Speciály

24. června 2019 00:00

Martina Čerňanská

Brit Monoprotein: Pochoutka i pro alergické pejsky

Víte, že díky jedno druhovým konzervám Brit Monoprotein, je možné odhalit alergii u psa daleko rychleji než dlouhodobým střídáním granulí?

Monoprotein totiž znamená, že konzerva obsahuje pouze maso a orgány z jednoho živočišného zdroje, tedy např. pouze králičí. I pejsci bývají bohužel alergičtí. Mnoho z nás si to zažilo. A než jsme na TO přišli, trvalo to i několik měsíců. Aby měli chlupáči s citlivým zažíváním, intolerancí nebo přímo s alergií, v bříšku jako v bavlnce, musí jim pán servírovat takové menu, které neobsahuje žádný ze škodlivých alergenů. Jak ale odhalit, která z obsažených surovin je ta špatná? Pokud je alergenem určitý druh živočišného proteinu, mohou být konzervy z jednoho druhu proteinu šikovným pomocníkem.

Najít škodlivý alergen může být běh na dlouhou trať. Obsáhlé složení granulí neumožňuje snadno rozeznat, která z položek pejskovi ubližuje, krmiva se tak musí střídat a následně zdlouhavě vyčkáváte, zda se dostaví reakce.

Konzervy Brit Monoprotein slouží v tomto směru jako rychlá pomoc. „Pán tak může jednoduše vyzkoušet, jak na který protein pejsek reaguje a vylučovací metodou vyřadit vše škodlivé. S monoproteinovými konzervami budete mít navíc jistotu, že se ve složení neukryla žádná ingredience, jež by mohla u chlupáče vyvolat alergickou reakci – do jídelníčku tak zařadíte pouze konzervy obsahující masíčko, na které není pejsek alergický,“ dodává Martin Kváš, výživový poradce značky Brit.

A protože někteří psi s citlivým zažíváním špatně tráví větší kousky masa či vnitřností, mají konzervy Brit Monoprotein konzistenci jemného paté – lépe se tráví a snadno je přijímají také psí senioři, kteří mají problém se zoubky.

A jaké druhy můžete testovat? Na výběr je z osmi receptur konzerv. Hovězí, krůtí, jehněčí, nebo králík. Čtyři druhy konzerv jsou navíc doplněny hypoalergenní přílohou – rýží nebo sladkými brambory, které mají pozitivní vliv na celkové zdraví vašeho mazlíka. Jsou to hovězí s rýží, jehněčí s rýží a krůtí nebo tuňák se sladkými brambory.

zdroj: Brit Monoprotein/ PR

Sdílejte článek
Štítky bílkovina alergen konzerva

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.