Prima maminka

24. února 2016 04:45

Lucie Průchová

6 míst, kde byste se opravdu neměli hádat

6 míst, kde byste se opravdu neměli hádat

Existují partnerské dvojice, které tvrdí, že nevědí, co je hádka, a že k ničemu takovému mezi nimi nikdy nedošlo. Mimochodem, vy jim to věříte? Patrně jen chtějí v očích ostatních vypadat lépe, protože sotva by se vyskytli dva lidé, kteří by spolu vždy bezvýhradně souhlasili, měli na vše stejný názor, a pokud ne, až nelidsky by se jeden jako druhý ovládali.

Pochopitelně, že k hádkám běžně dochází, je to přirozená věc. Jaká je povaha hlavních protagonistů, taková je hádka. Někdy ji doprovází silné ječení a řinkot rozbitého nádobí. A kde bychom se tedy měli ovládat a hádkám se vyhýbat?

V letadle

Prostory, odkud není úniku, kde hádku nelze přerušit a vzájemně si jeden od druhého odpočinout, nejsou k rozmíškám vhodné. Automobil například už vůbec ne, rozčilovat řidiče, který se má plně soustředit na řízení, je krajně nerozumné. A co se týká právě letadla či například vlaku, eventuální hádka je zde také jakýmsi nechtěným divadelním představením pro okolí. A pobavit spolucestující asi není vaším cílem, že ne?

Na dovolené

Pokud se na vytouženou dovolenou rok těšíte a touž dobu anebo ještě déle na ni šetříte, rovněž není rozumné strávit ji divokými hádkami. Po takovém stresu byste se leda tak těšili zpátky do práce a vůbec si neodpočinuli. Smutné je, že dovolená často k hádkám přímo svádí, dvojice má najednou na sebe až příliš mnoho času a může se zaobírat dlouho neřešenými spory.

Na rodinné oslavě

Když vaše babička slaví sedmdesáté narozeniny a sjedou se příbuzní zblízka i zdaleka, všeobecně se očekává, že bude veselo. Od rodinných oslav si účastníci slibují dobré jídlo, dostatek nápojů a příjemnou zábavu, proto se nedoporučuje rozpoutat zde krvežíznivou partnerskou hádku. Samozřejmě že se vám nelíbí, když si partner objedná páté pivo, protože svatosvatě slíbil, že vypije jen čtyři. Přesto si to vyřiďte raději v soukromí, nikoli před zděšenými příbuznými.

V dětském pokojíčku

Ať už v pokojíčku, či kdekoli v přítomnosti dětí si spor raději odpusťte. Hádat se před dětmi není vhodné, děti pak trpí úzkostmi, nemohou spát, mají noční můry. Pokud už spor nelze zastavit, je třeba dítěti vysvětlit, že hádky jsou občas součástí partnerského soužití. Že mají svůj důvod a především že k nim patří také usmiřování.

Na hřbitově

Patrně si říkáte: proboha, kdo by se hádal na hřbitově? Jen naprostý šílenec! Ba ne, najdou se dvojice, které ani pochmurné prostředí s blikajícími svíčkami na náhrobcích neodradí od hlasitějších projevů. Stalo se, že manžel obvinil manželku ze špatného stavu hrobu, kde rostly kopřivy a vysoká tráva, ona odpověděla, že je na všechno sama a že aspoň o hrob se mohl postarat on... Pak už byl slyšet takový jekot, že je s podivem, že to žádného z nebožtíků neprobudilo.

Před usnutím

Naše babičky říkávaly, že by nad naším hněvem nemělo nikdy zapadnout slunce. Což znamená, že usínat máme ve vzájemné shodě a se vším smířeni, nikdy ne uprostřed hádky. S ní raději počkejte do rána, a možná, že ráno na ni uprostřed obvyklého pobíhání, mazání chlebů marmeládou a čištění zubů už nebude čas.

-em-

Sdílejte článek
Štítky hřbitov slavnost

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.