Prima maminka

13. května 2014 00:01

Anna Kopečková

Běží přes celou zemi a říká: „Obětavost Čechů mě překvapuje!“

Běží přes celou zemi a říká: „Obětavost Čechů mě překvapuje!“

Bolí ho svaly, každé ráno se mu těžce vstává. Přesto běží dál. Jiří Gruntorád už má za sebou více než polovinu ze své dlouhé cesty napříč zemí. V rámci projektu Poslední kousek zdolává stovky kilometrů, aby doručil poslední kousek čokolády své výjimečné osobě. V průběhu cesty se snaží k neobyčejným činům inspirovat také širokou veřejnost. Aby nabízeli pomoc lidem, kteří je o ni požádají. Pomozte i vy Jirkovi!

Jirka svou cestu s posledním kouskem započal v úterý 5. května na jedné z pražských náplavek. Od té doby už překonal nejedno dlouhé stoupání, běžel v hustém dešti i ve vyčerpávajícím vedru. Běží každý den a z Prahy se přes Plzeňsko a Jižní Čechy dostal až do Liberce. Nejčerstvější Jirkovy stopy můžete v současnosti objevit na jeho cestě k úpatí krkonošských hor.

Fandí a pomáhají lidé z celé republiky

Každodenní fyzická zátěž se však, jak se zdá, vyplácí. Lidé Jirkovi nabízejí pomoc a v jeho činu ho podporují prostřednictvím sms zpráv a sociálních sítí. V několika případech se za ním sjeli i ze vzdálenosti několika desítek kilometrů jen proto, aby si s Jirkou zaběhli jeden z úseků jeho trasy. Ti, kteří si netroufli na společný běh, si na www.poslednikousek.cz našli, kde se právě nachází a přišli jej povzbudit hlasitým fanděním. Kromě toho mu také nabídli společný oběd ale i svezení autem, zapůjčení kola či kolečkových bruslí. Díky tomu si mohl alespoň na chvíli odpočinout od vyčerpávajícího běhu.

Inspirujte se neobyčejným činem

Odvážný běžec Jiří Gruntorád putuje přes celou Českou republiku v rámci projektu Poslední kousek, za jehož vznikem stojí čokoláda Milka. Jeho cílem je zjistit, do jaké míry jsou Češi ochotni se dělit o věci běžné i vzácné s lidmi v jejich okolí. Sám Jirka běží pro svého bratra, který mu velmi pomohl v době, kdy se musel potýkat se špatnými prognózami lékařů. Celých 700 km Jirka zdolá proto, aby bratrovi doručil svůj poslední kousek čokolády. Ten je tím nejcennějším z celé tabulky a se slovy „díky za vše, brácho“, mu jej předá v úterý 28. května v Hodoníně.

Zapojte se i vy a nabídněte běžci pomoc v blízkosti vašeho bydliště. Informace o trase a o tom, jak běžci nabídnou pomoc, najdete na www.poslednikousek.cz. Poodhalte svou jemnou stránku a dokažte, že vám osud druhých není lhostejný. Na stejné webové adrese můžete svůj poslední kousek čokolády poslat i vy někomu výjimečnému ve vašem životě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.