Prima maminka

28. prosince 2014 04:30

Anna Kopečková

10 nejoblíbenějších novoročních předsevzetí

10 nejoblíbenějších novoročních předsevzetí

Letošní rok už je téměř za námi, a tak je pomalu čas přemýšlet nad tím, čeho bychom chtěli v příštím roce dosáhnout. Existuje mnoho předsevzetí, která vám pomohou zlepšit váš život, záleží jen na tom, jak silnou máte nakonec vůli. Protože když skončí oslavy nového roku, my se vrátíme do stereotypu všedních dní a najednou zjišťujeme, že je skutečně těžké dané předsevzetí splnit. Podle průzkumů pouze 12 procentům lidí, kteří si stanoví novoroční předsevzetí, se nakonec podaří je splnit. A víte proč? Protože lidé si dávají těžko měřitelné cíle. Co třeba znamená jíst zdravě? Jak poznáte, že jste opravdu jedla zdravě? Pojďte se podívat, jaká předsevzetí jsou ta nejoblíbenější po celém světě. Povíme vám zároveň, jak to udělat, abyste je letos splnila, zvýšila si sebevědomí a zlepšila tak svůj život.

Zhubnout

Pokud jde o seznam novoročních předsevzetí, hubnutí je vždy na prvním místě. Téměř každý chce shodit pár kilo. To platí především v době povánoční a pak také před letnímí prázdninami.

Pokud i vy byste ráda v létě na pláži zářila, vězte, že právě teď je nejlepší čas s hubnutím začít. Začněte cvičit a stravovat se zdravěji, trocha tvrdé práce přinese výsledky právě před sezónou plavek. A vzdávat to nemusíte ani v případě, že jste maminka malých dětí. Začněte cvičit doma. Komě toho, že zhubnete, ještě naučíte své děti vést aktivní životní styl a za to vám jednou poděkují.

Abyste však toto předsevzetí dokázala splnit, rovnou si řekněte, kolik chcete zhubnout. Kilo, deset, dvacet? Až to budete vědět, stanovte si jasný plán, který bude říkat, jak často budete chodit cvičit a kolik toho budete jíst. Neklaďte na sebe ze začátku příliš velké nároky, nejlepší je hubnout kilo až dvě měsíčně.

Získat lepší práci

Leden znamená začátek nového roku, což může také znamenat začátek nové kariéry. Musíte ale vzít aktivitu do vlastních rukou a ne čekat, až se na vás usměje štěstí. Zkontrolujte pracovní inzeráty a pošlete pár životopisů. Neexistuje žádný důvod, proč zrovna vy byste nemohla dělat práci svých snů. Možná nemáte potřebnou kvalifikaci, snažte se ji získat – zlepšete se v cizím jazyce, ale zapracujte i na svém vystupování, protože nakonec je stejně nejdůležitější zaujmout během pracovního pohovoru.

Ušetřit

Může to znít jako klišé, ale úspora peněz je v mnoha rodinách dalším, velmi populárním předsevzetím. A není žádný důvod, proč by se to tentokrát konečně nemohlo podařit.

Abyste ale tohoto předsevzetí dosáhla, musíte si v klidu sednout a zamyslet se nad svými útratami. Jistě zjistíte, že platíte spoustu věcí, které nepotřebujete. Seškrtejte výdaje na zbytečné položky a začněte víc nakupovat ve slevách a se slevovými kupóny. Ušetřené peníze přesměrujte na nějaký spořicí účet s výhodným úročením.

Potkat velkou lásku

Je tolik lidí, kteří jsou singl. Někteří si tuto cestu dobrovolně zvolili, jiní jen zatím nenašli toho pravého. Možná i vy jste doposud nenašla člověka, se kterým byste chtěla strávit zbytek života, ale nesmíte se vzdát naděje. Šance, že získáte lásku, existuje a může přijít kdykoliv.

V tomto případě se ale konkrétní plán stanovuje těžko. Zaregistrujte se na některé dobré online seznamce, vzpomeňte si na staré přátele a s nimi vyražte do společnosti. Můžete využít i moderních aplikací určených k seznamování, například Tinder. Nikdy nevíte, kdy potkáte svou spřízněnou duši.

Uspořádat svůj domov

V případě, že se nepořádek ve vaší domácnosti vymkl jakékoliv kontrole, nemusíte s úklidem čekat až na jaro. Začněte už teď, v lednu. Jistě jste pod stromeček dostali mnoho dárků, které je třeba někam uložit a vy na ně nemáte místo. Zbavte se všeho, co jste víc jak rok nepoužili, ať už jde o staré oblečení, techniku, nebo třeba nábytek. Nechte si jen věci, které skutečně potřebujete, zbytek dejte na charitu nebo prodejte do bazaru. Budete se divit, jak vám uklizená domácnost pomůže udržet klid v duši.

A pokud potřebujete nad sebou bič, dejte si předsevzetí trošku drsnější. Například, že budete uklízet každý den půl hodiny. Možná nakonec zjistíte, že to sice není zábava pro vás, ale ten dobrý pocit z uklizeného prostředí za to prostě stojí.

Zkusit něco nového

Většina z nás má tendenci uvíznout ve stereotypu, což vede až k tomu, že nás život nudí a nebaví. Začněte tak, že si řeknete, že každý týden zažijete něco nového. Například jděte na večeři někam, kde jste ještě nikdy nebyla a ochutnejte jídlo, které jste ještě nikdy nejedla. Naučte se hrát na hudební nástroj. Zaplaťte si v zážitkové agentuře adrenalinový zážitek a vyskočte třeba z letadla. Ale vůbec nemusí jít o drahé kurzy, ze streotypu vás dostanou maličkosti. Můžete si najít novou cestu do práce, vyzkoušet jiný účes nebo se třeba jen víc usmívejte. Změna přinese do vašeho života vzrušení a zábavu.

Strávit víc času s blízkými

Pokud jste workoholik, dejte si letos jako předsevzetí, že strávíte víc času se svou rodinou a přáteli. Místo toho, abyste si plánovala pořád další a další pracovní schůzky, naplánujte si rodinný výlet a večírek s přáteli. Jak budete trávit svůj čas záleží přeci jen na vás a vašich prioritách. A vaší prioritou by měl být fotbalový zápas syna nebo taneční vystoupení dcery.

Lidé si často stěžují, že nemají na osobní život dostatek času. Problém ale není v nedostatku času, ale v nedostatečném plánování. Začněte si proto osobní život plánovat stejně důsledně, jako ten pracovní a uvidíte, že ten čas si vždycky uděláte.

Víc odpočívat

V dnešní hektické době je každý neustále vytížený. Potom se ale nelze divit, že jsme často ve stresu, nemocní a psychicky na dně. Mezi množstvím povinností a množstvím odpočinku by měla být jistá úměra. Rozhodněte se tedy, že v novém roce budete víc odpočívat a nejlepší je samozřejmě aktivní odpočinek. Budete se divit, ale nový životní režim se příznivě podepíše nejen na vašem zdraví, ale i postavě.

Dělat dobrou věc

Možná byste to neřekla, ale nezištná pomoc němým tvářím nebo chudým dětem vás pozdvihne na duchu a vy se budete cítit lépe. A dobrovolnictví vůbec nemusí být nudné. Prostě si vyberte oblast, která vás zajímá, a jistě najdete uplatnění i na poli charity. Můžete pomáhat v místním zvířecím útulku, stejně tak, jako můžete vysvětlovat tajemství módy dívkám v dětských domovech.

Sdílejte článek
Štítky nový rok

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.