Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

8 věcí, které dělejte, pokud sedíte celý den u počítače

1/8: Správně nastavený monitor
8 věcí, které dělejte, pokud sedíte celý den u počítače monitor

Základem je mít správně nastavený monitor. Pokud máte monitor moc nízko, brzy vás začnou bolet záda a krk. Pokud naopak koukáte moc nahoru, pravděpodobně budete mít problémy se suchýma očima. Pokud jste vyšší postavy a tudíž máte i vysunutý monitor na maximum stále nízko, podložte ho knihami, balíkem papíru do tiskárny, popř. stohem časopisů.

2/8: Nastavte si budík
8 věcí, které dělejte, pokud sedíte celý den u počítače  budík

Nastavte si na vašem telefonu nebo počítači budík, který vám zazvoní každou hodinu. Pokaždé, když se ozve, vstaňte a jděte se na chvilku projít. Nemusíte hned ven, stačí alespoň po kanceláři nebo po chodbě. A udělejte si třeba pár dřepů, rozproudí se vám krev a ještě uděláte něco pro svou figuru.

3/8: Hodně pijte
8 věcí, které dělejte, pokud sedíte celý den u počítače  voda

Samozřejmě myslíme vodu:). Ta je nezbytně nutná k udržení dobrého zdravotního stavu, ale také pokud chcete zhubnout. Díky pravidelnému pitnému režimu se vám bude nejen lépe pracovat a budete mít víc energie, ale také se v pravidelných intervalech budete zvedat od stolu (proto mějste na stole vždy jen 1 sklenici) a tím přidáte tolik potřebný pohyb.

4/8: Vyhýbejte se výtahu
8 věcí, které dělejte, pokud sedíte celý den u počítače  schody

Pokud pracujete v budově, kde je výtah, máme pro vás další tip – choďte po schodech. Je to drobnost, ale spočítejte si, kolik toho našlapete za měsíc. To už je slušné číslo, že? A pokud jezdíte do práce autem, zkuste zítra zaparkovat kousek dál a projít se. Každý den trochu chůze výrazně přispívá ke zlepšení krevního oběhu a posílení svalů.

5/8: Čtěte ve velkém
8 věcí, které dělejte, pokud sedíte celý den u počítače písmena

Další počítačový trik je následující: vzpomeňte si na svou babičku, jak jí všechna písmenka připadají malinká a pomalu jí už nestačí ani silné brýle a zvětšete na počítači písmo. Nebojte se klidně zvednout velikost o několik procent. Pokud je totiž písmo příliš malé, mhouříte oči. Z toho se může rozvinout dokonce šilhání, ale hlavně se vám oči dřív unaví a bude vás bolet hlava.

6/8: Mrkejte
8 věcí, které dělejte, pokud sedíte celý den u počítače  oči

Ano my víme, že mrkáme všichni a je to naprosto automatický proces, ale ukázalo se, že pokud pracujete s počítačem, měli byste mrkat mnohem častěji. Jinak vám hrozí, že vaše oči budou vysušené. Schválně, zkuste si po nějakou dobu dávat pozor na to, abyste mrkali více než obvykle. Uvidíte, že se vám to za chvíli zautomatizuje a vaše oči vás nebudou tolik bolet.

7/8: Zacvičte si
8 věcí, které dělejte, pokud sedíte celý den u počítače  cvičit

Samozřejmě nemáme na mysli lehnout na stůl a dělat sedy-lehy. Zkuste méně nápadné cviky. Seďte rovně na vaší otáčecí židli, lehce nadzvedněte nohy, chyťte se stolu a otáčejte se střídavě doprava a doleva. Krásně si tím protáhnete celé tělo.

8/8: Nechte své oči odpočinout
8 věcí, které dělejte, pokud sedíte celý den u počítače nekoukat

Je sice lákavé po příchodu domů, kde sedíte celý den u počítače, pustit si TV a podívat se na nějaký film, ale zkuste občas dát svým očím úplný oddech a nekoukat na žádnou zářící obrazovku. Celodenní práce před monitorem má pořádný vliv na váš zrak, ale mohl by se vás také za chvíli týkat termín: syndrom počítačového vidění – což je zastřešující termín pro všechny problémy spojené s dlouhodobým díváním se do monitoru.