Prima maminka

28. března 2017 10:00

Anna Kopečková

10 rad, jak v domácnosti chytře využít novinový papír

10 rad, jak v domácnosti chytře využít novinový papír

Noviny výborně absorbují všechny druhy vlhkosti i pachů, a to i v případě obuvi či přihrádek se zeleninou ve spíži nebo v lednici. Máme pro vás deset netradičních způsobů použití novinového papíru. Vyzkoušejte je a uvidíte, že noviny už nebudete házet rovnou do sběru.

Zbavte potravinové nádoby nepříjemného pachu

Umístěte zmačkaný novinový papír do obědového boxu či termosky, neprodyšně uzavřete a nechte působit přes noc.

Zabalte do papíru rajčata

Každé rajče zabalte samostatně do novinového papíru a skladujte je při běžné pokojové teplotě. Vydrží vám déle a zachová si mnohem více chuti, než kdybyste ho uložili do chladničky.

Zabalte do nich dárek

Nebojte se zabalit do novin dárek. Najděte novinové komiksové příběhy a zabalte do nich narozeninový dárek teenagerovi. Budete pochváleni, že jste originální. Ti odvážnější mohou zajímavě zabalit do novin třeba i svatební dar a přidat na něj hezkou stuhu. Rozhodně vynikne mezi ostatními.

Udělejte si sucho v lednici

Prostor pro zeleninu v lednici jednoduše udržíte suchý a bez zápachu, když dno přihrádky vyložíte novinami.

Použijte noviny na stará zrcadla

Potřebujete-li čistit starožitná zrcadla, moderní čisticí prostředky raději nepoužívejte, mohly by vzácné zrcadlo poškodit. Vyčistěte skvrny novinami namočenými do roztoku octa a teplé vody v poměru 1:1.

Vysušte mokré boty

Na podzim vás určitě občas potrápí mokré boty. Vysušíte je snadno tak, že je zaplníte zmačkanými novinami, případně je i papírem obalíte a necháte působit přes noc. Noviny do sebe vtáhnou nejen vlhkost, ale i pachy.

Uložte do něj křehké věci

Potřebujete poslat poštou křehké věci, které se snadno rozbijí? Pečlivě je zabalte do novin a celou krabici nezapomeňte vycpat zmačkanými novinami.

Dejte noviny ke dveřím

Noviny se skvěle hodí jako rohožka, která saje vlhkost. Položte noviny hned za vstupní dveře. Až se vaše promočené děti vrátí domů, odhodí mokré boty a případně i oblečení na noviny – a na podlaze nebudete mít mokro jako obvykle.

Vyčistěte papírem okna

Nepěkné šmouhy na skle snadno vyčistíte zmačkanými novinami. Přidejte čisticí prostředek na zrcadla či okna a nebudete mít na nich žádné "kocoury".

Připravte si jarní záhon

Tuto vychytávku si zapamatujte do podzimu: Posekejte trávu na místě, kde záhon plánujete, přikryjte prostor čtyřmi vrstvami novin a navrch přidejte silnou vrstvu mulčovací kůry nebo drceného listí. To vše zjara udusí travní kořeny – a vy můžete začít zahradničit.

Sdílejte článek
Štítky papír vlhkost novinový papír

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.