zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

6 životních situací, kdy prostě musíte lhát

6 životních situací, kdy prostě musíte lhát
Autor: istock.com 6 životních situací, kdy prostě musíte lhát
cernanm , Vydáno: 04.02.2018
Pravda vyjde nahoru, jako olej na vodu. Lež má krátké nohy, daleko nedojde. Kdo lže, ten krade, do pekla se hrabe. Lhaní prodlužuje nos.

reklama

To všechno jsme se naučili v první a ve druhé třídě základní školy, vštěpovali nám to jak rodiče, tak přísní učitelé. Jenomže se nám zdráhali říci to nejdůležitější: že jsou chvíle, kdy je třeba zacházet s pravdou opatrně.

1) Když manžel uvaří

Několik hodin trčel u sporáku a vedl jej k tomu jediný důvod: udělat své ženě radost. Je unavený, bledý, vyčerpaný. Nemůže se dočkat pochvaly, vždyť se tolik obětoval! A tak mu prostě nemůžete říct, že to není k jídlu, protože maso je tuhé jak podrážka, brambory nedovařené a omáčka pálí jako požár Říma. A proto nezbývá než prohlásit: „Miláčku, je to báječné, nic lepšího jsem v životě nejedla.“

2) Když dostanete dárek

Ne každá dárková krabička opatřená rudou mašlí obsahuje diamanty anebo letenku do Karibiku. Jsou i balíčky s podstatně problematičtějším obsahem. Může se například stát, že vám manželova stařičká babička věnuje sadu dekorativních talířů na zeď. Jsou na nich umně vyvedené vlčí máky. Ač si o talířích na zeď myslíte své, je vaší občanskou povinností babičce říci, že moc děkujete za úžasný dárek.

3) Když si koupíte fantastické boty

Znáte to: spatříte střevíčky, které musíte mít. Ženy to samozřejmě chápou, zatímco muži nikoli. I když za ně zaplatíte nehoráznou cenu, dobře víte, že je musíte mít. Vy a ty pohádkové lodičky zkrátka patříte k sobě. A kdyby si jich náhodou manžel všiml, zvoláte: „Tyhle? Prosím tě! Ty už přece nosím druhým rokem.“ Kdyby náhodou trval na tom, že to není možné a že se jedná o zbrusu novou obuv, řeknete mu: „Koupila jsem je ve slevě, byly skoro zadarmo.“

4) Když se kamarádka zeptá

Je to vaše nejlepší kamarádka už od dětství, máte se rády a nikdy v životě jste se nepohádaly. Spojují vás společné vzpomínky na krásné zážitky. A tak, když se kamarádka po dlouhém natřásání u zrcadla zeptá: „Hele, nemám moc velký zadek, co myslíš?“ říci pravdu je v podstatě nemožné. Nechcete jí způsobit zármutek, a tak pravděpodobně odpovíte: „Vůbec ne. Tvůj zadek je naprosto perfektní.“

5) Když jste na abiturientském srazu

Tak tohle se někdy nedá vydržet. Když vidíte na třídních srazech po maturitě tu fascinující přehlídku údajně úspěšných spolužáků, kteří se chlubí úchvatnými vilami, drahými automobily či služebními cestami do exotických zemí, přece jim nemůžete říct, že vás zrovna vyhodili z práce, manžel utekl za mladší a syn propadá z fyziky.

6) Když rušíte schůzku

Ať už se jedná o sraz s kamarádkou anebo rande, na které se vám nechce, rušit sjednané setkání je vždy nepříjemná věc. Co říci? Pravdu? To by znamenalo do telefonu nekompromisně sdělit: „Promiň, ale dnes se mi fakticky nikam nechce. Venku prší, a mám pocit, že by to beztak byla pekelná nuda. Raději se kouknu na telku, nevadí?“ Tak takhle by vypadala pravda.

 

Když mi řekneš pravdu, nebudu se zlobit.

15 nevinných lží, které říkají matky svým dětem

Jak si udržet vztah?

5 věcí, kterým se za každou cenu vyhněte, pokud chcete udržet fungující vztah

autor: em

reklama

Související témata: manželství , nákupy , lhaní

reklama

Přečtěte si také

reklama