zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 výletů, které byste měla podniknout, než zemřete

1/10: Srdcovka
život výlety srdcovka

Máte ráda květiny? Vydejte se do Holandska, když tam kvetou tulipány. Milujete vaření a dobré jídlo? Pak byste se měla rozhodně vydat do Itálie.

 

Naplánujte si nezapomenutelný výlet na místo, kde vás to bude bavit a kde se třeba i něco nového přiučíte.

2/10: Relax
život výlety relax

Každý si potřebuje občas odpočinout. Myslíme tím DOKONALE si odpočinout. Berte to jako poslání – vyrazit někam daleko od práce a třeba i od rodiny. A vůbec to nemusí být nádherná pláž někde v Karibiku jako na našem obrázku. Klidně si pronajměte chatku někde u lesa. Hlavní je, že tam bude klid, ráno neuslyšíte budík, troubení aut ani kokrhání kohoutů a dokonale si vyčistíte hlavu.

3/10: Sólo jízda
život výlety solo

I když jste zvyklá jezdit všude s rodinou, manželem nebo s kamarádkou, zkuste se jednou někam vydat úplně sama. Tahle zkušenost navždy zvýší vaši sebedůvěru a umožní vám udělat si výlet přesně takový, jaký chcete vy, aniž by vám do toho někdo mluvil. Co třeba rakouský Salzburg, Kodaň nebo Island?

4/10: Cesta ke kořenům
život výlety ke kořenům

Zkuste se vrátit zpátky v čase a navštivte místa, která byla domovem vašich předků. Studie provedená univerzitou v americké Atlantě zjistila, že děti, které toho věděly více o rodinné historii, byly sebejistější a také lépe zvládaly stres. A totéž platí i pro dospělé. Promluvte si se svými příbuznými, zapátrejte v matrikách nebo na internetu, ať přesně víte, kterým směrem se vydat.

5/10: Last minute
život výlety last minute

Klidně si dejte jako cíl podniknout v příštích několika letech alespoň jeden spontánní výlet. Kdy se kouknete na internet, vyberete bez jakéhokoli předchozího plánování zájezd, sbalíte tašky a za pár dnů, možná i hodin, už budete sedět někde na pláži u moře. Nic dopředu nepromýšlejte. Nechte to na osudu, co vám přihraje do cesty.

6/10: Vlakojízda
život výlety vlak

Cestování vlakem je v dnešní době víc než pohodlné. Žádná zakouřená a špinavá kupé. Když si vyberete ten správný vlak, budete se cítit jako v bavlnce. I když i jízda obyčejnou lokálkou má svoje kouzlo. A navíc při cestě vlakem nemusíte nic dělat – stačí jen sedět a pozorovat velkými okny ubíhající krajinu. Skvělý způsob, jak si dokonale vyčistit hlavu.

 

Zkuste třeba trasu po Českosaském Švýcarsku, projeďte se romantickým Krušnohorským Semmeringem nebo některou ze šumavských lokálek.

7/10: Dámská jízda
život výlety dámská jízda

Tady jsou asi tipy zbytečné. Vy sama určitě nejlépe víte, s kým a kam vyrazit. Jen jedna připomínka: nezapomeňte, že čas strávený s nejlepšími přáteli je velmi důležitý nejen pro vaše štěstí, ale i zdraví.  A je to dokonce lékařsky ověřeno!

8/10: Aktivní dovolená
život výlety aktivní

Všichni dobře víme, jak je pohyb důležitý pro udržení a posílení psychického i fyzického zdraví. Tak proč ho nezakomponovat i do cestovního plánu? Jízda na kole, šnorchlování, vysokohorská turistika, jízda na koni, inline bruslení, surfování… Možností, jak aktivně poznat nejkrásnější místa u nás i ve světě, je mnoho.

9/10: Výlet autem
život výlety autem

Krásné je na něm to, že je zcela ve vaší režii. Cestu si můžete předem naplánovat nebo prostě jen sednout do auta a šlápnout na plyn.

10/10: Dobrovolnická akce
život výlety dobrovolník

Možná si říkáte, proč jezdit někam, kde nikoho neznáte a ještě tam něco dělat zadarmo. Berte to jako výzvu. Během jednoho či více dnů si můžete vyzkoušet něco nového, poznat nové lidi i místa, podělit se o své zkušenosti a nápady a užít si i spoustu legrace. Příležitostí je celkem dost – sázení stromků, výpomoc na různých akcích... Stačí trochu zapátrat na internetu. 

 

-ak-

reklama