zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vánoční věnce z klubíček: Jsou jednoduché, krásné a můžete na ně využít zbytky

Vánoční věnce z klubíček: Jsou jednoduché, krásné a můžete na ně využít zbytky
Autor: Pinterest.com Vánoční věnce z klubíček: Jsou jednoduché, krásné a můžete na ně využít zbytky
anna kopečková , Vydáno: 30.11.2020
Vlna a další příze jsou skvělý materiál nejen na pletení svetrů, čepic a šál. Využijte zbytky přízí, které máte doma, nebo rozpárejte starý svetr a vyrobte si věnec, který vypadá, jako kdyby byl celý z barevných koulí.

reklama

Věnce z klubíček mají hned několik výhod. Můžete na ně zužitkovat zbytky přízí nebo starých svetrů, o kterých víte, že je už na nic jiného nejspíš nevyužijete. Také vám neopadají jako věnce z přírodních materiálů. Když je dobře zabalíte, aby se na ně neprášilo, nadělají spoustu parády i v dalších letech. A jejich výroba vůbec není složitá. To „nejtěžší" vás čeká na začátku – umotat klubíčka.  

Co budete na výrobu věnce potřebovat: 

  • zbytky pletacích přízí v různých barvách
  • kulatý základ věnce (polystyrenový, slaměný, z kartonu...)
  • nůžky
  • tavnou pistoli
  • dekorace na doplnění (kouličky, korálky, perličky...)
  • provázek nebo stuhu na zavěšení

Jak na to:

1. Začněte tím, že si vytvoříte větší množství klubíček. Mohou být v různých velikostech nebo všechna stejně velká, v jedné barvě, v různých odstínech jedné barvy nebo různě barevná. 

2. Dále si vytvořte kulatý základ věnce. Můžete použít kupovaný polysterenový, který je ale potřeba ještě oblepit krycí páskou, protože na něj budete lepit klubíčka pomocí tavné pistole a horké lepidlo by polystyren spálilo. Základ věnce si můžete vytvořit třeba i z kartonu, z něhož vystřihnete kruh, nebo použijte malou plastovou či dřevěnou obruč.

3. Na základ věnce postupně nalepujte pomocí tavné pistole větší klubíčka tak, abyste základ věnce zakryli. Pokud máte menší klubíčka, zakryjte jimi prosvítající skuliny. 

4. Věnec doplňte dalšími vhodnými dekoracemi – kouličkami, korálky nebo perličkami, sněhovými vločkami, mašlemi apod. 

5. Nakonec na věnec připevněte mašli nebo provázek na zavěšení a věnec umístěte na vhodné místo v interiéru (na venkovní dveře ho dejte jen v případě, že bude chráněný před deštěm a sněhem).

Podívejte se v galerii, jak jsou věnce z klubíček krásné: 

Chcete sexy vlnu? Zkuste Crazy Sexy Wool

Tahle 100% přírodní vlna z jihoamerických ovcí je krásná, silná, a přesto jemná a nadýchaná. Na výrobu věnců je jí škoda, ale i méně zkušené pletařky si z ní mohou uplést hřejivé a slušivé nákrčníky, čepice nebo třeba povlaky na polštáře, které jsou velmi teplé a přesto prodyšné. Díky tomu, že je vlna celkem tlustá, je práce s ní zábava, protože rychle přibývá a nemusíte vymýšlet žádné složité vzory. A co nás zaujalo nejvíc – je 100% obnovitelná a úplně odbouratelnám, to znamená, že až vám výrobky z ní přestanou sloužit, můžete je klidně hodit na kompost. 

Vlna Crazy Sexy Wool
Autor: instagram.com/klubco.cz Vlna Crazy Sexy Wool

Objednat si ji můžete v mnoha krásných barevných odstínech například na klubco.cz, kde najdete i hotové výrobky z této vlny a rady, jak se o ně správně starat.   

Anna Kopečková

reklama

Související témata: přírodní vlna , DIY , vánoční věnec , Věnec z klubíček , adventní věnec , vánoční dekorace

reklama

Přečtěte si také

reklama