Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

9 důkazů, že jsou malé děti stejné jako káva

Máte nejraději kávu s mlékem a někdy i lehce přislazenou? Nebo snad černou a hořkou? Ať už vám chutná jakákoli, jedno je jisté – když srovnáte kávu s malými dětmi, najdete spoustu podobností. Nevěříte?
Vydáno: 13.11.2016
Když se nad tím zamyslíte, jsou si opravdu v mnohém podobné
Autor: Thinkstock Když se nad tím zamyslíte, jsou si opravdu v mnohém podobné
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dříve jste nechápala, jak je někdo může chtít

Taky jste jako malé prosily rodiče, aby vám dali ochutnat z hrníčku kávu? A jakmile se nedívali, tajně jste si samy daly doušek, abyste okamžitě zjistily, že to není to pravé ořechové? Jak tohle někdo může dobrovolně pít a ještě si na tom pochutnávat?! Jenže časem jste nejspíš kávě přišly na chuť. A stejně tak je to i s dětmi. Když jste mladé, chcete si užívat života a v dětech vidíte závazek, který vás akorát bude brzdit a omezovat. Jenže najednou vám kolem třiceti v hlavě cvakne a vy si uvědomíte, že už vlastně miminko chcete. A nejlépe hned!

9 zvídavých dětských otázek a jak na ně odpovědět, abyste se úplně neztrapnili

Když se vaše dítě naučí mluvit, je to skvělé a všichni kolem se radují. Až do chvíle, kdy vám ten roztomile mluvící malý andílek začne pokládat otázky, které vás budou uvádět do rozpaků. U některých se možná i začnete červenat. Nemluvě o tom, že byste měli hned reagovat odpovědí, kterou bude to mrně považovat za dostačující (což je téměř nemožné) a která bude pokud možno alespoň částečně pravdivá.

Co jste s tatínkem v tom pokoji dělali?

co jsi s tatínkem v tom pokoji dělala

Když se mají dva lidi rádi, jsou i rádi co nejblíž u sebe. Třeba v posteli. Prostě tam spolu leží a povídají si. A ŘEKLA JSEM TI, ŽE MÁŠ VŽDYCKY ZAŤUKAT, KDYŽ JSOU DVEŘE OD LOŽNICE ZAVŘENÉ!

 

Stojí víc, než by měly

Buďme upřímné, ale jak může stát šálek nebo kelímek kávy kolem sta korun?! Vždyť je to nelidské! Ledaže by snad byla mléčná pěna posypaná zlatým prachem. V tom případě by i ta stovka byla málo. Nicméně podobný problém můžete řešit i s malým dítětem. Jak může být pár kilo, které je většinou složeno z vody, tak finančně nákladné?

S cukrem musíte být opatrní

Přidat si do kávičky cukr, na tom přece není nic špatného. Ovšem až do té chvíle, než si uvědomíte, že jste právě zkonzumovala skoro polovinu kalorií z celého dne jenom tím, že jste si pořádně osladila život. To je hodně tenký led. Jak je to s malými dětmi? Když jim sem tam dáte něco sladkého, není na tom nic zlého. Až vám ale váš miláček udělá v supermarketu hysterickou scénu a bude ječet, dokud mu nekoupíte jeho oblíbené bonbony, něco není dobře. Led už pomalu praská. Nedovolte, aby se váš potomek stal na cukru závislý. A samozřejmě taky nezapomínejte na přeslazenou kávu...

Moc dobře se nepárují se zeleninou

Ke kávě se hodí především dortíky a čokoláda. Možná i tousty či míchaná vajíčka. Ale zelenina? Dovedete si představit, jak si vychutnáváte vaše oblíbené espresso či cappuccino a k tomu si zálibně přikusujete okurku nebo rajče? Asi moc ne, že? S batolaty to je podobné – taky se moc nekamarádí se zeleninou. Váš malý poklad raději olíže špinavou podlahu, než by snědl misku s vařenou brokolicí.

Vychladnou bez varování

Horká káva si v šálku samozřejmě svou teplotu nedokáže udržet půl hodiny. Poměrně rychle zchladne. To samé platí u malých dětí. Dáte jim hračku a jim se najednou rozzáří očička nadšením. Jako by byla posedlá autíčkem nebo panenkou. Jak je to skvělé, když se dítě samo zabaví a vy se o něj aspoň chvilku nemusíte starat. Jenže nic není tak horké. Bez varování jeho zájem opadne a teplota nadšení dokáže spadnout pod bod mrazu. A můžete znovu začít přemýšlet, čím byste dítě zabavily.

 

Jejich "vůně" vás dostane ráno z postele

Snad nic jiného vás nedonutí tak brzo vstát, jako aroma čerstvě připravené kávy nebo, jak to říci slušně, když cítíte, že vaše děťátko už svou ranní potřebu vykonalo o něco dříve než vy.

Nejlepší je si jich po osmé večer už nevšímat

Hrnek s kávou po večeři je příjemný rituál. Vždyť je to jen jedno menší cappuccino, to by neměl být problém. Jenže se pak, když počítáte tři tisíce osm set padesátou druhou ovečku, ukáže, že to problém byl. A jak s dětmi? Do osmi do hajan a pak aspoň chviličku zasloužená siesta.

 

Pravděpodobně někdy udělají loužičku – na vás!

Popíjíte si kávičku, u toho si povídáte s kamarádkou a něco vás tak rozčílí, že začnete zuřivě gestikulovat. Co se nestane? Nejspíš skončí část nebo celý obsah hrníčku na vašich šatech. Je vám tato scénka povědomá? A co teprve ta, kdy si vás váš malý miláček splete s nočníkem? Další podobnost batolete s kávou se nezapře.

Nedovedete si bez nich představit život

To tedy rozhodně ne. Proč? To snad nemusíme vysvětlovat.

-šp-

Článek je zařazen v: káva, batole, výchova dětí, malé dítě
Reklama