView');

Jen 3 z 10 klientů pojišťoven mají podle zjištění odborníků z online služby RIXO.cz vyhovující smlouvu. 70 procent Čechů má pak pojistku naopak špatně nastavenou – je zbytečně předražená nebo neodráží ta rizika, která jsou pravděpodobná. Problém nemusí být v tom, že by smlouva byla „špatná“ od začátku. Určitý dopad na pojistné smlouvy a vyplacení případného odškodnění má obvykle čas, stav ekonomiky a změny, které proběhly přímo ve vašem životě – od narození potomka, přes rekonstrukci domu po dopravní nehodu.

Jednoduchý způsob k ověření kvality smluv

Ověřit, jak si na tom stojí právě vaše smlouva nebo smlouvy, není přitom těžké. Umožňuje to nová bezplatná aplikace RIXO.cz. Aplikace vaše smlouvy vyhodnotí podle stovek různých parametrů. A poté vám navrhne, které smlouvy by bylo potřeba vylepšit. Stačí pouze vaši stávající smlouvu zaslat do aplikace v online verzi. Případně můžete dát pracovníkům služby plnou moc, a ti vaši smlouvu získají přímo od pojišťovny. „Pomáháme lidem vylepšit jejich pojistné smlouvy a udělat jim jednou pro vždy pořádek v pojištění. Zdarma zkontrolujeme smlouvy od jakékoliv pojišťovny,“ popisuje ředitel služby RIXO.cz Aleš Žárský. Podrobně o tom, jak služba funguje, se dočtete v tomto článku.

Způsob, jak získat lepší smlouvu

Kontrolou smluv to ale jen začíná. Služba RIXO.cz umí na základě výše uvedeného procesu najít i výhodnější nabídky, které jsou na současném trhu dostupné. (Samozřejmě pokud existují.) Ve správný moment vás na lepší varianty aplikace upozorní.

Smlouva „šitá na míru“

Chcete primárně ušetřit? Je pro vás naopak zásadní, aby smlouva obsáhla více rizik, tedy jste získali vyšší krytí (ideálně za stejnou cenu)? Obojí je reálné a je navíc velmi pravděpodobné, že dostanete vhodnější smlouvu v každém zmíněném ohledu. Záleží i na tom, jak dlouho jste svoji původní smlouvu tzv. „neřešili“. Pokud to je už několik let, pak zřejmě ušetříte a získáte lepší krytí v nové smlouvě najednou. „Aby pojišťovna získala klienta, musí přicházet s novými variantami pojištění nebo alespoň stávající produkty vylepšovat, případně pro určité skupiny klientů zlevňovat,“ vysvětluje Aleš Žárský.

Stále platí fakt, že jsou samozřejmě i smlouvy dobré. Pokud nicméně trh lepší nabídky ve vašem případě skutečně nabízí, online služba vám nalezne variantu levnější i s lepším krytím. Osloví-li vás některá z nich, se sjednáním nové pojistky a případnou výpovědí u vaší stávající pojišťovny vám, budete-li mít sami zájem, aplikace také může pomoci.

Úleva po letech: Levnější pojistka s lepším krytím

Například pan František ze Sušice si v aplikaci nechal zkontrolovat smlouvu povinného ručení. Původně platil 3 300 korun ročně, limit pojistného plnění měl 35 milionů korun a asistenční služby základní. Smlouva měla nízké limity a vysokou cenu. Aplikace RIXO.cz ale Františkovi nabídla novou smlouvu za 2 199 korun ročně s tím, že má navýšený limit plnění u povinného ručení z 35 milionů korun na 100 milionů a zvýšené úhrady asistenčních služeb z původních 2 000 na 3 000 korun. Navíc jako bonus získal první škodu bez vlivu na bonusy. „Ve výsledku mám o tisíc korun levnější povinné ručení, vyšší limity pojistného krytí a navíc jsem získal bonus,“ pochvaluje si František.

Advertorial

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.