Prima maminka

26. října 2015 04:20

Lucie Průchová

Chápete to? Ona si dávala selfíčka na facebook - její syn se mezitím utopil!

Také vám někdy připadá, že od té doby, co jsou mobilní telefony s připojením na internet, jsou děti více v ohrožení? Jejich maminky si totiž stále s někým dopisují, fotí si své duckface z dětského hřiště, zatímco jejich dítě může být v ohrožení života.

Nějak podobně to bylo i v tomto případě. Nejlepší na tom je, že pak jsou ještě překvapené a nervově se hroutí, jak se to mohlo stát, vždyť tam přeci byly, hlídaly své dítě…

Třeba tato matka se starala více o svůj profil na facebooku, než o to, co dělá její dvouletý syn a dopadlo to tragicky. Navíc to nebylo poprvé, co byl její malinký klučík bez dohledu. Už v roce 2013 byla kontaktována příslušnými orgány, protože na ní chodily stížnosti sousedů, že se chlapci nevěnuje. Často si totiž hrával sám na ulici a jednou ho málem srazilo auto.

Jednatřicetiletá Claire Barnett z východu Yorkshiru v Anglii si ale z toho, co říkají sousedé a úřady nedělala těžkou hlavu a dál si žila svůj život bez ohledu na svého syna. Nyní si možná uvědomí, co způsobila a že vlastně může za smrt svého chlapečka. Byla totiž poslána do vězení poté, co její syn Joshua utonul v rybníku, který se nachází v odlehlé části jejich rodinného pozemku. Podle BBC, soudce uvedl skutečnosti, ze kterých jde mráz po zádech. Místo aby se věnovala svému chlapci, dopisovala si na facebooku se svým přítelem a posílala mu své fotografie. Její syn v tu dobu bojoval o svůj život.

Podle The Guardian, Barnett vytáhla Jozuu z vody, když si všimla, že se ztratil pod hladinou, pokoušela se ho resuscitovat, dokonce volala o pomoc i na policii. Vše bylo ale už marné, Joshua zemřel později ten den v nemocnici. Pár dní před tím, než by oslavil své třetí narozeniny!

Ačkoli původně vyprávěla policii různé smyšlené příběhy o tom, co dělala, když byl Jozue v rybníku, nakonec vyšla pravda najevo. Stačilo projít její telefon a stránky facebooku a hned bylo jasné, jak to bylo! V inkriminovanou dobu si nahrála dvě fotografie na svůj profil, dopisovala si s přítelem a pak s ním také telefonovala.

Barnett se nakonec ke všem bodům obžaloby přiznala a po vynesení rozsudku je jasné, že dalších pět let života stráví ve vězení.

Co jí asi bude chybět víc? Její mrtvé dítě nebo to, že si na svůj fejs pár let nic nenapíše? Ale profilovku ve vězeňských hadrech by si tam měla vystavit povinně!

Sdílejte článek
Štítky Anglie Facebook Yorkshire

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.