zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

7 věcí, které vás můžou na dovolené v zahraničí zaskočit

1/7: Mlaskání u jídla
dovolená zahraničí mlaskání

Pokud se vydáte do Asie, neměl by vám ujít fakt, že místní jsou skuteční labužníci. Nejenže většinu pokrmů konzumují rukama, ale u jídla velmi nahlas mlaskají. Nepříjemného zvuku se bohužel jen tak nezbavíte. Nezbývá nic jiného,než si na něj zvyknout.

2/7: Polibky mužů při pozdravu
dovolená zahraničí líbání mužů

Zejména v Turecku vás může překvapit velké množství mužů, kteří se navzájem líbají. Nejde doslova o polibky, ale přátelé si při pozdravu podají ruku a nakloní se tváří k sobě. Lehce se do kříže dotknou čelem o čelo a ve výsledku to vypadá jako líbající se muži. Pokud vás bude chtít místní pozdravit, nelekejte se, jde o projev velmi přátelské náklonosti a toho, že si vás váží.

3/7: Toaletní papír patří do koše
dovolená zahraničí toaletní papír

Pokud jste někdy byli v Řecku, pak asi víte, že se tam použitý toaletní papír nevhazuje do toalety, ale do odpadkového koše vedle ní. Odpadní systém v Řecku toti vznikl dávno předtím, než se začal používat toaletní papír z celulózy. A úzké trubky si neporadí s nabobtnalou masou, která je jednoduše ucpe. Dejte si na to pozor, abyste si nezadělali na pořádný toaletní malér zejména na ostrovech, na venkově, v malých hotelech nebo v tavernách.

4/7: Záchody bez mísy
dovolená zahraničí turecký záchod

U toalet ještě zůstaneme. V Bulharsku, Turecku, ale i v Řecku vás můžou zaskočit tzv. turecké záchodky. Jsou to toalety, na kterých musíte vykonávat potřebu v podřepu. Tyto záchody jsou velmi populární hlavně kvůli tomu, že jsou považované za nejhygieničtější. Ale co si budeme povídat, není to žádná slast.

 

 

 

5/7: Chození za ruce
dovolená zahraničí vodění za ruce

V Česku jsme zvyklí na to, že za ruce se drží hlavně zamilované páry nebo kamarádky. V zemích půlměsíce se můžete setkat s tím, že se za ruce vodí i kluci a mladí muži. Ať už vám to přijde jakkoliv divné, v tomto případě si můžete být jistí, že jde o velmi blízké kamarády a je to tradiční zvyklost projevu přátelství.

6/7: Strach z opálení
dovolená zahraničí opalování

Lidi na dálném východě se bojí slunka jako čert svěcené vody. Takže ve dnech, kdy si my Evropané užíváme sluníčko a snažíme se co nejvíce se opálit, nosí Asiaté dlouhé oblečení a kryjí se před slunečními paprsky kloboukem nebo deštníkem

7/7: Nejváženější osobností v kraji je „pouštěč vody“
dovolená zahraničí hory

Hlavně ve španělských horách si největší obdiv zasluhuje jeden jediný muž v regionu. V horách funguje systém přidělování vody a právě tento muž zodpovídá za to, aby každý měl ve své domácí nádrži dostatek vody. Pokud byste ho chtěli vidět a máte malé děti, vyberte si dovolenou u některé z cestovních kanceláří, která má i dětský klub (např. CK Fisher), kde si děti užijí spoustu zábavy, zatímco vy si budete užívat romantické horské výhledy.

reklama