zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

8 věcí, které o vás prozradí délka vašeho prsteníčku

Ženy, které mají ukazováček přibližně stejně dlouhý jako prsteníček, mívají u mužů větší úspěch
Autor: Thinkstock Ženy, které mají ukazováček přibližně stejně dlouhý jako prsteníček, mívají u mužů větší úspěch
anna kopečková , Vydáno: 08.11.2016
Lidé si nechávají číst z ruky, i když je většině z nich jasné, že je to jenom pověra. Vaše ruka ale skrývá tajemství, o kterém vědci už nějakou dobu ví...

reklama

Pokud je plod v děloze vystavený vysoké hladině testosteronu, mužského pohlavního hormonu, zpomalí se růst ukazováčku, čímž mezi ním a prsteníčkem vznikne větší délkový rozdíl. Proto je u žen tento rozdíl menší a u mužů zase větší. Jak potvrzuje Johannes Honekopp, který přednáší psychologii na Northumbria University ve Velké Británii, vystavení testosteronu v raných fázích života trvale ovlivňuje naše chování v dospělosti. A ačkoli se tento vědec nedomnívá, že by existovala spojitost mezi délkou prstů a osobností, jiní naopak přišli s těmito zjištěními:

co prozradí délka prstů Foto:

Když je ukazováček kratší než prsteníček

1. Máte skvělé výsledky ve vytrvalostních aktivitách

Ženy, které byly v děloze vystavené vyšší hladině testosteronu, mají větší výdrž, což se jim hodí ve sportech, jako je třeba běh na dlouhé tratě. Spojitost mezi těmito dvěma skutečnostmi potvrzuje i Honekopp, který ji dokonce považuje za „skutečně silnou“.

2. Matematika, kvízy a Rubikova kostka jsou něco pro vás.

Ženy, které v testu reakce na testosteron dostaly skutečný hormon místo placeba a byly požádány, aby řešily úkoly související s navigací nebo prostorovým viděním těles, si vedly lépe než ženy s placebem. To vede k předpokladu, že i ženy vystavené testosteronu v děloze budu nadanější na matematiku a prostorovou představivost.

3. Je méně pravděpodobné, že budete věrná jednomu partnerovi

Studie publikovaná časopisem Biology Letters, v níž vědci srovnávali postoje k sexu a délku prstů u 575 dospělých, ukazuje, že intenzivnější vystavení testosteronu může znamenat sexuální promiskuitu.

4. Je pravděpodobnější, že vás budou přitahovat ženy

Studie University of California at Berkley, ve které vědci pozorovali ruce 720 mužů a žen, zkoumala jejich sexuální preference. Ukázalo se, že ženy, které o sobě hovořily jako o lesbičkách, měly větší rozdíl v délce ukazováčku a prsteníčku.

 

co prozradí délka prstů 1 Foto:

Když je ukazováček zhruba stejně dlouhý jako prsteníček

5. Jste věrná

Většina biologů věří, že ženy preferují monogamii, jelikož přítomnost partnera zvyšuje šanci mláďat na přežití. Z toho vědci také vyvozují, že ženy vystavené vyšší dávce ženských hormonů se budou více orientovat na dlouhodobé vztahy.

6. Máte prvotřídní paměť

Výzkum naznačuje, že lidé s nižší hladinou testosteronu vynikají tam, kde je potřeba si zapamatovat věci. Proto jste to nejspíš právě vy, kdo si vzpomene, že doma došlo mléko.

7. Čelíte většímu riziku úzkostí a depresí

Vyšší vystavení ženským hormonům v děloze zvyšuje pravděpodobnost nemocí, kterými častěji trpí ženy.

8. Je pravděpodobnější, že se vdáte

Podle studie, kterou publikoval časopis Evolution & Human Behavior, je pravděpodobnější, že se ženy, u nichž došlo k nižšímu vystavení testosteronu, vdají. Muži totiž přirozeně upřednostňují partnerky, které působí „ženštěji“.

autor: Anna Z.

reklama

Související témata: čtení z ruky , test osobnosti , čára života

reklama

Přečtěte si také

reklama