Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Běží přes celou zemi a říká: „Obětavost Čechů mě překvapuje!“

Vydáno: 13.05.2014, Anna Kopečková
Český Forrest Gump proběhl i Boubínem
Český Forrest Gump proběhl i Boubínem Autor: poslednikousek.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bolí ho svaly, každé ráno se mu těžce vstává. Přesto běží dál. Jiří Gruntorád už má za sebou více než polovinu ze své dlouhé cesty napříč zemí. V rámci projektu Poslední kousek zdolává stovky kilometrů, aby doručil poslední kousek čokolády své výjimečné osobě. V průběhu cesty se snaží k neobyčejným činům inspirovat také širokou veřejnost. Aby nabízeli pomoc lidem, kteří je o ni požádají. Pomozte i vy Jirkovi!

Jirka svou cestu s posledním kouskem započal v úterý 5. května na jedné z pražských náplavek. Od té doby už překonal nejedno dlouhé stoupání, běžel v hustém dešti i ve vyčerpávajícím vedru. Běží každý den a z Prahy se přes Plzeňsko a Jižní Čechy dostal až do Liberce. Nejčerstvější Jirkovy stopy můžete v současnosti objevit na jeho cestě k úpatí krkonošských hor.

Fandí a pomáhají lidé z celé republiky

Každodenní fyzická zátěž se však, jak se zdá, vyplácí. Lidé Jirkovi nabízejí pomoc a v jeho činu ho podporují prostřednictvím sms zpráv a sociálních sítí. V několika případech se za ním sjeli i ze vzdálenosti několika desítek kilometrů jen proto, aby si s Jirkou zaběhli jeden z úseků jeho trasy. Ti, kteří si netroufli na společný běh, si na www.poslednikousek.cz našli, kde se právě nachází a přišli jej povzbudit hlasitým fanděním. Kromě toho mu také nabídli společný oběd ale i svezení autem, zapůjčení kola či kolečkových bruslí. Díky tomu si mohl alespoň na chvíli odpočinout od vyčerpávajícího běhu.

Inspirujte se neobyčejným činem

Odvážný běžec Jiří Gruntorád putuje přes celou Českou republiku v rámci projektu Poslední kousek, za jehož vznikem stojí čokoláda Milka. Jeho cílem je zjistit, do jaké míry jsou Češi ochotni se dělit o věci běžné i vzácné s lidmi v jejich okolí. Sám Jirka běží pro svého bratra, který mu velmi pomohl v době, kdy se musel potýkat se špatnými prognózami lékařů. Celých 700 km Jirka zdolá proto, aby bratrovi doručil svůj poslední kousek čokolády. Ten je tím nejcennějším z celé tabulky a se slovy „díky za vše, brácho“, mu jej předá v úterý 28. května v Hodoníně.

Zapojte se i vy a nabídněte běžci pomoc v blízkosti vašeho bydliště. Informace o trase a o tom, jak běžci nabídnou pomoc, najdete na www.poslednikousek.cz. Poodhalte svou jemnou stránku a dokažte, že vám osud druhých není lhostejný. Na stejné webové adrese můžete svůj poslední kousek čokolády poslat i vy někomu výjimečnému ve vašem životě.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama