7 důvodů, proč zažít pořádný cirkus. Nový cirkus.

Do cirkusu jsme chodili jako malí koukat na zvířátka a bláznivé klauny. Pro dospělé je tu ale něco úplně nového.

K výpravě na tak trochu jiné představení nás inspirovaly mladé dámy, co si říkají TeTy. Akrobatky Pavla a Katka propadly kouzlu nového cirkusu natolik, že si založily vlastní soubor. A co jim tedy tak učarovalo?

1) Každé představení nového cirkusu je vlastně několik druhů zábavy v jednom. Oproti klasickému cirkusu v něm sice nepotkáte zvířenu, zato vám vezmou dech výrazné kostýmy herců, akrobatické kousky a leckdy vás pobaví i lidová klauniáda.

2) Představení nového cirkusu se většinou odehrávají v alternativních prostorech či v létě pod širým nebem. Slovo alternativní ale v tomto oboru nezavání nudou. Tuhle podívanou si sice dopřávají především intelektuálové, jenže dívat se na kejklíře chrlící oheň a skokany na obřích trampolínách nenechají chladným ani Zdeňka Vomáčku od vedle. A ten bude ještě navíc rád, že vyrazil za kulturou.

3) Nový cirkus je žánr ještě mladší než kupříkladu film. Vznikl teprve v 70. letech minulého století ve Francii, takže je to opravdu módní záležitost.

4) Pro ženy dějová linka, pro muže adrenalin. Takovou kombinaci vám klasické divadlo nebo sport nenabídne.

5) Ať už to bude vaše první „oťukávací“ rande nebo oslava stříbrné svatby – netradičním výběrem společného programu zazáříte.

6) Dost možná se necháte představením nového cirkusu strhnout natolik, že pocítíte touhu si zkusit trénink na vlastní kůži. Pavla a Katka alias TeTy pořádají vlastní workshopy a nejsou zdaleka jediné. Věřte, že lecjaký profesionální mim má leckdy vymakanější tělíčko než kdejaký sporťák.

7) Na takových kurzech akrobacie vzniká fyzička i přátelství. Ono když někomu zvedáte zadek do šály na hrazdě několik metrů nad zemí, to je hned jinačí pouto, než když si v hospodě ťuknete půllitry. Jestli jste zvědaví, jak takový nový cirkus vypadá, sledujte jejich VIDEO.

Katka a Pavla se rozhodly o příběh svého přátelství podělit prostřednictvím projektu Dvojnásobně neodolatelní, protože na 100 % důvěře je založeno nejen jejich přátelství, ale i jejich netradiční profese. Vzájemně se podržet v životě a na hrazdě je pro ně tím největším symbolem kamarádství.

Na zmíněných webovkách www.dvojnasobneneodolatelni.cz se dočtete vše o projektu, který vznikl na základě symbolického přátelství čokolády Milka a sušenek Chips AHOY!. Najdete tam příběhy dalších slavných dvojic, které vám dokáží, že jako jednotlivci jsou sice úspěšní, ale teprve spolu nepřekonatelní. Stejně jako čokoláda Milka a sušenka Chips AHOY!

Díky facebookové aplikaci si také budete moci vyzkoušet, jak si stojí vaše přátelství s nejlepším přítelem. Být neodolatelný je paráda. Ale co teprve dvojnásobně neodolatelný?

Sdílejte článek
Štítky Francie představení cirkus nový cirkus

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.