Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s ledvinami?

Jak ovlivňuje stav duše i naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.
Vydáno: 03.02.2017
Chodíte často na záchod?
Autor: iStock Chodíte často na záchod?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Únor je měsícem, kdy prožíváme hlubokou zimu, ale příroda se už pomalu začíná probouzet a připravuje se na březen, kdy pomalu přichází jaro. Podle tradiční čínské medicíny jsou v únoru nejvíce zatížené ledviny, které ovlivňují i délku života. Ledviny totiž odevzdávají energii všem orgánům.

Ledviny jsou párový orgán uložený v bederní oblasti, pod vrstvou svalů, pod dolními žebry. Mají fazolovitý tvar a délku 10–12 cm. Ledviny slouží jako čisticí orgán. Odstraňují nečistoty z krve, které následně odcházejí do moče. Ledviny jsou upevněny v tukovém pouzdře, které je chrání před nárazem a prochlazením. Do ledvin je přiváděna krev ledvinovou tepnou. Aby ledviny mohly krev čistit, potřebují dostatečný krevní průtok. Pokud tedy máme problémy se srdcem, sníží se i činnost ledvin a platí to i naopak. Ledviny mají v těle mnoho úkolů, například vylučování zplodin, které už tělo neumí využít (močovinu, kyselinu močovou), ovlivňují množství vody, sodíku, draslíku, hořčíku, vápníku, fosforu a dalších minerálů v těle, řídí kyselost v těle, krevní tlak, krvetvorbu, vylučují jedovaté látky z těla, odbourávají hormony a jiné látky.

Jaké symboly nám okrývají potíže s ledvinami?

Ledviny jsou dvě (párový orgán), a tak souvisí se vztahy partnerskými, manželskými, mileneckými, ale také rodičovskými a přátelskými. Ledviny mají souvislost se vztahem k sobě samému. Jejich oslabení přináší strach, kritika, zklamání, neúspěch. Pokud spolu neumíme žít a máme problém v partnerských vztazích – nejen s partnerem, ale i s rodiči, dětmi, přáteli –, máme-li špatnou komunikaci ve vztazích, i to se může projevit v problémech s ledvinami. Zeslabují a zesilují je právě naše vztahy. Nedostatek lásky se okamžitě projeví ledvinovým pískem a pokud máme v sobě i potlačený vztek, tak posléze vzniknou i kameny.

Važte si lásky svých nejbližších a snažte se dávat jim lásku a naučit se ji přijímat. Pokud v partnerství cítíte nedostatek lásky, vyřešte to především komunikací. Pokud se to vyřešit nedá, tak z takového vztahu odejděte. Zbavte se strachu ze vztahu, jinak se ledviny oslabí.

Každá ledvina je navíc spojena s dalšími orgány. Pravá ledvina ovlivňuje naše játra a žlučník, což je spjato s nespokojeností s druhými lidmi a potížemi s komunikací, které vedou až k agresi a zlobě. Levá ledvina je zase spojena s žaludkem a slinivkou, což ukazuje, jak umíme radostně žít. Ledvinové kameny jsou zhmotněním zloby a nezpracovaného vzteku vůči bližním.

Položte si následující otázky:

Jak mi fungují vztahy? Nenosím s sebou vztek týkající se jiné osoby? Dostávám a dávám dostatek lásky? Mám se ráda? Nezlobím se na někoho ze svých blízkých? Trpím strachem ze života? Umím se vyrovnat s minulostí?

Jako malá holka, už čtyřletá, jsem měla svůj první ledvinový záchvat. Od té doby se mi ledviny ozývaly opakovaně, ale už to nebyla taková intenzita jako v raném dětství. Nejvíc se mi ledviny ozvaly v těhotenství a bylo to spojeno s mým manželstvím. Od té doby jsem měla opakované ledvinové záchvaty a problémy s močovým měchýřem. Lékaři mi diagnostikovali chronický zánět ledvin a upozornili na to, že úplně vyléčit nelze. Vše se změnilo po rozvodu. Stal se zázrak a mé opakované záchvaty, které jsem měla tak 3–4x za tři měsíce, najednou vymizely. Od té doby, a je to více jak deset let, jsem už ledvinový záchvat ani zánět močového měchýře neměla ani jednou. Vyřešení všech mých vztahů mi přineslo velkou úlevu a uzdravení.

Jak k nám ledviny promlouvají?

Časté močení (hlavně v noci), bolest v kříži, snížená funkce ledvin, bílkovina nebo krev v moči, ledvinová kolika, zánět ledvin, ledvinové kameny, změny v moči. Oslabené ledviny se projevují i padáním vlasů, bolestí kolen, špatným spánkem, zhoršením sluchu (šumění v uších), neplodností, oteklými víčky, tmavými kruhy pod očima.

bolest zad - ledviny Foto:                                                                                                                         Foto: iStock

 

Jak přispět k tomu, aby nám ledviny správně fungovaly?

Zbavte se strachu, rozdávejte lásku sobě i druhým. Pohlazení a pomazlení není nikdy dost. Komunikujte s ostatními otevřeně a nenechávejte si v sobě pocit zlosti. Minulost nechte minulostí a řešte především současnost a budoucnost. Usmívejte se na sebe i na své okolí a vaše ledviny to ocení. Ale také naopak, pokud se rozzlobíte, ledviny to pozastaví a oslabí. Buďte optimisty, smýšlejte a jednejte s vírou v sebe i ve vaše blízké, protože strach a nedůvěra jsou příčinou zhoršení stavu ledvin.

Ledvinám škodí chlad, jak fyzický, tak chlad ve vztazích. Nezájem o druhé, odměřený přístup, nepřístupnost ve vtazích. Na jejich činnost pomáhá teplo – láska ze srdce, pohlazení a potěšení.

Na fyzické úrovni je dobré hodně pít, vyhnout se alkoholu, nejíst ostrá jídla, dostatečně spát, černou kávu pít jen občas, hýbat se, eliminovat stres, co nejvíce odpočívat a být v teple. Zejména ruce a nohy musí být v teple. Ledviny posilují i teplé polévky (například čočková), nejvíce posiluje pohanka, oves a jáhly. Fazole, které připomínají tvarem ledviny, jsou také velice posilujícím prostředkem na ledviny. Z masa je vhodné krůtí, skopové a jehněčí. Také cibule, česnek a zázvor. Na zánětlivá onemocnění působí velice dobře lichořeřišnice větší a řepík lékařský.

Afirmace pro léčbu: „Žiji v harmonii s ostatními i sama se sebou a lehce se zbavuji všech minulých problémů.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Mohlo by vás taky zajímat:

 

Občas se vyplatí podívat se do záchodu, i když se jen vyčůráte

Co prozradí barva moči o vašem zdraví

Nejšpinavější místo v bytě? Budete se divit!

Jak často měníte houbičku na nádobí a vyplachujete držáčky na kartáčky? Jsou totiž plné bakterií.

Když se zeptáte lidí, jaké je nejšpinavější místo v domě, většina pravděpodobně odpoví, že záchod. Národní hygienická nadace na univerzitě v Michiganu provedla studii, aby odhalila místa v domácnosti s největším množstvím choroboplodných zárodků, a přišla s několika překvapivými výsledky. Ukázalo se totiž že nejvyšší koncentrace bakterií, a tedy nejšpinavější místa v bytě se nacházejí v naší kuchyni.

 

Živnou půdou pro bakterie jsou teplá a vlhká místa. Mikroskopické jednobuněčné organismy, tedy bakterie, žijí skoro všude ve vzduchu, ve vodě, v půdě, u nás doma i uvnitř lidského těla. Jsou jich miliony. Pozor, je rozdíl mezi bakteriemi a viry. Zatímco bakterie žijí vlastním životem, virus nemá žádné metabolické aktivity a k životu i množení potřebuje živou hostitelskou buňku. I on však na vás může číhat na špatně otřených plochách.

Většina těchto organismů je neškodná, některé však nejsou tak přátelské, takže je ve své domácnosti opravdu nechcete. Proto je třeba některá místa doma čistit mnohem častěji, než to určitě děláte. Máme pro vás i několik tipů, jak se bakterií účinně zbavit.

Říkal, že by ta vlnovka neměla bejt problém

Dřez

Vyčistí sifon v dřezu

Vzhledem k tomu, že je kuchyňský dřez téměř vždy mokrý a vlhký a ještě v něm zůstává spousta zbytků, poskytuje dokonalé bydlení bakteriím a podmínky pro jejich růst. Zejména pak pro takové, jako jsou salmonela a e.coli. Zní to neuvěřitelně, ale v takovém dřezu může být víc bakterií než na WC poté, co jej někdo použil. Proto používejte na dřez, stejně jako na rukojeť kohoutku, pravidelně dezinfekci. Pokud je vám nepříjemné používat silné chemikálie, kuchyňský dřez také pěkně vyčistí ocet.

Aby tělo přestalo vodu zadržovat, nesmíte s ní šetřit

Chcete zhubnout? Zbavte se přebytečné vody v těle

Článek je zařazen v: psychosomatika, řeč těla, ledviny, zánět ledvin
Reklama