10 výletů, které byste měla podniknout, než zemřete

10 výletů, které byste měla podniknout, než zemřete

Cestování je jednak zábava, rozšíříte si obzory, získáte zkušenosti a je to prý i jeden z nejúčinnějších způsobů, jak si zvýšit své sebevědomí. Možností, kam se vydat, je mnoho. Tyhle cesty by ale ve svém životě měla podniknout každá žena:

Srdcovka

Máte ráda květiny? Vydejte se do Holandska, když tam kvetou tulipány. Milujete vaření a dobré jídlo? Pak byste se měla rozhodně vydat do Itálie.

Naplánujte si nezapomenutelný výlet na místo, kde vás to bude bavit a kde se třeba i něco nového přiučíte.

Relax

Každý si potřebuje občas odpočinout. Myslíme tím DOKONALE si odpočinout. Berte to jako poslání – vyrazit někam daleko od práce a třeba i od rodiny. A vůbec to nemusí být nádherná pláž někde v Karibiku jako na našem obrázku. Klidně si pronajměte chatku někde u lesa. Hlavní je, že tam bude klid, ráno neuslyšíte budík, troubení aut ani kokrhání kohoutů a dokonale si vyčistíte hlavu.

Sólo jízda

I když jste zvyklá jezdit všude s rodinou, manželem nebo s kamarádkou, zkuste se jednou někam vydat úplně sama. Tahle zkušenost navždy zvýší vaši sebedůvěru a umožní vám udělat si výlet přesně takový, jaký chcete vy, aniž by vám do toho někdo mluvil. Co třeba rakouský Salzburg, Kodaň nebo Island?

Cesta ke kořenům

Zkuste se vrátit zpátky v čase a navštivte místa, která byla domovem vašich předků. Studie provedená univerzitou v americké Atlantě zjistila, že děti, které toho věděly více o rodinné historii, byly sebejistější a také lépe zvládaly stres. A totéž platí i pro dospělé. Promluvte si se svými příbuznými, zapátrejte v matrikách nebo na internetu, ať přesně víte, kterým směrem se vydat.

Last minute

Klidně si dejte jako cíl podniknout v příštích několika letech alespoň jeden spontánní výlet. Kdy se kouknete na internet, vyberete bez jakéhokoli předchozího plánování zájezd, sbalíte tašky a za pár dnů, možná i hodin, už budete sedět někde na pláži u moře. Nic dopředu nepromýšlejte. Nechte to na osudu, co vám přihraje do cesty.

Vlakojízda

Cestování vlakem je v dnešní době víc než pohodlné. Žádná zakouřená a špinavá kupé. Když si vyberete ten správný vlak, budete se cítit jako v bavlnce. I když i jízda obyčejnou lokálkou má svoje kouzlo. A navíc při cestě vlakem nemusíte nic dělat – stačí jen sedět a pozorovat velkými okny ubíhající krajinu. Skvělý způsob, jak si dokonale vyčistit hlavu.

Zkuste třeba trasu po Českosaském Švýcarsku, projeďte se romantickým Krušnohorským Semmeringem nebo některou ze šumavských lokálek.

Dámská jízda

Tady jsou asi tipy zbytečné. Vy sama určitě nejlépe víte, s kým a kam vyrazit. Jen jedna připomínka: nezapomeňte, že čas strávený s nejlepšími přáteli je velmi důležitý nejen pro vaše štěstí, ale i zdraví. A je to dokonce lékařsky ověřeno!

Aktivní dovolená

Všichni dobře víme, jak je pohyb důležitý pro udržení a posílení psychického i fyzického zdraví. Tak proč ho nezakomponovat i do cestovního plánu? Jízda na kole, šnorchlování, vysokohorská turistika, jízda na koni, inline bruslení, surfování… Možností, jak aktivně poznat nejkrásnější místa u nás i ve světě, je mnoho.

Výlet autem

Krásné je na něm to, že je zcela ve vaší režii. Cestu si můžete předem naplánovat nebo prostě jen sednout do auta a šlápnout na plyn.

Dobrovolnická akce

Možná si říkáte, proč jezdit někam, kde nikoho neznáte a ještě tam něco dělat zadarmo. Berte to jako výzvu. Během jednoho či více dnů si můžete vyzkoušet něco nového, poznat nové lidi i místa, podělit se o své zkušenosti a nápady a užít si i spoustu legrace. Příležitostí je celkem dost – sázení stromků, výpomoc na různých akcích... Stačí trochu zapátrat na internetu.

-ak-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.