Prima maminka

14. března 2017 06:00

Anna Kopečková

10 neobvyklých způsobů, jak využít kávové filtry

10 neobvyklých způsobů, jak využít kávové filtry

Kávové filtry zdaleka nemusíte používat jen při vaření kávy. Výborně vám poslouží i při jiných věcech. Není totiž snadné je jen tak zmačkat nebo rozmočit ve vodě. Jsou díky delším vláknům odolnější než běžný papír. Jejich speciální tvar košíčku umožňuje tekutině volně proudit a zabraňuje kávovým zrnům přepadávat přes okraje. Pravděpodobně se budete divit, k čemu všemu je možné kávové filtry použít.

Přeceďte přes ně víno

Pokud se vám zlomí korková zátka od lahve s vínem, umístěte kávový filtr na džbán nebo karafu a víno přes něj do této náhradní nádoby přelijte.

Servírujte v nich popcorn nebo jiné občerstvení

Kávové filtry poslouží jako mističky, které pak vyhodíte, takže nebudete muset mýt nádobí.

Využijte je při fotografování

Kávové filtry pomáhají rozptýlit světlo, takže je klidně můžete použít i při fotografování. Fotografujete-li detail, umístěte kávový filtr nad blesk.

Připravte s jejich pomocí jogurtový dip

Kávový filtr umístěte na vhodnou sklenici a zajistěte gumičkou. Pomalu nalijte na filtr obsah jednoho kelímku bílého jogurtu a nechte stát, dokud z jogurtu nepřekape přes filtr přebytečná tekutina (trvá to asi hodinu). Hustý jogurt pak smíchejte v misce s malým stroužkem česneku rozetřeným se solí, lžící nasekané čerstvé petrželky, přidejte sůl a pepř podle chuti a podávejte s nakrájenou zeleninou nebo krekry.

Použijte je jako pokličku při ohřívání

Když budete ohřívat jídlo v mikrovlnce, dejte ho na talíř nebo do misky a kávový filtr použijte místo speciálního poklopu.

Využijte je při přesazování květin

Až budete přesazovat květiny v květináči, použijte kávový filtr. Umístěte ho na dno prázdného květináče, kde je otvor. Tím zabráníte propadávání zeminy otvorem a tudíž nebudete mít doma nepořádek.

Chraňte nádobí před poškrábáním

Při ukládání talířů (hlavně porcelánových) položte na každý z nich plochý kávový filtr a teprve pak je skládejte na sebe. Tím zabráníte jejich odření nebo poškrábání. Stejným způsobem od sebe můžete oddělit i misky nebo třeba pánve.

Mlsejte nanuky bez obav

U nanuků se často stává, že vám začne zmrzlina kapat na ruce. Stačí ale prostrčit dřívko přes kávový filtr, takže zmrzlina bude kapat do filtru a vaše ruce zůstanou čisté.

Servírujte v nich sendviče

Jestli si někdy děláte na cestu pita sendviče, dejte každý do kávového filtru. Jejich tvar se na přepravu takovýchto sendvičů perfektně hodí.

Vyleštěte s nimi okna

Ale i zrcadla nebo sklenice. Když vám dojdou speciální utěrky, použijte místo nich kávové filtry, které na skle nezanechávají nečistoty ani šmouhy.

Sdílejte článek
Štítky víno jogurt sendvič

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.