Prima maminka

10. května 2017 10:00

Anna Kopečková

9 zvídavých dětských otázek a jak na ně odpovědět, abyste se úplně neztrapnili

9 zvídavých dětských otázek a jak na ně odpovědět, abyste se úplně neztrapnili

Když se vaše dítě naučí mluvit, je to skvělé a všichni kolem se radují. Až do chvíle, kdy vám ten roztomile mluvící malý andílek začne pokládat otázky, které vás budou uvádět do rozpaků. U některých se možná i začnete červenat. Nemluvě o tom, že byste měli hned reagovat odpovědí, kterou bude to mrně považovat za dostačující (což je téměř nemožné) a která bude pokud možno alespoň částečně pravdivá.

Co jste s tatínkem v tom pokoji dělali?

Když se mají dva lidi rádi, jsou i rádi co nejblíž u sebe. Třeba v posteli. Prostě tam spolu leží a povídají si. A ŘEKLA JSEM TI, ŽE MÁŠ VŽDYCKY ZAŤUKAT, KDYŽ JSOU DVEŘE OD LOŽNICE ZAVŘENÉ!

Proč nemáš ráda babičku?

Babičku? O čem to mluvíš? Jo ty myslíš tatínkovu maminku? Nooo, já ji mám ráda. Ty myslíš ten divný obličej, co jsem dělala, když byla u nás? To nebylo proto, že bych ji neměla ráda. Jen jsem byla unavená. A babička tě miluje, to je nejdůležitější.

Proč nejsi hubená jako Míšova maminka?

Protože ona má jenom jedno dítě – Míšu. A taky nechodí vůbec nikdy na zmrzlinu!

Proč nikdy nemůžu vidět Ježíška?

Protože Ježíšek je ještě hubenější než Míšova maminka. Tak hubený, že není vůbec vidět!

Proč mluvíš sprostě, když se to nesmí?

Protože ten chlap přede mnou řídí jako IDIOT. Tedy… No, každý udělá občas chybu. Hlavně to neříkej tatínkovi, protože by možná taky udělal chybu.

Proč máme k večeři pořád to samé?

To samé? To není pravda. Dala jsem do těch toustů úplně jiný sýr než včera. Takže si příště pořádně prohlédni, co jíš, než si začneš stěžovat.

Proč pijete s tátou vždycky po večeři víno a já nemůžu?

Kdo ti říkal, že je to víno? To je přece speciální rodičovská limonáda, po které maminky a tatínky napadají úžasné pohádky! Ale když se napije nějaké dítě, vyroste mu uprostřed čela ocásek.

Jak se dělají děti?

Když se mají dva lidi rádi, tak si udělají miminko. Ne, ne z modelíny. Nebo, dobře, ano, z modelíny. Dobrý nápad!

Kdy už tam budem?

Tady můžete říct asi cokoli. Stejná otázka přijde za několik vteřin. Opakujte odpověď s různými obměnami, dokud nebudete v cíli.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.