5 evropských pláží, které opravdu stojí za to vidět

5 evropských pláží, které opravdu stojí za to vidět

Kypr: Afroditina pláž

Pokud se někdy ocitnete na třetím největším ostrově Středomoří, určitě musíte navštívit místo, kde se podle legendy zrodila z mořské pěny starověká bohyně lásky a krásy Afrodita. Nedaleko městečka Pafos se můžete vykoupat na slavné pláži, které dominuje Afroditina skála. Ta potrhuje celkovou mystičnost místa.

Zajímavost:

Tuto pláž by měly navštívit hlavně ženy, které touží po dítěti. Říká se, že pokud uvážete bílý kapesník na keř na Afroditině pláži, bohyně lásky vám požehná a do roka otěhotníte.

Kréta, Řecko: Pláž Elafonisi

O této pláži na jihu Kréty se říká, že je to tichomořská laguna Středozemního moře. Nápadně prý připomíná krásy exotické Havaje. Není to tu ani tak pro plavce, ale spíš pro romantiky, kteří si rádi užívají křišťálově čistou vodou. Nejatraktivnější na této pláži je kouzelný růžový písek, který vzniká z kousků lastur.

Zajímavost:

Elafonisi v podstatě není pláž v pravém slova smyslu. Spíš se jedná o zajímavý přírodní útvar – spojení mezi Krétou a ostrůvkem Elafonisi.

Zakynthos, Řecko: Pláž Navagio

Tuto pláž určitě znáte z řeckých pohlednic. Nádherně modrá voda, bílý písek a vrak lodi. Pláž Navagio se stala symbolem všech krás ostrova Zakynthos. Dostanete se na ni pouze lodí, protože je ukryta mezi vysokými skálami a přístup k ní je jen po moři. Pokud se nechcete koupat a jenom si užívat krásy pláže z výšky, vydejte se na výlet na vyhlídku, která je vysoká 250 metrů a najdete ji mezi vesnicemi Volimes a Anafonitria.

Zajímavost:

Kromě tajuplného vraku a osvěžujícího koupání se na pláži pořádně rozhlížejte kolem sebe. Ostrov Zakynthos je proslulý tím, že tu žijí želvy karety. V květnu se líhnou, a pokud budete mít štěstí, nějaké uvidíte.

Lanzarote, Španělsko: Pláž Papagayo

Název znamená v překladu papouškova pláž, protože místním lidem připomínal kontrast sytě žlutého písku a tyrkysové barvy vody peří pestrobarevého ptáka. Říká se, že tato dvou kilometrová pláž je nejhezčí písčité místo pro koupání na celých Kanárských ostrovech. Můžete se tu opalovat, potápět a objevovat bohatý podmořský svět, ale my vám doporučujeme udělat si dlouhou procházku a projít si celou pláž z jednoho konce na druhý.

Zajímavost:

Lanzarote je vulkanického původu a je čtvrtým největším z Kanárských ostrovů. Jeho povrch tvoří především červenohnědá poušť, vytvořená lávovými vyvřelinami. Říká se, že podobně to vypadá na Marsu.

Galicie, Španělsko: Pláž Rodas

Jemný písek, tyrkysová voda, panenské ostrovy a málo lidí – přesně tak vypadá nejlepší pláž v regionu Galicie. Davy turistů tady opravdu nehrozí, protože sem může přijet maximálně 2200 lidí denně. Pláž Rodas najdete na souostroví Las Islas Cíes, které je od roku 2002 vyhlášeno národním parkem.

Zajímavost:

Pláž Rodas najdete na souostroví Las Islas Cíes, které patří k jednomu ze 17 autonomních společenstvích Španělska. Toto místo kdysi římský filozof a válečník Plinius označil za přímo božské.

dan

Portugalsko: Pláž Dona Ana

Nedaleko někdejšího významného přístavu Lagos najdete proslulou pláž Praia Dona Ana. Je dlouhá skoro dva kilometry a spatříte tam až kýčovitý kontrast žlutého písku a azurových vln Atlantiku. Zde si budete připadat jako v ráji. Doporučujeme vyrazit brzy ráno a užít si dokonalý východ Slunce na jedné z nejkrásnějších pláží Evropy. Stojí to za to.

Zajímavost:

Pláž Dona Ana se nachází v oblasti Algavre. V tomto regionu najdete úžasnou lagunu Ria Formosa. Je to přírodní rezervace, která je velká přes 170 čtverečních kilometrů a žijí tu stovky různých ptáků.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.