Prima maminka

12. února 2016 04:00

Lucie Průchová

3 zajímavé tipy, kam vyrazit tento víkend!

Přemýšlíte, co budete tento víkend dělat? Jak strávit volno a pořádně si ho užít místo toho, abyste leželi na gauči před televizí? I když – co si budeme povídat –, i to není někdy na škodu...

Ale pro případ, že byste přece jen chtěli být trošku aktivní, a nemyslíme tím jen sportovní vyžití, nechte se ispirovat těmito tipy, které pro vás připravil portál Kudyznudy.cz.

Má pro vás jako vždy perfektní nápady, jak a kde se pobavit a načerpat potřebnou psychickou energii do dalších pracovních dní.

Vždyt co vám dodá více síly, než vyrazit někam do přírody a vypustit z hlavy starosti všedních dní.

Náš tip č. 1

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – valašské muzeum v přírodě, foto: kudyznudy.cz

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm bylo založeno v roce 1925 sourozenci Jaroňkovými a je nejstarším muzeem svého druhu ve střední Evropě. Nejvýraznějším rysem současného dění v muzeu je cílevědomé úsilí o oživení zapomenutých tradičních technik, lidového umění a obyčejů i o rekonstrukci společenského života, obchodu i zábavy našich předků. Valašské muzeum v přírodě nabízí svým návštěvníkům od roku 2013 levnější permanentku!

Za deset evidovaných vstupů do muzea pro jednu osobu zaplatíte pouze 350 Kč.

Dřevěné městečko

Je nejstarším a nejnavštěvovanějším areálem Valašského muzea v přírodě. Bylo otevřeno roku 1925 a prezentuje způsob života na malém městě v období od poloviny 19. století až po první čtvrtinu století dvacátého. V době hlavní sezony zde probíhají každý víkend folklorní a řemeslné programy. Dřevěné městečko je i dějištěm několika folklorních festivalů. V Dřevěném městečku je také otevřena expozice poštovního úřadu. Tato oživená expozice poskytuje návštěvníkům nejen stálé poštovní služby, ale nabízí i bohatý prodejní sortiment. V objektu Panské sýpky je od roku 2015 stálá expozice "Jak stavěli naši předkové".

Více informací najdete ZDE

Náš tip č. 2

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně – jeden ze 7 divů Česka

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně – jeden ze 7 divů Česka, foto: kudyznudy.cz

Máte rádi technické památky, které se pyšní několika nej? Pak musíte vidět Dlouhé Stráně, třetí největší přečerpávací vodní elektrárnu na světě. Je to zároveň elektrárna s největším spádem v České republice a největším výkonem, její součástí je také největší reverzní vodní turbína v Evropě.

Exkurze do přečerpávací elektrárny je možná celoročně ve všedních dnech vč. svátků, sobot a nedělí od 8.00 do 15.00 hod. vždy po předchozím on-line objednání. Při prohlídce navštívíte technologické provozy v obrovských podzemních prostorách, dolní nádrž i impozantní horní nádrž v nadmořské výšce 1 350 m na hoře Mravenečník. Součástí exkurze je rovněž prohlídka Návštěvnického centra na Dlouhých Stráních, kde zhlédnete film o unikátním vodním díle, prohlédnete si model s průřezem podzemní elektrárny a získáte informace o okolní přírodě a o společnosti ČEZ.

Exkurze se pořádají celoročně, v zimních měsících se však kvůli sněhovým závějím nejezdí k horní nádrži.

Další informace najdete ZDE

Náš tip č. 3

Pohádková vesnička Podlesíčko – originální ubytování, které rozzáří dětské oči

Pohádková vesnička Podlesíčko – originální ubytování, které rozzáří dětské oči, foto: kudyznudy.cz

Ubytujte se v pohádce! Nové originální ubytování v pohádkových chaloupkách. Nechte vzlétnout fantazii a vytvořte dětem nezapomenutelné dětství.

Pokud se vám stane, že cestou necestou, polem nepolem, zavítáte na Vysočinu do rekreační oblasti Žďárských vrchů, můžete využít možnosti ubytování ve veselých pohádkových chaloupkách, které jsou postaveny za hotelovým komplexem Podlesí.

Každý domeček poskytuje ubytování až pro 4 osoby na ploše kolem 45 m2.

Přízemí: společenská místnost s televizí, elektrické topení se samostatným ovládáním, stylová krbová kamna s připraveným dřívím na topení, chladnička, varná konvice, nádobí, sociální zařízení se sprchovým koutem

Podkroví: manželské dvoulůžko, 2 samostatné postele

Malá terasa nebo stylová předzahrádka

Ve vybraných dnech se můžete ve vesničce zúčastnit veselého pohádkového programu pro děti i rodiče. Pohádkovou vesničku lze navštívit i mimo program, ale pouze po zakoupení vstupenek na recepci hotelu Podlesí.

Další informace najdete ZDE

Nevybrali jste? Další akce najdete na portálu KUDY Z NUDY

Sdílejte článek
Štítky elektrárna ČEZ muzeum Evropa Česko střední Evropa Rožnov pod Radhoštěm skanzen Valašské muzeum v přírodě Dlouhá Stráň

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.