Bylinkový horoskop: Jaká je vaše bylinka a co pro vás znamená?

Bylinkový horoskop: Jaká je vaše bylinka a co pro vás znamená?

Která bylinka je vaší patronkou a co to pro vás znamená? Jak se na vás dívají jiní lidé a které vlastnosti a rysy u vás převládají? Bylinkový horoskop vám také napoví, na co si dávat pozor u svého zdraví.

Pelyněk (21. 3.–20. 4)

Zrozenci v Pelyňku jsou silní a energičtí. Ale ze svých předsevzetí dokážou slevit. Milují adrenalin. Stále hledají nové zkušenosti. Drží se zásady: chci jet rychleji, dostat se dále, prožívat vše stále krásněji. Někdy tyto výstřelky hraničí s bláznovstvím. Mají vysoké nároky na ostatní, nejvíc však sami na sebe.

Lidé v Pelyňku umí vzplanout jako zápalky a tím se dostávají často do konfliktních situací. Rychleji jim často přijde něco na jazyk a potom teprve myšlenka. Potřebují zapracovat na svých způsobech. Tak, jako se rostlinky neptají, kde zapustí kořeny, ani tito lidé si moc hlavu nelámou nad tím, komu přišlápnou nožku, a vesele si vypouštějí ze svých kořenů látky, které okolním rostlinkám vadí. Tam, kde ale rostou, se daří hojnosti.

Pampeliška (21. 4.–21. 5.)

Pampelišky milují vše, co jim život nabízí. Samozřejmě čím je to lepší, zářivější, výhodnější, tím jsou spokojenější. Protože však vědí, že nic nepřichází jenom tak samo, bez předchozí vytrvalé práce, jsou schopné vytrvale pracovat do úmoru, aby mohly jednou sklidit ovoce své práce.

Pampelišky se nespokojí s průměrem. Chtějí to nejlepší. Spí rády v damašku, používají luxusní kosmetiku, gurmánsky jedí a pijí vybraná vína. Ne vždy ovšem jejich oblíbené speciality vítá jejich organismus. Mívají problémy s udržením své váhy. Jsou náchylné k infekcím v oblastech krku a dýchacích cest. Často je trápí problémy se srážlivostí krve.

Chcete poslat milé osobě zprávu? Sfoukněte její chmýří směrem k ní a myslete při tom na obsah zprávy.

Konvalinka (22. 5. – 20. 6.)

Konvalinky spojuje jejich zvláštní smysl pro humor. Jsou to lidé dvou tváří. Jedna je usmívající se a milá, a ta druhá je učiněná Gorgona – výbušná a krutá. Střídají nálady jako jaro počasí. Tady neplatí žádná pravidla a není snadné předvídat, co přinese následující chvilka. Jsou často velmi zvědaví a zajímá je celý svět. S největší radostí cestují a poznávají vše nové.

Většina zrozenců v Konvalinkách má dvojí metr. Jeden pro sebe a ten druhý pro okolí. Zásady, které hlásají, platí pro druhé, ale nikoliv pro ně samé. Trpívají na angíny a mívají problémy s revmatismem.

Rosa sesbíraná z konvalinek dříve, než je ozářilo slunce, byla považována za kouzelnou. Pokud si jí někdo potřel obličej a nechal oschnout, získal jeho obličej přitažlivost a krásu konvalinek.

Rebarbora (21. 6. – 22. 7.)

Rebarboře se dá věřit. Má silně rozvinutý ochranitelský pud. Ráda bere pod svá ochranná křídla všechny potřebné. Má silně vyvinutý smysl pro spravedlnost. Je důstojná. Nevýhodou je, že někdy je té její péče příliš. Potom se stává pro druhé zatěžující. Zrozenci v Rebarboře si cení rodinného života a v rodinném kruhu s nejbližšími rádi tráví co nejvíce času. Často jsou zdi jejich domovů jenom jakýmsi ochranným valem před negacemi lidí z okolního světa.

Rebarbory mají velmi citlivé zažívání. Trpívají na ledviny a záněty močových cest.

Třezalka (23. 7.– 22. 8.)

Třezalka dává svým zrozencům sílu a vytrvalost. Lidé pod její ochranou jsou pevní, vědí, co chtějí a znají cestu, kudy toho dosáhnout. I když nejsou zvlášť trpěliví, když je to nutné, umí si poradit s emocemi. Jsou sympatičtí, umějí však být i vůdčí, až despotičtí. Není jim lhostejný osud druhých lidí a často berou pod svá ochranná křídla lidi, kteří potřebují pomoc a podporu. V momentě, kdy se ochraňovaná a podporovaná bytůstka postaví opět na vlastní nohy, náhle mívá prozření. Je překvapena tím, jak složitou povahu Třezalka má, a odchází bez slůvka poděkování či rozloučení.

Třezalky mají problémy s vysokým tlakem a srdcem. K tomu často podléhají depresím. Perfektně umí skrýt problémy s vlastním sebevědomím. Třezálci ,,umírají“ na rýmu, ale pokud jim bude něco vážného, často se o tom okolí nedozví vůbec nic.

Podle lidových tradic se večer před sv. Janem Křtitelem ustlalo lůžko z třezalky. Ten poté večer přišel a ráno bylo vidět, kde měl na lůžku hlavu, byla tam otisknutá. Takto posvěcená třezalka měla poté mimořádně účinnou moc léčit lidi i zvířata.

Čekanka (23. 8.– 22. 9.)

Zrozenci pod ochranou Čekanky neztrácejí chladnou krev ani v nejtěžších situacích. Umí čerpat z bohatých životních zkušeností. Jsou rozvážní a moudří. Je na ně spoleh. Sice raději volí činy než slova, tedy často mlčí, ale dobrou radu i podporu v těžkých chvílích umějí poskytnout. Umí bryskně analyzovat situace a vyhodnotit vhodná řešení. Jsou pracovití a vydělané peníze vydávají s maximální rozvahou. Často podporují značnými částkami ušlechtilé věci.

Mívají problém s trávením a chorobami zažívání. Také s kožními vyrážkami a alergiemi. Umí si však pomoci alternativním směrem.

Podle jedné německé pověsti se v čekanku proměnila dívka, která sedm let čekala plačíc u cesty na svého milého, jestli se už nevrací. Modré kvítko u cest roste dodnes.

Rozmarýna (23. 9. –23.10.)

Zrozenci ve znamení Rozmarýny bývají známí elegáni, mívají skvělé vystupování a jsou oslniví. Skvělý smysl pro humor jim zajišťuje, že mají kolem sebe neustále spoustu přátel. Nedbalý střih, nenápadný make-up, pečlivě vybraná ležérní elegance. Ta pečlivost je čitelná i v jejich domovech. Vždy čisto a zařízeno s velkou dávkou vhledu a vkusu.

Stejně pečlivě jako k sobě a domu přistupují k práci. Vědí, že práce je nejenom zdrojem příjmů, ale také dává pocit satisfakce a podle toho k ní přistupují. Jedou však v rovině zdravého úsudku. Tito zrozenci mívají problém s krevním tlakem, a možná proto si často stěžují na studené ruce a nohy.

Mytická předloha rozmarýny byla popisována již Pliniem (23–79 n. l.). A protože byla mytická, jmenovala se aporoxis, měla moc zapalovat věci na dálku. Další velmi podobná mytická rostlina nápadně podobná rozmarýně se jmenovala Herba impia a tato byla považována za bezbožnou.

Vřes (24. 10.–21. 11.)

Zrozenci pod ochranou Vřesu se ode všeho distancují a vydávají zdání vyčerpanosti a chladu. Ale je vedlejší, co říkají a jakou masku nasadí, právě oni potřebují ze všech našich horoskopových bylinek nejvíce pozornosti, tepla a lásky. A proč? Jejich tvrdost je pouze brněním, jež je má bránit před zraněním. Dlouho vám budou nedůvěřovat. Pokud se vám však podaří sejmout jejich brnění, můžete v nich získat nejlepší přátele. Zrozenci ve Vřesu jsou mistry manipulace a svoji pravou tvář odhalí jenom zřídkakdy. Bývají pány situace a řízení druhých jim přináší satisfakci. Jsou inteligentní. Na druhé často rádi nahlížejí zpatra.

Jejich slabým místem jsou kosti a v neposlední řadě zuby. Pokud se budou vyhýbat návštěvě zubaře, koledují si o problém.

Máta (22. 11.–21. 12.)

Zrozenci ve znamení Máty jsou veselí, rádi se baví, někdy jsou až lehkomyslní. Snaží se tvářit inteligentně a často, když si nejvíce myslí, jak jsou dokonalí, bývají druhými vnímáni jako buránci. Okolí je pro ně často jenom obecenstvem v jejich vlastní divadelní hře. Na jednom místě se začnou rychle nudit, a proto je to táhne tam, kde ještě nejsou. Udržet zdání primusů se jim na jednom místě dlouho nedaří. To by pro ně bylo příliš namáhavé. Mohli by být frustrovaní a potom se zmítat ve vlnách nářků nad nespravedlivým okolím.

Ženy Máty mohou trpět na rozšířené žilky a obě pohlaví na močové cesty.

Šťovík (22. 12.–19. 1.)

Tajuplní zrozenci Šťovíku bývají uzavření do sebe. Řídí se zásadami, které dodržují. Vědí, co chtějí. Vždy si stanoví plán a tím se řídí. Vynikají tvrdohlavostí a neústupností. V jejich životě nenajdete příliš prostoru pro improvizace. Práce je jednou z jejich nejvyšších hodnot a pro práci bývají ochotní rezignovat i na vlastní radůstky či potěšení. Neholdují luxusním zbytečnostem a jejich rodina bývá touto asketičností ovlivněna. Na své okolí bývají přísní a vyžadují, aby si každý plnil své povinnosti do puntíku. Myslí si, že důležitější než přitulení k sobě je finanční stabilita rodiny.

Zrozenci Šťovíku mívají problémy s kostmi a páteří. Také mohou mít náběh na revma. Často jim dřevění nohy.

Dobromysl (20. 1.– 18. 2.)

Zrozenci pod ochranou Dobromysli obecné si nejvíce cení volnosti a nezávislosti. Jsou individualisti. Bývají velmi zvědaví a disponují celou škálou zájmů, kde neustále zvyšují svou znalost věcí. Okruh jejich přátel nemusí být velký, leč jejich přátelé jsou ryzí. Nemají potřebu s nimi být v každodenním kontaktu a některé neviděli i několik měsíců. Ale když se potkají, je to, jako by se viděli naposledy včera.

Dobromysl někdy působí věčně zasněným dojmem. Není větší omyl. Dobromysl vždy přesně ví, co říkáte a je v dokonalém obraze. Je velmi citlivá. Zajímá se o druhé, ale protože si od ostatních často převzala tak těžký náklad starostí, až se sama tou tíhou prohýbala, raději se už drží stranou.

Zrozenci Dobromysli trpívají na bolesti hlavy a nespavost.

Vlčí mák (19. 2.–20. 3.)

Zrozenci Vlčích máků jsou věčnými snílky. Každodennost jim dělá problémy. Mají potom hlavu obtěžkanou chmurami. Neradi se sami rozhodují. Jsou citliví, rychle vzplanou, ale poté se stáhnou a většinou přijmou stanovisko okolí. Disponují bohatou fantazií, a ta se s pravdou někdy dalece míjí.

Možná s tou fantazií má hodně společného i jejich další častý rys – citová nestabilita. Mívají problém dát najevo své city. Umí být nelítostní. Často prochladnou a mívají sklon k depresím. Ani s páteří to u nich není žádná legrace.

Na Kypru byl Vlčí mák zasvěcený bohyni Afrodité. Ve středověku byl považován za čarodějnickou rostlinu, ze které se míchaly čarodějnické masti. To se ještě přidalo sádlo, konopný květ, kořen černé čemeřice, topolové pupeny a hašiš.

Autorka: Helen Stanku

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.