Prima maminka

30. listopadu 2020 13:00

Anna Kopečková

Vánoční věnce z klubíček: Jsou jednoduché, krásné a můžete na ně využít zbytky

Vlna a další příze jsou skvělý materiál nejen na pletení svetrů, čepic a šál. Využijte zbytky přízí, které máte doma, nebo rozpárejte starý svetr a vyrobte si věnec, který vypadá, jako kdyby byl celý z barevných koulí.

Věnce z klubíček mají hned několik výhod. Můžete na ně zužitkovat zbytky přízí nebo starých svetrů, o kterých víte, že je už na nic jiného nejspíš nevyužijete. Také vám neopadají jako věnce z přírodních materiálů. Když je dobře zabalíte, aby se na ně neprášilo, nadělají spoustu parády i v dalších letech. A jejich výroba vůbec není složitá. To „nejtěžší" vás čeká na začátku – umotat klubíčka.

Co budete na výrobu věnce potřebovat:

  • zbytky pletacích přízí v různých barvách
  • kulatý základ věnce (polystyrenový, slaměný, z kartonu...)
  • nůžky
  • tavnou pistoli
  • dekorace na doplnění (kouličky, korálky, perličky...)
  • provázek nebo stuhu na zavěšení

Jak na to:

1. Začněte tím, že si vytvoříte větší množství klubíček. Mohou být v různých velikostech nebo všechna stejně velká, v jedné barvě, v různých odstínech jedné barvy nebo různě barevná.

2. Dále si vytvořte kulatý základ věnce. Můžete použít kupovaný polysterenový, který je ale potřeba ještě oblepit krycí páskou, protože na něj budete lepit klubíčka pomocí tavné pistole a horké lepidlo by polystyren spálilo. Základ věnce si můžete vytvořit třeba i z kartonu, z něhož vystřihnete kruh, nebo použijte malou plastovou či dřevěnou obruč.

3. Na základ věnce postupně nalepujte pomocí tavné pistole větší klubíčka tak, abyste základ věnce zakryli. Pokud máte menší klubíčka, zakryjte jimi prosvítající skuliny.

4. Věnec doplňte dalšími vhodnými dekoracemi – kouličkami, korálky nebo perličkami, sněhovými vločkami, mašlemi apod.

5. Nakonec na věnec připevněte mašli nebo provázek na zavěšení a věnec umístěte na vhodné místo v interiéru (na venkovní dveře ho dejte jen v případě, že bude chráněný před deštěm a sněhem).

Podívejte se v galerii, jak jsou věnce z klubíček krásné:

Chcete sexy vlnu? Zkuste Crazy Sexy Wool

Tahle 100% přírodní vlna z jihoamerických ovcí je krásná, silná, a přesto jemná a nadýchaná. Na výrobu věnců je jí škoda, ale i méně zkušené pletařky si z ní mohou uplést hřejivé a slušivé nákrčníky, čepice nebo třeba povlaky na polštáře, které jsou velmi teplé a přesto prodyšné. Díky tomu, že je vlna celkem tlustá, je práce s ní zábava, protože rychle přibývá a nemusíte vymýšlet žádné složité vzory. A co nás zaujalo nejvíc – je 100% obnovitelná a úplně odbouratelnám, to znamená, že až vám výrobky z ní přestanou sloužit, můžete je klidně hodit na kompost.

Objednat si ji můžete v mnoha krásných barevných odstínech například na klubco.cz, kde najdete i hotové výrobky z této vlny a rady, jak se o ně správně starat.

Anna Kopečková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.