zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

10 neobvyklých způsobů, jak doma využít jedlou sodu

1/8: Vyčistí litinu i nerez
Vyčistí litinu i nerez

Lámete si hlavu, jak odstranit zaschlé skvrny z litinového nádobí či nerezové oceli? Litinu vyčistíte za pomoci jemného kartáčku a pasty z jedlé sody. Skvrny na nerez oceli zase odstraníte čtyřmi lžičkami jedlé sody rozpuštěnými v litru vody. Závěrem dosucha vytřete čistým hadříkem.

2/8: Čistí pánve
Čistí pánve

Do pánve na smažení nasypte sodu na celý povrch, nechte několik minut působit a opláchněte čistou teplou vodou.

3/8: Odstraní nečistoty z pleti
Odstraní nečistoty z pleti

Jedlá soda se dobře uplatní i při čištění pleti a netřeba připomínat, že je podstatně levnější než mnohá pleťová mléka nebo čisticí vody. Umyjte si obličej, pak na něj použijte jemnou pastu připravenou ze tří dílů jedlé sody a jednoho dílu vody. Vmasírujte, vynechte oblast kolem očí, nechte chvíli působit, pak opláchněte čistou vodou.

4/8: Odstraní čmáranice na stěnách
Odstraní čmáranice na stěnách

Pokud máte doma malé děti, tak to určitě znáte – pomalu není stěna, na které by nebyla rýha od tužky, pastelky nebo propisky. I tady pomůže jedlá soda: nasypte ji na vlhkou houbičku, otřete pečlivě rýhy a opatrně otřete houbičkou namočenou v čisté vlažné vodě.

5/8: Bělí zuby
Bělí zuby

Jedlá soda slouží také jako účinný prostředek pro vybělení zubů. Na kartáček naneste zubní pastu, posypte ji dostatečným množstvím sody a zuby pečlivě vyčistěte. Nečekejte žádné velké zázraky, ale je to rozhodně vhodnější a bezpečnější metoda než bělení zubů citronem, nebo dokonce octem a solí.

6/8: Absorbuje (vaše) pachy
Absorbuje (vaše) pachy

Možná se budete divit, ale jedlá soda je i účinný deodorant. Aplikujte ji do podpaží, výborně totiž absorbuje tělesné pachy.

7/8: Vyčistí olejové skvrny
Vyčistí olejové skvrny

Jak vyčistit drobné olejové skvrny z podlahy garáže či z příjezdové cesty? Posypte je jedlou sodou, nechte působit a pak přetřete čistým mokrým štětcem.

8/8: Spraví vám žaludek
Spraví vám žaludek

Máte žaludek jak se říká „na vodě“? Stačí dát půl lžičky jedlé sody do půl šálku vody a vypít. Uvidíte, že se vám uleví.

reklama