Řeč těla: Co nám odkrývají problémy s krví?

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky. Co nám chce tělo naznačit zánětem žil?

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Krev je kapalná, vazká a viskózní cirkulující tkáň. Je složená z tekuté plazmy a buněk, tj. červených krvinek, bílých krvinek a krevních destiček. Hlavní funkcí krve je dopravit živiny, a to kyslík, glukózu a stopové prvky do tkání a odvádět odpadní produkty, což jsou například oxid uhličitý nebo kyselina mléčná. Funkcí krve je také transport buněk a různých substancí, jako jsou aminokyseliny, lipidy, hormony mezi tkáně a orgány.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s krví?

Krev představuje náš proudící život. Pokud máme problémy se srážlivostí krve, jedná se o zakazování si prožitků radosti. Celkové potíže s krví značí náš nedostatek radosti v životě a toku radostných myšlenek. Pokud jsme v životě spokojení, lépe se nám dýchá, což znamená, že kyslík nám okysličí krev, přísun kyslíku prospívá buňkám, tím více se tělo raduje. A tak je vše zacykleno v radosti, kterou prožíváme a opět se nám prostřednictvím těla vrací zpět. Ztráty krve nám ukazují na naši ztrátu radosti ze života. Člověk je tak vyčerpaný, že ztratí veškerou radost ze života. Chudokrevnost ukazuje na delší nespokojenost v životě a hledání opory a jistot. Odmítáme vidět své úspěchy a radosti.

Položte si následující otázky:

Máte nějaké prožitky radosti? Bojíte se budoucnosti? Máte sami sebe dostatečně rádi? Nezapomínáte na sebe? Umíte se radovat?

Dlouhodobě trpím anemií, která se v posledních letech zhoršila. Vše však bylo spojeno s mým studiem na vysoké škole a tím, že jsem se rozhodla školu dostudovat i přesto, že mi to celkově dost narušilo můj život. Neměla jsem žádné prožitky radosti a svůj čas jsem trávila především učením. Nečetla jsem žádné knížky, nedívala se na filmy, nechodila do kina, ani divadla. Vlastně jsem už ani nesportovala, což byl můj koníček celý můj minulý život. Ztratila jsem všechny radosti života a jen přežívala. Po dokončení studia jsem se opět vrátila ke svým radostem, návštěvám divadel, kin, čtení a sledování filmů. Postupně se mi začíná moje anemie zlepšovat. Není to zázračným tempem, ale každý měsíc cítím zlepšení a dokonce se i lépe cítím. Moje rozhodnutí pustit do svého života opět radost bylo tím nejlepším rozhodnutím, abych se mohla vyléčit.

Jak k nám problémy s krví promlouvají?

Krvácení, chudokrevnost, anémie, leukémie, hemofilie, problémy s krví.

Jak si vyléčit problémy s krví?

Naučte se vidět obyčejné věci. Radujte se z maličkostí. Postavte se k řešení a přijměte své výzvy. Nesrovnávejte se s ostatními, naopak, dívejte se na své úspěchy a na to, co se vám v životě podařilo. Uvědomte si, jak se vám podařilo zvládat všechny své těžkosti. Najděte v sobě svoji sílu. A vyrovnejte se s bolestí z minulosti. Sebeláska vám pomůže srovnat váš život, vaši krev a urovnat všechny případné potíže. Malé radosti a prožitky radosti si postupně aplikujte do svého života.

Na fyzické úrovni je vhodným prostředkem například popíjení bylinných čajů. Kopřiva je výborným prostředkem pro vyčistění krve. Není však vhodné pít kopřivu celý rok, ale vždy si dát tříměsíční kůru a pak se vrátit k jiným bylinkových čajům.

Afirmace pro léčbu: „Do mého života proudí neustále radost a štěstí.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Save


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.