Prima maminka

24. června 2017 10:00

Anna Kopečková

7 věcí, které vás můžou na dovolené v zahraničí zaskočit

7 věcí, které vás můžou na dovolené v zahraničí zaskočit

Jiný kraj, jiný mrav. A nemusíte jezdit ani moc daleko. Některé pro nás neobvyklé zvyky vás můžou překvapit i v evropských zemích.

Mlaskání u jídla

Pokud se vydáte do Asie, neměl by vám ujít fakt, že místní jsou skuteční labužníci. Nejenže většinu pokrmů konzumují rukama, ale u jídla velmi nahlas mlaskají. Nepříjemného zvuku se bohužel jen tak nezbavíte. Nezbývá nic jiného,než si na něj zvyknout.

Polibky mužů při pozdravu

Zejména v Turecku vás může překvapit velké množství mužů, kteří se navzájem líbají. Nejde doslova o polibky, ale přátelé si při pozdravu podají ruku a nakloní se tváří k sobě. Lehce se do kříže dotknou čelem o čelo a ve výsledku to vypadá jako líbající se muži. Pokud vás bude chtít místní pozdravit, nelekejte se, jde o projev velmi přátelské náklonosti a toho, že si vás váží.

Toaletní papír patří do koše

Pokud jste někdy byli v Řecku, pak asi víte, že se tam použitý toaletní papír nevhazuje do toalety, ale do odpadkového koše vedle ní. Odpadní systém v Řecku toti vznikl dávno předtím, než se začal používat toaletní papír z celulózy. A úzké trubky si neporadí s nabobtnalou masou, která je jednoduše ucpe. Dejte si na to pozor, abyste si nezadělali na pořádný toaletní malér zejména na ostrovech, na venkově, v malých hotelech nebo v tavernách.

Záchody bez mísy

U toalet ještě zůstaneme. V Bulharsku, Turecku, ale i v Řecku vás můžou zaskočit tzv. turecké záchodky. Jsou to toalety, na kterých musíte vykonávat potřebu v podřepu. Tyto záchody jsou velmi populární hlavně kvůli tomu, že jsou považované za nejhygieničtější. Ale co si budeme povídat, není to žádná slast.

Chození za ruce

V Česku jsme zvyklí na to, že za ruce se drží hlavně zamilované páry nebo kamarádky. V zemích půlměsíce se můžete setkat s tím, že se za ruce vodí i kluci a mladí muži. Ať už vám to přijde jakkoliv divné, v tomto případě si můžete být jistí, že jde o velmi blízké kamarády a je to tradiční zvyklost projevu přátelství.

Strach z opálení

Lidi na dálném východě se bojí slunka jako čert svěcené vody. Takže ve dnech, kdy si my Evropané užíváme sluníčko a snažíme se co nejvíce se opálit, nosí Asiaté dlouhé oblečení a kryjí se před slunečními paprsky kloboukem nebo deštníkem

Nejváženější osobností v kraji je „pouštěč vody“

Hlavně ve španělských horách si největší obdiv zasluhuje jeden jediný muž v regionu. V horách funguje systém přidělování vody a právě tento muž zodpovídá za to, aby každý měl ve své domácí nádrži dostatek vody. Pokud byste ho chtěli vidět a máte malé děti, vyberte si dovolenou u některé z cestovních kanceláří, která má i dětský klub (např. CK Fisher), kde si děti užijí spoustu zábavy, zatímco vy si budete užívat romantické horské výhledy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.